Як оформити податкову відпустку?

Підприємці можуть отримати податкову відпустку. І не тільки у зв'язку з хворобою. Отже, прошу звернути увагу на нюанси. Підприємці першої та другої груп можуть звільнитися від сплати єдиного податку один раз під час одного календарного року:
♦ на 30 календарних днів відпустки;
♦ на 30 та більше днів під час хвороби, підтвердженої листком непрацездатності.
Однак Податковий кодекс України не передбачає надання податкової відпустки для:
♦ підприємців I і II групи єдиного податку, які мають найманих працівників;
♦ підприємців III групи.
Порядок оформлення відпустки для фізичної особи-підприємця. Підприємець має подати в орган Державної фіскальної служби за місцем реєстрації ФОП заяву в довільній формі. В ній треба вказати період відпустки. Зауважимо, що вказати слід повний календарний місяць, під час якого підприємець не сплачуватиме єдиний податок.
Строк для подання заяви на відпустку Податковий кодекс не встановлює. Однак ми рекомендуємо подавати її до фактичного початку відпустки. Щодо відпустки через хворобу - заяву доведеться нести після, бо лікарняний листок видають після одужання.