Питання стану системи охорони здоров'я в районі та відлову безпритульних собак в райцентрі обговорили на засіданні громадської ради

10 лютого відбулося чергове засідання громадської ради при Макарівській райдержадміністрації, яке провів голова громадської ради І.Міщенко за участю голови Макарівської районної ради О.Гулака.
На засіданні були розглянуті всього два питання, але ті, які мають особливий резонанс серед жителів району та районного центру.
Першим виступаючим став заступник голови Макарівської селищної ради О.Савенко, який доповів про стан роботи з відлову собак, які гуртуються в зграї та є об'єктом небезпеки для жителів селища, як для дітей так і для дорослих. Оскільки, нещодавно собаки з такої зграї покусали жінку. Макарівська селищна рада готова виділити 50 тис. грн. на утримання 100 відловлених собак у притулку “Ноєв Ковчег” с. Фасова Макарівського району. Проте така сума є недостатньою для вказаної кількості тварин на рік.
Члени громадської ради висловилися за доцільність вивчення норм утримування бродячих собак у притулку, і можливо, для початку, вказаної суми буде вдосталь для відлову зграї, яка вже завдала шкоди в смт Макарів, а це більше 20 собак.
Тому О.Гулак повідомив, що проведе зустріч з власницею притулку Г.Онопрієнко та керівництвом Макарівської селищної ради для обговорення всіх деталей та з'ясування, яким чином дана проблема зможе вирішитися. Оскільки зграї собак, в яких є як безпритульні собаки, так і свійські, яких безвідповідальні господарі відпускають “погуляти”, несуть загрозу для життя та здоров’я наших жителів. Бездоглядні тварини, як правило, являються носіями інфекційних захворювань, а це може бути сказ, короста, лептоспіроз, токсоплазмоз, бартонелізом і усі вони є небезпечними для людини. А в деяких моментах смертельними, за відсутності вакцини.
Наступне питання було присвячене стану системи охорони здоров'я в районі, реаліям сьогодення та перспективам на майбутнє. По даній тематиці, за ініціативи громадської ради та активних діячів громадської думки району була розроблена анкета, чи краще кажучи, опитування жителів району, яке містить питання та відповіді, як то:  “Чи задоволені Ви наданням медичних послуг: у відділеннях ЦРЛ (стаціонарі), амбулаторіях, ФАПах, швидкою допомогою, у поліклініці,  дитячому відділенні” та відповіді: “Так”, “Ні”, “Не зовсім”. В деяких запитаннях є вільні рядки для висловлення власних думок громадян.
Таке опитування дасть можливість зібрати інформацію про ставлення громадян, засноване на їхньому власному досвіді, до отриманих ними послуг у медичних закладах району.
Також членами громадської ради було вирішено результати опитування донести до громади району через проведення консультації з громадськістю чи громадських слухань та висвітлити їх у районній газеті “Макарівські вісті”.

Останнє оновлення на Четвер, 11 лютого 2016, 14:51

27 червня відбудуться виїзні наради керівництва Макарівської райдержадміністрації в с. Борівка о 14:00, в с. Великий Карашин о 15:30. Виїзні наради відбудуться за участі голів сільських рад, керівника Макарівського відділення поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області, дільничного інспектора, соціальних працівників та громад сіл. На нарадах розглядатимуться питання забезпечення громадського порядку та криміногенної ситуації.
Також 29 червня виїзні наради відбудуться в с. Вільно о 14:00 та в с. Андріївка о 15:30.