Пам’ятка для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму

1. Наявність біометричного паспорту (паспорт із чипом, на якому міститься фотографія особи, підпис та відбитки пальців).
2. Якщо у Вас немає біометричного паспорту, але є діюча віза, нею можна користуватись до завершення строку її дії.
3. Перед перетином кордону у Вас перевірятимуть:
• документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини);
• відсутність Вас у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС (відсутність заборони в’їзду на певний термін до країни-члена ЄС у зв’язку з порушенням візового режиму: нелегальна праця в країнах ЄС, порушення строків виїзду з країн ЄС, наявність вироку суду щодо особи у країнах ЄС та передача для відбування покарання до країни громадянства);
• чи не становите загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин (відсутність осіб у пошукових базах Інтерполу, Європолу, особи, які останнім часом подорожували до Сирії або Ірану);
• у разі відсутності біометричного паспорту – наявність чинної візи.
4. Прикордонні служби можуть відмовити у в’їзді на територію відповідної країни у разі, якщо громадянин України не зможе надати їм інформацію про мету в’їзду або в разі відсутності у нього фінансових засобів. Тому рекомендується підготувати відповідні документи:
• щодо мети поїздки:
Для робочих поїздок (відряджень)
- запрошення на зустріч
- інший документ, який підтверджує ділові відносини
- квиток на захід, якщо метою поїздки є його відвідування;
Для туризму або приватних поїздок:
- бронювання проживання або запрошення
- зворотний квиток (не потрібний, якщо подорожуєте автомобілем)
- маршрут або план поїздки
• підтвердження достатності фінансових засобів для перебування в ЄС і для повернення в Україну або здатність отримати такі засоби законним чином (кредитні картки, фінансові гарантії запрошуючої сторони, сплачене проживання та квитки, готівкові кошти).
5. Безвізовий в’їзд даватиме право відвідати країну ЄС лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.
6. Безвізовий режим не надає права на проживання, ведення господарської чи комерційної діяльності, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.
7. Основне правило: перебувати у країнах ЄС не більше 90 днів на кожні 180 днів у році.
Безвізовий режим поширюється на такі країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.