Звіти

e-mail Друк PDF

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ
ПРИ МАКАРІВСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ЗА 2016 РІК

02 березня 2015 року було прийнято розпорядження в. о. голови Макарівської райдержадміністрації (№ 96) «Про громадську раду при Макарівській районній державній адміністрації». Відповідно до Законів України “Про об’єднання громадян” та “Про місцеві державні адміністрації”, Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” та з метою здійснення координації заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та ефективної реалізації державної політики було було створено громадську раду, повноваження якої тривали протягом 2015-2016 роки та затверджене Положення про громадську раду при Макарівській районній державній адміністрації.
Громадська рада є консультативно-дорадчим органом, утвореним для налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
У своїй діяльності громадська рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про громадську раду.
Основними завданнями громадської ради є:
створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
сприяння врахуванню органом виконавчої влади громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень центральних органів виконавчої влади та розпоряджень голови обласної державної адміністрації і голови районної державної адміністрації.

Засідання Громадської ради

За звітний період проведено сім засідань, на яких розглянуті наступні питання:
22.01.2016:
- про екологічну небезпеку в смт Макарів, у зв'язку з впровадженням проекту очищення річки Здвиж, який розрахований на збереження навколишньої території від весняних паводків;
- про перспективи на 2016 рік щодо впровадження інвестиційних проектів та програм в районі та співпраця керівництва райдержадміністрації, районної ради з громадською радою з їхньої реалізації;
- про врегулювання у законодавчому полі діяльності сміттєзвалища поблизу с. Наливайківка Макарівського району.
10.02.2016:
-  про стан системи охорони здоров'я в районі, реалії сьогодення та перспективи на майбутнє.
22.03.2016:
- про підготовку звернення до голови Макарівської райдержадміністрації та голови Макарівської районної ради щодо проведення перевірки фінансово-господарської діяльності Макарівської центральної районної лікарні;
- про визначення представників від громадської ради, які візьмуть участь у засіданні “круглого столу” з питань енергопостачання та встановлених тарифів на комунальні послуги;
- про діяльність міжшкільного навчально-виробничого комбінату, а також можливості навчання на базі закладу учнів за професійним напрямком - фермерська справа;
- про результати звернення громадської ради при Макарівській райдержадміністрації до депутатського корпусу Київської облдержадміністрації щодо виділення коштів на продовження очистки р. Здвиж у 2016 році.
27.04.2016:
- про повернення попереднього приміщення Макарівському районному військовому комісаріату;
- про проведення перевірки фінансово-господарської діяльності Макарівської центральної районної лікарні;
- про встановлення пам'ятника учасникам АТО в смт Макарів.
- про стан лісових угідь Макарівського району.
- про стан очищення р. Здвиж.
21.09.2016:
- про стан фінансово-господарської перевірки Макарівської центральної районної лікарні;
- про  стан реалізації проекту з очистки р. Здвиж у смт Макарів;
- про можливість передачі попереднього приміщення Макарівському районному військовому комісаріату.
12.10.2016:
- про стан проведення перевірки фінансово-господарської діяльності Макарівської центральної районної лікарні;
- про стан виконання робіт з очищення р. Здвиж;
- про повернення попереднього приміщення Макарівському районному військовому комісаріату;
- про діяльність районного історико-краєзнавчого музею в смт Макарів.
27.10.2016:
- про обговорення кандидатури на посаду головного лікаря Макарівської центральної районної лікарні.
16.11.2016:
- про повернення попереднього приміщення Макарівського районного військового комісаріату;
- про стан діяльності макарівського сміттєзвалища та прийому  побутових відходів.

Участь Громадської ради в районних заходах

Першою серед подій в громадському житті району стало проведення районних заходів у зв'язку з 30-ю річницею Чорнобильської трагедії.
Перша частина заходу була проведена біля Меморіалу пам'яті “Тим, хто врятував світ”, який знаходиться біля будівлі Макарівського РС ГУ ДСНС України в Київській області. Тут, вшанувати пам'ять загиблих ліквідаторів зібралися учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники органів виконавчої влади району, трудових колективів та жителі селища. До учасників заходу звернулися ліквідатор, житель с. Копилів Макарівського району В.Терещенко, голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова, перший заступник голови Макарівської районної ради О.Цисаренко, Макарівський селищний голова В.Токар, відбувся виступ хорового колективу “Свят-Коло”. Також загиблих учасників ліквідації було вшановано хвилиною мовчання та покладені квіти до Меморіалу, в знак вічної пам'яті за неоціненний вчинок, людей, які віддали свої життя в перші години, тижні, місяці і роки, адже радіоактивне опромінення не обійшло нікого стороною, хто був у зоні відчуження, хто рятував країну, своїх нащадків.
Другою частиною районного заходу став концерт пам'яті, або концерт-спогад з показом кадрів із документального фільму про весняні події 1986 року.   Відбулося також і вручення нагород ліквідаторам, родинам загиблих учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи та осіб, які організовували прийом і розселення переміщених осіб із зони відчуження в Макарівському районі — це пам'ятні медалі, грамоти та цінні подарунки.
Склалась добра традиція щороку 9 Травня відзначати День Перемоги  у Другій світовій війні за участю громадськості в селищах Макарів і Кодра, селах району. На площі Героїв Сталінграду в Макарові відбувся урочистий парад учасників війни. Разом з ними пройшли воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій, молодь і школярі. Їх вітали мешканці і гості селища, представники інститутів громадянського суспільства, учасники художньої самодіяльності. Було вшановано пам'ять загиблих в роки війни покладанням квітів та вінків до пам'яткої Стелли, пам’ятника невідомому солдату.
Члени громадської ради також взяли активну участь у святкуванні останнього та першого дзвінка в навчальних закладах району.
23 серпня на площі біля Макарівського районного Будинку культури відбулася урочиста церемонія підняття Великого Державного Прапора України, в якій взяли участь голова Макарівської районної ради О.Шутун, Макарівський селищний голова О.Іващенко, заступник голови Київської облдержадміністрації Д.Христюк, представники трудових колективів району, громадських та політичних осередків, а також громадськість. Великий Державний Прапор України піднявся під гімн України у виконанні дитячого колективу “Акварелі”.
О.Іващенко вручив грамоти та грошові премії учасникам ліквідації пожежі на сміттєзвалищі, що розміщене на території Наливайківської сільської ради Макарівського району — пожежникам Макарівського РС ГУ ДСНС України в Київській області та працівникам районного виробничого управління житлово-комунального господарства, яка тривала більше 3-х діб. Також відзнаки за активну співпрацю та допомогу в патрулюванні вулиць були вручені заступником начальника Макарівського РВ ГУ МВС України в Київській області Ю.Сірцовим членам ГФ “Самооборона майдану в Макарівському районі”, до складу якого входять і демобілізовані учасники АТО, що не стоять осторонь проблем та потреб району, а активно долучаються до їхнього вирішення.
У ході заходу були вшановані хвилиною мовчання загиблих захисників країни - учасників антитерористичної операції та покладені квіти до погруддя Т.Шевченку, як одному з провідних українських культурних діячів — борцю за вільну та самостійну Українську державу.
Офіційна частина святкування продовжилася концертом, присвяченим 24-й річниці незалежності України. Музичне та хореографічне мистецтво дарували присутнім чоловічий колектив “Козацькі джерела”, народний аматорський фольклорний колектив “Чебреці”, народний хореографічний колектив “Ясочка”, дитячий колектив “Акварелі”, народний хоровий колектив “Свят-Коло” та солісти районного Будинку культури.

Вплив Громадської ради на суспільне життя району

28 січня відбулася зустріч представників Управління водного господарства у м. Києві та Київській області з керівництвом Макарівської районної ради, селища, активом депутатського корпусу Макарівської районної ради, громади Макарова, керівниками дорадчих органів при Макарівській райдержадміністрації та жителями селища, які віднайшли час на власні вуха почути, як то кажуть “з перших вуст” інформацію про суть Проекту по очищенню головної водної артерії району — р. Здвиж, та з'ясувати всі сумнівні моменти з його втілення.
“Минулого року наше управління працювало над 60-ма проектами і жоден з них не мав такого резонансу, як у Макарові. Це добре, що люди цікавляться всім, що відбувається і турбуються про долю річки. Окрім того, і такого великого проекту, над яким, зараз тут працюємо, в нас ще не було. Довгий час ми відсторонювалися від цього проекту, адже він досить серйозний і великий, і розрахований на 3 роки. Для прикладу: плаваючий екскаватор ми шукали по всій Україні, адже такої техніки є лише дві одиниці.
Через 2-3 тижні завершимо намічені планові роботи, і тепер вже звертаючись до депутатів та громади, прошу вашої підтримки для вирішення подальшого фінансування Проекту, за кошти Фонду охорони навколишнього середовища, які передбачені програмою по екологічному оздоровленню р. Дніпро, що розрахована до 2025 року і адаптована під потреби Київщини в області, тобто через Київську обласну раду. Тому що, буде прикро залишити почате та не довести його до логічного завершення і впорядкування.
Ми маємо всі необхідні дозволи на проведення робіт з очистки р. Здвиж, єдине, що турбує це питання з грунтом, який викопується та складається вздовж одного з берегів річки і цим самим заважає подальшій роботі. Було б доречно, щоб місцева влада віднайшла ділянку, яка б була неподалік річки для його перевезення, оскільки прав на реалізацію грунту в нас немає, у зв'язку з тим, що Проект виконується за державні кошти” - повідомив М.Урупа, начальник  Управління водного господарства у м. Києві та Київській області (Киїоблводгосп).
“Кошторисна вартість Проекту становить 29,9 млн.грн. Загальна площа проведення робіт — 76,9 га. Після завершення розчистки річки, ми витримаємо всі технічні та санітарні норми з упорядкування навколишньої території” - О.Кучерявий, головний інженер з реалізації Проекту.
“Початково планувалося, що глибина водойми у місцях розчистки становитиме 1,7 м, проте вирішено було збільшити її до 2,9 м, оскільки така глибина не даватиме можливості замулюватися дну та в подальшому заростанню очеретом та іншими рослинами. Зараз якщо взяти 58 га території, де протікала річка, то 50-45 га просто зарощі очеретом.
Початковий варіант Проекту передбачав будівництво посеред водного плеса в районі парку острівця для відпочинку, проте на даний момент ми від нього відмовилися оскільки торфянистий грунт, який зараз видобувається, не буде надійною основою для його спорудження і з часом він просто вимиється водою, закладати пісок, теж є не доречним рішенням, окрім того, з точки зору безпеки людей, які будуть проводити на ньому свій час, теж є певні застереження. Оскільки на берегах річки, буде вдосталь місця для встановлення альтанок і лав, де жителі селища та гості зможуть відпочивати, милуючись річковими пейзажами” - зазначив у своєму виступі заступник начальника Київобводгоспу Д.Бугай.
Депутат Макарівської районної ради VІІ скликання Київської області П.Ляшок, який є активним учасником всіх заходів, які стосуються питань розвитку району та його громад, подякував начальнику та іншим представникам обласної організації, які все ж таки взялися за цей Проект, зазначивши, що ніхто  не хоче ставити перепони у цій роботі, просто людей цікавила суть робіт, які зараз проводяться, їх результативність та врешті можливість жителів селища отримати впорядковану територію річки, де буде приємно проводити час, як з естетичної точки зору, так і літнього відпочинку.
“Основна ціль сьогоднішнього заходу — це інформування громадськості про суть Проекту, кожен з нас, як районна влада, так і керівництво Київоблводгоспу є відкритими для спілкування, і в разі виникнення питань, чи якихось сумнівів, будемо надавати роз'яснення, або знову ж зберемося таким колом, чи більшою кількістю людей, які переймаються даним питанням і обговоримо всі нюанси” - О.Гулак, голова Макарівської районної ради.
16 листопада, анонсовані громадськими активістами смт Макарів публічні громадські слухання поєдналися з проведенням позачергового засідання громадської ради при Макарівській райдержадміністрації з питань можливостей віднайдення іншого приміщення для діяльності Макарівського районного військового комісаріату та стану діяльності макарівського сміттєзвалища і прийому твердих побутових відходів.
Зібрання пройшло за участю голови Макарівської райдержадміністрації Т.Семенової, голови Макарівської районної ради О.Гулака, Макарівського селищного голови В.Токаря, першого заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінської, заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Розная,  начальника КП “Макарівське виробниче управління житлово-комунального господарства” М.Багінського, членів громадської ради при Макарівській райдержадміністрації, громадських активістів селища та представників засобів масової інформації.
Питання приміщення, яке б відповідало необхідним нормам для здійснення службових обов'язків особовим складом районного військового комісаріату обговорюється громадою селища з початком військових дій на сході України.
Заступник військового комісара Макарівського районного військового комісаріату С.Єфрємов повідомив, що нинішнє приміщення, в якому розміщений військовий комісаріат має досить обмежену площу для проведення роботи належним чином з військовозобов'язаними та строковиками, відсутні огорожа та кімната для зберігання зброї, не упорядкована пропускна частина установи, у зв'язку з малою площею кімнати та інше. До виступу заступника військового комісара Т.Семенова доповнила, повідомивши, що є альтернатива вирішенню даного питання передачі приміщення колишньої типографії, яке знаходиться у комунальній власності районної ради, звісно за рішенням депутатського корпусу, під військовий комісаріат. Це приміщення відповідає всім потребам, які працівники військкомату, зазначили у своєму листі. Проте необхідно провести експертизу на виявлення в даному приміщенні шкідливих елементів, які є результатом діяльності типографії, зокрема свинцю.
Макарівський селищний голова В.Токар повідомив, що декілька років поспіль в приміщенні бувшої типографії проводилися такі експертизи і був виявлений вміст свинцю. А.Михайловський, як бувший лікар районної санітарно-епідеміологічної станції, зазначив, що можна провести повторну експертизу, яка займе не більше трьох днів, та отримавши результати можна зорієнтуватись, що робити в подальшому. Зокрема дезактивація свинцю в приміщенні здійснюється шляхом проведення зняття шару штукатурки зі стін та стелі.
Голова райдержадміністрації також додала, що після результатів експертизи, потрібно буде оголошувати конкурс на віднаходження організації, яка буде готова провести ремонт приміщення з дотриманням всіх рекомендацій та санітарних норм, складеться проект реконструкції приміщення та кошторис витрат, пройдуть державну експертизу, після чого, за рішенням депутатського корпусу районної ради будуть виділені необхідні кошти для його реалізації і так далі.
Відповідно до обговорення питання членами громадської ради було прийняте рішення про необхідність проведення санітарної експертизи приміщення бувшої типографії, протягом 10 робочих днів та сформована робоча група у складі трьох осіб щодо дотримання термінів виконання даного рішення.
Ще одним питанням, яке досить активно обговорювалося та ширилося серед жителів районного центру та сусідніх населених пунктів — це ввезення на територію макарівського сміттєзвалища твердих побутових відходів з м. Львів. З метою інформування громадськості щодо стану діяльності макарівського сміттєзвалища та спростування недостовірної інформації минулого тижня голова райдержадміністрації скликала позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і на сьогоднішньому зібранні Т.Семенова ще раз наголосила, що сміття зі Львова не ввозилося на територію макарівського сміттєзвалища. На сміттєзвалище приймається сміття від підприємств, установ та жителів приватних секторів, які уклали договори. Тим паче, КП “Макарівське ВУЖКГ” було дане доручення про прийом сміття лише з Макарівського району, за умов попереднього укладання відповідних договорів та наявності цих договорів при в'їзді на територію сміттєзвалища, а також обладнання вантажних машин тентами, щоб сміття не розгублювалося по дорозі, тим самим не забруднюючи навколишнє середовище і не додаючи додаткової роботи комунальному підприємству.
У ході зібрання громадяни також підняли питання стихійних сміттєзвалищ, проте як зауважив Макарівський селищний голова, такі сміттєзвалища утворюються завдяки низькій культурі виховання окремих жителів району. Члени громадської ради додали, що таким вихованням потрібно займатися ще з дитячого садка, привчаючи дітей до порядку та поваги до світу, який їх оточує. Адже всім відомий вислів “не там чисто, де прибирають, а там, де не смітять”, або ж прибирати такі сміттєзвалища потрібно не комунальним службам, а саме тим громадянам, які спричиняють їх утворення.
Також Т.Семенова повідомила, що за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України в районі можливо буде реалізувати проект по переробці сміття відповідно до європейських стандартів.

Участь активу Громадської ради в семінарах, тренінгах, конференціях

Голова громадської ради та окремі представники інститутів громадянського суспільства району є членом колегії Макарівської райдержадміністрації і щомісячно бере участь у засіданні колегії. Також двічі на місяць актив громадської ради є учасниками розширеної апаратної наради при голові Макарівської райдержадміністрації з керівниками установ і організацій району, сільськими, селищними головами населених пунктів району. Також голова громадської ради при Макарівській райдержадміністрації входить до складу різноманітних комісій і робочих груп, створених при райдержадміністрації.

Висвітлення діяльності Громадської ради в ЗМІ

Інформація про діяльність громадської ради при Макарівській райдержадміністрації постійно висвітлюється в районній газеті “Макарівські вісті” та на офіційному веб-сайті Макарівської райдержадміністрації в рубриці “Головна” та “Громадська рада”.

Останнє оновлення на П'ятниця, 31 березня 2017, 08:35  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.