Звіти

e-mail Друк PDF

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ
ПРИ МАКАРІВСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ЗА 2017 РІК

13 березня 2017 року було прийнято розпорядження голови Макарівської райдержадміністрації (№ 121) «Про громадську раду при Макарівській районній державній адміністрації». Відповідно до Законів України “Про об’єднання громадян” та “Про місцеві державні адміністрації”, Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” та з метою здійснення координації заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та ефективної реалізації державної політики було було створено громадську раду, повноваження якої триватимуть протягом 2017-2018 років.
Громадська рада є консультативно-дорадчим органом, утвореним для налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
У своїй діяльності громадська рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про громадську раду.
Основними завданнями громадської ради є:
створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
сприяння врахуванню органом виконавчої влади громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень центральних органів виконавчої влади та розпоряджень голови обласної державної адміністрації і голови районної державної адміністрації.

Засідання Громадської ради

За звітний період проведено сім засідань, на яких розглянуті наступні питання:
17.02.2017:
- про обрання голови громадської ради при Макарівській райдержадміністрації.;
- про обрання заступника голови громадської ради при Макарівській райдержадміністрації.;
- про секретаря (в. о. секретаря) громадської ради при Макарівській райдержадміністрації;
- про організацію роботи громадської ради при Макарівській райдержадміністрації
31.03.2017:
- про надання, відповідного до функціональних обов'язків приміщення для районного військового комісаріату або повернення попереднього приміщення;
- про діяльність перевізника на міжміських маршрутах району (законна діяльність, пільгове перевезення громадян);
- про надання безкоштовних та платних медичних послуг Макарівською центральною районною лікарнею і поліклінікою та створення у 2018 році на території Макарівської центральної районної лікарні хоспісу;
- про діяльність “Комітету здоров'я” при Макарівській центральній районній лікарні та можливість входження до його складу представників від громадської ради при Макарівській райдержадміністрації.
28.04.2017:
- про безпритульних тварин в населених пунктах району та правила утримання домашніх собак та котів;
- про стихійні сміттєзвалища на території Макарівського району;
- про громадські туалети в смт Макарів.
14.06.2017:
- про діяльність “Комітету здоров'я” при Макарівській центральній районній лікарні;
- про львівське сміття на території Макарівського району.
15.11.2017:
- про ознайомлення з листом громадської організації “Всеукраїнський інноваційний фонд “НАРОДНА ІНІЦІАТИВА” щодо завищення цін на паливно-енергетичні ресурси та тарифи на комунальні послуги та звернення до Уряду про прийняття проекту Закону України “Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати праці за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги”;
- про підтримку діяльності громадських організацій, які опікуються питаннями інвалідів війни, учасників бойових дій;
- про безкоштовного перевезення пільгових категорій населення на міжміських та внутрішньо районних маршрутах;
- про продовження робіт з очищення річки Здвиж в смт Макарів.

Участь Громадської ради в районних заходах

Протягом 2017 року в районі відбувся ряд заходів, учасниками яких стали представники інститутів громадянського суспільства, а також були ініціаторами проведення окремих з них.
06 березня у Макарівському районному Будинку культури пройшов святковий концерт до Міжнародного дня прав жінок та миру.
Концертну програму провели директор Макарівського районного Будинку культури Л.Колос та художній керівник районного Будинку культури Л.Міщенко, а самі номери були у виконанні чоловіків і вітання, присутній у залі чарівній половині Макарівщини, дарували лише чоловіки — керівники установ і організацій району. Зокрема: голова Макарівської районної ради О.Гулак, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Г.Невмержицький, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації В.Тарнавський, головний лікар центральної районної лікарні О.Рєзніков, головний лікар КЗ “Макарівський центр первинної медико-санітарної допомоги” С.Соломенко, тимчасово виконуючий обов'язки військового комісара районного військового комісаріату С.Єфрємов, Рожівський сільський голови М.Чапік та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації О.Нечай.
Свою творчість музичну, ліричну та хореографічну дарували чарівним жінкам керівник літературної студії “Сузір'я” І.Годенков, вихованці дитячої школи мистецтв, виконавши відомі твори на роялі та баяні, учасники зразкового хореографічного колективу “Ясочка” з номером “Хлоп'ячі забави”, сольні виконавці П.Широкоступ і М.Кухар та учасники чоловічого гурту “Козацькі джерела”.
9 травня жителі та гості смт Макарів вітали на мітингу з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні своїх визволителів — учасників війни, учасників бойових дій, які неспішною ходою пройшли по головній вулиці селища разом з дітьми війни, ветеранами праці, людьми, які знають, що таке війна не з історичної літератури, чи розповідей, а самі є очевидцями трагічних подій 1941-1945 років та учнями Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів природничо-математичний ліцей”. Колону очолили прапороносна група офіцерів Макарівського районного військового комісаріату, старшокласників ліцею та головні герої свята - ветерани війни, учасники бойових дій - В.Янковський, М.Коваленко, В.Міщенко та М.Петрушенко.
Зі словами вдячності та пошани звернулися до ветеранів голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова, Макарівський селищний голова В.Токар, помічник-консультант народного депутата України Р.Сольвара — Л.Бурдик, почесний голова Макарівської районної організації ветеранів України В.Янковський та т. в. о. військового комісара С.Єфремов.
У ході мітингу була оголошення хвилина мовчання за загиблими та померлими визволителями. Учасники мітингу поклали квіти до Стелли загиблим та пропавшим безвісті воїнам-односельчанам, пам'ятника “Невідомому солдату” та пам'ятної Стелли на честь воїнів-інтернаціоналістів.
З пісенними привітаннями виступили учасники дитячого колективу “Акварелі” районного Будинку культури та народний аматорський фольклорний колектив “Чебреці”.
По завершенню урочистого мітингу ветерани війни, ветерани праці, діти-війни були запрошені на спілкування та святковий обід з солдатською кашею, на площу біля кіноконцертного залу “Ольвія”.
На площі також всі бажаючі мали можливість відпочити, прослухавши концерт у виконанні чоловічого гурту “Козацькі джерела”, скуштувати солдатську кашу та чай з польової кухні, а також ознайомитися з виставкою-експозицією історичних документів, підготовлених кандидатом історичних наук, директором районного історико-краєзнавчого музею В.Гедзем.
23 серпня в смт Макарів відбулися святкові заходи з нагоди 26-ї річниці незалежності України. Цьогоріч на святі всі вікові категорії учасників заходу, від найменших до найстарших мали можливість цікаво і весело провести час.
Перший майданчик свята розгорнувся на площі біля кіноконцертного залу “Ольвія”, де розмістилися яскраві батути, гірки та всілякі атракціони. Діти були задіяні у різноманітних конкурсах та розважальних програмах. Викладачі Макарівського районного центру творчості дітей та юнацтва імені Д.Туптала провели майстер-класи з ліплення різноманітних фігурок з солоного тіста, малюнку гарячою праскою, виготовлення квітів з паперу. Аніматори в костюмах персонажів з фільмів та мультфільмів - Гарі Потера, Джека Горобця, свинки Пепи, Міньйона, Реда, спілкувалися з юними відвідувачами свята, фотографувалися та загалом створювали веселу атмосферу. В дитячій зоні були організовані ще два імпровізовані глядацькі зали, де діти долучилися до шоу фокусника-ілюзіоніста та кріо-лабораторії, власноручно допомагаючи творити світ ілюзії і цікавих дослідів. Ще були мильні бульбашки, з яких аніматори створювали чудернацькі фігурки та працювала майстерня з аква-гриму.
Далі центральною вулицею селища, охоплюючи всю площу біля відділення “Укртелекому”, розміщалися наступні вісім локацій, основною метою, яких була презентація української культури, оберегів та звичаїв. Адже, яка садиба в українському селі без рушника, вишитого килима, дерев'яної лави (ліжника), тканої доріжки, якою встеляли долівку, а дворище, без плетеного тину — перелазу, соняхів, що своїми яскраво-жовтими пелюстками тягнуться до сонця, чебреців, що пахнуть домашнім затишком та снопів, прикрашені квітами, символізуючих щедрий серпневий врожай, достаток та благополуччя в родинах. А, яке українське свято без вареників з капустою, картоплею, різними завиванцями і пиріжками, узваром та ягідними наливками та ще й козацьким кулішем. Окремо службовцями Макарівського районного військового комісаріату була підготовлена локація, де можна було скуштувати солдатської каші, зготованої у польовій кухні.
Керівники району вручили грамоти від Київської облдержадміністрації та Київської обласної ради, Макарівської райдержадміністрації та Макарівської районної ради керівникам, працівникам і колективам установ, організацій та підприємств району за багаторічну, сумлінну працю і особистий вагомий внесок у розвиток Макарівщини.
Зі святкової сцени також пролунали вітання до жителів та гостей району від міжнародних делегацій з Естонської Республіки та Республіки Болгарії. Грамоти від народного депутата України Р.Сольвара вручила його помічник-консультант Л.Бурдик. Під час урочистої частини глядачів пригощали короваями та запашними пирогами за доброю українською традицією. А щоб у кожній родині був затишок та благополуччя, і нарешті запанував мир в країні, учні Макарівського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - природничо-математичний ліцей" та Макарівського НВК "Загальноосвітня школа І ступеня - районна гімназія" протанцювали флешмоб "МИР".
Кульмінацією святкового заходу став виступ Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г.Вірьовки. Запальні мотиви народних пісень змінювалися ніжною, а подекуди й тужливістю мелодикою акапельного співу солісток хору. Тому, що український народ, хоч і доброзичливий та гостинний, але доля досить терниста, тому й пісні мають різних характер і звучання. При колективі діє також танцювальна група, яка продемонструвала танці народностей, які проживають на території України та звісно ж візитну картку України — гопак і тематичну сценку з бойового мистецтва козаків.
Концертна програми заходу завершилася виступом Братів Борисенків, учасників телепроектів “Україна має талант” і “Фабрика суперфінал” та кольоровою проекцією лазерного шоу.
13 жовтня в концертному залі Макарівського районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України. Першими до вітального слова були запрошені голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова та військовий комісар Макарівського районного військового комісаріату С.Єфрємов, які звернулися до учасників АТО, учасників бойових дій зі словами подяки та побажали добра, миру, злагоди, благополуччя, сімейного затишку та мирного життя. Після чого вручили грамоти учасникам АТО від керівництва району та подяки від народного депутата України Р.Сольвара волонтерам, керівникам установ і закладів району, які допомагали у зборі гуманітарного вантажу та працювали безпосередньо з мобілізованими з Макарівського району. Окремо були вручені медалі “За взірець у військовій службі ІІ ступеня”, “Учасник АТО”, “Ветеран війни” солдату О.Бабичу, “Учасник АТО”, “Ветеран війни” старшому лейтенанту В.Федоровському та медалі “Ветеран війни” старшому лейтенанту В.Зименку, старшому солдату А.Мудраку та старшому солдату З.Бородчуку.
Учасників заходу також привітали з нагоди свята голова Київської обласної організації інвалідів Збройних Сил України та учасників бойових дій, полковник В.Говоров та голова Київської обласної організації спілки ветеранів Афганістану — воїнів-інтернаціоналістів О.Янківський. Гості теж вручили подарунки та відзнаки з нагоди свята за співпрацю і загалом роботу з підтримки військових голові Макарівської райдержадміністрації Т.Семеновій, першому заступнику голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінській, Макарівському селищному голові В.Токарю, голові районної громадської організації Української спілки воїнів Афганістану (воїнів інтернаціоналістів) О.Безугленку та голові районної громадської організації інвалідів війни, Збройних Сил України та учасників бойових дій В.Радченку.
Перед хвилиною мовчання присутні заходу згадали поіменно та вшанували світлу пам'ять військовослужбовців району, які загинули під час проведення антитерористичної операції. Після урочистої частини заходу виступив гурт “Козацькі забави” (художній керівник колективу народний артист України А.Верес).
24 листопада, на виконання Указу Президента України від 26.11.2016 № 523/2016 “Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні — геноциду Українського народу”, в смт Макарів відбувся мітинг-реквієм в пам'ять про померлих в голодні роки 1921-22, 1932-33 та 1946-47 жителів населених пунктів району.
Зі зверненнями до громади виступили голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова та голова Макарівської районної ради О.Гулак.
На мітингу-реквіємі учні Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — природничо-математичний ліцей” прочитали віршовані рядки, що відображали події Голодомору 1932-1933. На завершення заходу пройшла хвилина мовчання та покладання живих квітів до пам'ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій за участю керівництва та трудових колективів району, Макарівської селищної ради, представників інститутів громадянського суспільства, духовенства.
Відповідно до Указу Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006 “Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", ініціативи громадських організацій, з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій, 14 грудня в смт Макарів відбулося покладання квітів до Меморіалу пам'яті “Тим, хто врятував світ”.
Віддати шану героїчному вчинку наших земляків прийшли члени Макарівської громадської організації Української благодійної спілки соціального захисту інвалідів Чорнобиля, Макарівської районної організації ветеранів України, голова Макарівської районної ради О.Гулак, керівник апарату Макарівської райдержадміністрації О.Фока, Макарівський селищний голова В.Токар, керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, Макарівського РС ГУ ДСНС України в Київській області, працівники бібліотечних закладів селища, учасники чоловічого гурту “Козацькі джерела” та громадськість.
Зі словами вдячності до присутніх ліквідаторів звернувся начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Г.Невмержицький, після чого були шановані хвилиною мовчання учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які віддали свої життя за порятунок країни і її майбутнє та покладені квіти до Меморіалу.

Вплив Громадської ради на суспільне життя району

Питання приміщення, яке б відповідало необхідним нормам для здійснення службових обов'язків особовим складом районного військового комісаріату обговорюється громадою селища з початком військових дій на сході України. Зокрема повернення старого приміщення військкомату для працівників особового складу установи, де наразі працює районна прокуратура та державний нотаріус. Тобто у зв'язку зі скороченням штатів військкоматів у 2013 році був здійснений обмін приміщеннями прокуратури та військкомату. Але на даний час штат військової установи перевищує 20 осіб, тому нинішнє приміщення абсолютно не відповідає потребам. Воно має досить обмежену площу для проведення роботи належним чином з військовозобов'язаними та строковиками, відсутні огорожа та кімната для зберігання зброї, не упорядкована пропускна частина установи, у зв'язку з малою площею кімнати та інше.
Дане питання піднімалося майже не кожне засідання громадської ради при Макарівській райдержадміністрації упродовж 2015-2017 років.
За рішенням громадської ради від 31.03.2017 року, членами громадської ради був підготовлений та направлений лист-звернення до військового комісара Київського обласного військового комісаріату з проханням підготовки та направлення листа до прокурора Київської області про передачу (обмін) приміщення колишнього військкомату для виконання службових обов'язків особового складу районного військкомату, який наразі працює у бувшому приміщенні прокуратури.
Відповідно до вказаного, військовим комісаром Київської області був направлений лист до прокурора Київської області з проханням здійснити обмін приміщеннями (копія листа для громадської ради від 21.04.2017 року № 1/2/1615. Відповідь від обласного прокурора, на вказаний лист, надійшла у листопаді 2017 року, що питання по приміщенню райвійськкомату буде розглядатися у січні 2018 року.
На підтримки ініціатив громадської ради, керівництвом райдержадміністрації розглядається питання можливості переведення районної прокуратури в приміщення відділення у Макарівському районі відділу ГУ Держгеокадастру в Київській області. Таким чином можна буде здійснити переведення особового складу райвійськкомату з бувшого приміщення районної прокуратури до попереднього місця своєї діяльності. І на даний час жодне з інших приміщень не розглядається для передачі військкомату, окрім як приміщення на розі вулиць Садової та Д.Ростовського.

Участь активу Громадської ради в семінарах, тренінгах, конференціях

Голова громадської ради та окремі представники інститутів громадянського суспільства району є членом колегії Макарівської райдержадміністрації і щомісячно бере участь у засіданні колегії.
Також двічі на місяць актив громадської ради є учасниками розширеної апаратної наради при голові Макарівської райдержадміністрації з керівниками установ і організацій району, сільськими, селищними головами населених пунктів району.
Голова громадської ради при Макарівській райдержадміністрації входить до складу різноманітних комісій і робочих груп, створених при райдержадміністрації.

Висвітлення діяльності Громадської ради в ЗМІ

Інформація про діяльність громадської ради при Макарівській райдержадміністрації постійно висвітлюється в районній газеті “Макарівські вісті” та на офіційному веб-сайті Макарівської райдержадміністрації в рубриці “Головна” та “Громадська рада”.

Останнє оновлення на Понеділок, 05 лютого 2018, 12:02  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.