Лікарі попереджають: вірусна папілома – це небезпечно!

Вірус папіломи людини (ВПЛ) це один з найбільш поширених вірусів у світі. Він заражає шкіру і викликає появу на ній наростів. Новоутворення на шкірі можуть бути гострими, плоскими або куполоподібними, виступаючими на поверхні або врослими в шкіру.
ВПЛ називають також бородавчатим вірусом. Бородавчаті нарости можуть бути поодинокими або множинними (подібними  до цвітної капусти). Вони можуть вразити будь-яку частину тіла, в тому числі і статеві органи (гострокінцеві папіломи). Деякі різновиди інфекції, наприклад, вірус папіломи людини 16, можуть привести до розвитку раку, зокрема, раку шийки матки.
Папілома людини може роками перебувати в організмі і не викликати яких-небудь зовнішніх симптомів. З'явившись на поверхні шкіри, папіломи можуть зникнути самі по собі, без будь-якого лікування і болю, правда, це відбувається не миттєво, а протягом, наприклад, півроку.
Сьогодні  науці відомо більше 100 видів вірусу папіломи людини. Більше 40 видів цього вірусу викликають ураження аногенітального тракту (до них відносяться статеві органи і анальний отвір) як у чоловіків, так і у жінок, а також появу гострих кондилом. Одні з них абсолютно нешкідливі, інші викликають всім відомі бородавки, а є й такі, що  викликають рак
.

Симптоми

Поява на тілі папілом протікає безсимптомно, незалежно від місця їх локації. Вони можуть з'явитися як поодинокі на різних ділянках тіла, так і у великій кількості в одному місці.
Якщо папілома починає свербіти, болить, з'являється почервоніння і інші відчуття дискомфорту, то це може свідчити про запальні процеси через її пошкодження і потрапляння інфекції.
Збільшення кількості пігменту може призводити до зміни кольору утворення: зазвичай призводить до  потемніння. Однак нерідко чорний або червоний колір може бути непрямою ознакою того, що в пухлини відбуваються злоякісні зміни.
Важливо! При появі ознак дискомфорту, пов'язаного з папіломами, необхідно звернутися до лікаря.

Папіломи у жінок

Причини їх виникнення в чоловіків і в жінок здебільшого ідентичні. Однак у жінок додатковим фактором, що сприяє виникненню новоутворень, може послужити прийом оральних контрацептивів, а також гормональні зміни в період вагітності.
Особливу увагу цій проблемі жінці необхідно приділяти в період планування вагітності. При підозрі на наявність ВПЛ рекомендується не відкладати прийом у лікаря-дерматолога. Адже в  період пологів жінка може передати вірус дитині і спровокувати розвиток папілломаза ротової порожнини: поява новоутворень в роті і гортані дитини.
Важливо! Ще один з різновидів - це внутрішньопротокова папілома грудей у ​​жінок.

У чоловіків

У чоловіків нерідко зустрічається розвиток доброякісних новоутворень на статевих органах. Їх поява може викликати дискомфорт, свербіж, враховуючи місце розташування і чутливість цієї області. Обов'язково необхідно звернутися до фахівця і пройти курс лікування, оскільки високі ризики розвитку в подальшому злоякісного утворення.

У дітей

Вірус папіломи людини передається і дітям. Особливо його зараженню піддаються діти шкільного віку в силу постійного перебування в місцях масового скупчення людей, а також ігнорування дотримання правил гігієни.
Серед дітей вірус зазвичай поширюється наступними способами:
- внутрішньоутробно, а також при народженні - вірус передається дитині від інфікованої матері;
- контактно-побутовим способом, якщо в сім'ї, серед родичів або знайомих є носії вірусу;
- недотримання особистої гігієни: дитина кусає нігті, зриває задирки, розколупує болячки і садна, не стежить за чистотою рук.
- Найчастіше у дітей зустрічаються сухі папіломи, звані бородавками. Їх поверхня може бути ороговілою, сухою. З'являються на колінах, кистях рук, пальцях.
Важливо! У дитячому віці особливо важливі профілактичні заходи по всебічному зміцненню імунітету, а також лікувальні заходи, спрямовані на зниження активності ВПЛ вірусу.

До якого лікаря звертатися?

Виникнення папілом - один з приводів звернення до лікаря-дерматолога. Спеціаліст оцінить характер новоутворень, візьме при необхідності матеріал для проведення цитологічного дослідження для виключення злоякісного характеру утворення. Після видалення лікар повинен відправити отриманий матеріал для проведення гістології - додаткового аналізу, що підтверджує або спростовує його злоякісну природу.
Важливо! Проведення гістології є обов'язковою процедурою після завершення видалення, про це слід пам'ятати, звертаючись в косметологічні салони.

Профілактика

Уникнути появи папілом цілком можливо. Для цього в якості профілактичних заходів необхідно в першу чергу звернутися до лікаря для виявлення наявності вірусу ВПЛ і проходження відповідного лікування.
Також важливим фактором для запобігання появи подібних новоутворень є зміцнення імунітету. Для цих цілей слід регулярно вживати полівітамінні комплекси, загартовуватися, займатися спортом і частіше бувати на свіжому повітрі.
При статевому контакті необхідно використовувати засоби захисту, так як вірус легко проникає через слизову статевих органів, особливо якщо на них є невеликі пошкодження.
Дотримання правил особистої гігієни різко знизить шанси зараження вірусом ВПЛ.

Останнє оновлення на Четвер, 10 серпня 2017, 09:23