На базі ДП “Макарівське лісове господарство” відбулося командно-штабне навчання

e-mail Друк PDF

18 травня на базі державного підприємства «Макарівське лісове господарство» відбулося командно-штабне навчання за темою «Організація гасіння масштабної лісової пожежі. Відпрацювання порядку управління силами та засобами, задіяними до гасіння пожежі. Вдосконалення питань організації взаємодії та координації дій».
Навчання проходили під керівництвом заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Розная.
Спершу лісгосп продемонстрував наявну протипожежну техніку лісової пожежної станції (ЛПС): пожежні автомобілі, ранцеві оприскувачі, захисний одяг та інший інвентар. Крім того, ЛПС оснащена сучасною комплексною системою виявлення та реагування на лісові пожежі, що складається з двох 50-ти метрових веж з камерами телеспостереження, які розташовані в смт Макарів та с. Ніжиловичі.
Далі перейшли до відпрацювання плану навчання. За тактичним задумом у лісовому масиві Ніжиловицького лісництва після відпочинку в лісі невстановлених осіб, які покинули вогнище незагашеним, виникла лісова пожежа. Через сильні пориви вітру вогонь швидко розповсюджується лісовою підстилкою. Існує реальна загроза поширення вогню лісом, чому сприяє наявність сухої трави, повалених сухих дерев та хвойної підстилки.
За планом навчань про пожежу дізнаються із системи відео нагляду. Спершу до ліквідації приступають працівники лісової охорони та добровільна пожежна дружина, а після них у бій вступають відділення вогнеборців лісгоспу та пожежно-рятувальних підрозділів. На цей момент вогонь встиг охопити 200 кв. м. Керівники всіх підрозділів, задіяних у навчанні доповіли про свої дії.
Таким чином, вдалося відпрацювати порядок боротьби із лісовими пожежами на кожному етапі. Заступник голови адміністрації зауважив, що подібні заходи вкрай важливі, адже нині в Україні стоїть гостро проблема захисту лісів від пожеж. «Аби зберегти ліси, потрібно, щоб усі лісокористувачі вміли ліквідовувати пожежі не гірше за професійних вогнеборців», - зазначив Іван Юрійович.
Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати спільні дії всіх служб, зменшити час на ліквідацію, а відповідно, і збитки від лісових пожеж. Навчання показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж. Але велике значення у профілактиці загорань в природних екосистемах має свідоме та бережливе ставлення людей до лісового господарства України. Допоки громадяни не усвідомлять масштаби загрози, що несе в собі вогонь, лісові масиви, на жаль, будуть і надалі потерпати від вогню.
Наразі повідомляємо, що з 15 березня розпочався період пожежної небезпеки. Тому пам’ятайте, що пожежа – це найбільший ворог лісу, тож будьте обережні з вогнем у лісових масивах!

Останнє оновлення на Четвер, 18 травня 2017, 16:16  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.