Харківські зустрічі, присвячені соціальній роботі серед молоді та ресоціалізації наркозалежних

1 листопада, з благословення Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Онуфрія, керуючий Макарівським вікаріатством єпископ Макарівський Іларій та голова комісії з благодійності Макарівської районної ради архімандрит Філарет (Єгоров) відвідали Харків, де взяли участь у міжнародній зустрічі, присвяченій соціальній роботі серед молоді та ресоціалізації наркозалежних.
Зустріч була організована харківською громадською організацією «Емаус», що займається розробкою та реалізацією проектів у соціальній та культурній сферах, Центром європейської культури «Данте» (Харків), християнським рухом мирян «Communione e Liberazzione» («Спілкування та звільнення», Італія), харківським театром дітей «Тимур», викладачами вищих навчальних закладів м. Харків. Участь представників Макарівського району в зустрічі була запланована Синодальним комітетом з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви та організаторами в серпні поточного року на міжнародній конференції в м. Ріміні (Італія).
Головними учасниками харківської зустрічі були: керівник центру реабілітації наркозалежних «L’imprevisto» ("Непередбачуване") Сільвіо Каттаріна (м. Пезаро, Італія) та його дружина Міріам;  філософ, доцент Харківського національного університету ім. Каразіна, викладач вищої Загальноцерковної аспірантури і докторантури ім. свв. рівноап. Кирила і Мефодія Руської Православної Церкви, засновник ГО «Емаус» Олександр Філоненко; директор «Емаусу», магістр культурології Лалі Ліпартеліані-Бєдоєва та її співробітники; філософ, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», директор науково-видавничого об’єднання «Дух і літера» Костянтин Сігов зі співробітниками (Київ); президент Всеукраїнської громадської організації «Батьки та родичі наркозалежних», засновник та директор двох реабілітаційних центрів алко-, нарко- та ігрозалежних Юлія Яшина (Київ); керівник театру «Тимур» актор Антон Жиляков та організатор духовної роботи серед дітей театру Олена Сідіна;  керівник осередку Всеукраїнського православного педагогічного товариства в Харкові Наталя Болотіна; представник Фонду митрополита Антонія Сурозького Дмитро Строцев (Мінськ); викладачі та студенти Свято-Тихонівського православного богословського гуманітарного університету (Москва) та вищих навчальних закладів України, Білорусі, Росії, Литви, Італії; представники Центру св. Климента «Спілкування та діалог культур» (Київ), а також представники парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району.
Головними подіями зустрічі стали лекції та публічні бесіди з паном Каттаріна, який уже понад 30 років успішно допомагає наркозалежним розпочати нове життя, та свідчення двох колишніх підопічних центру «L’imprevisto» – молодих італійців, зараз студентів італійських ВНЗ Марігоною Оліва та Енріко Альбенціо.  Окремо слід згадати зустріч пана Каттаріна з керівником «Тимуру» Антоном Жиляковим та Оленою Сідіною, під час якої обговорили перспективи подальшої співпраці з «L’imprevisto». Ключовими заходами стали  лекція Олександра Філоненка «Цілісність людського досвіду та християнська спільнота» і відкритий семінар про зв’язок віри та активного життя у спільноті зі здоровим, усебічним розвитком людської особистості, де виступили єпископ Іларій та архімандрит Філарет. Вони, зокрема, розповіли про досвід соціальної роботи та роботи з молоддю на парафіях Макарівського району. Усі погодилися в тому, що залежність від наркотиків, як і інші види залежності, є духовною проблемою. Вона викликана втратою відчуття сенсу життя, цінності реальності, спільноти, дружби, які підміняються руйнівними для людини штучними замінниками. Тому для того щоб допомагати людям, які потрапили в залежність, передусім необхідно досвідно вказувати їм на основи позитивного духовного життя особистості та спільноти у Христі.
Іншою визначною подією цього дня була презентація книжки пана Каттаріна «Повертаючись додому», яку нещодавно видали в Харкові російською мовою; у презентації взяв участь її перекладач, філолог Володимир Степанов (Саратов-Москва) та видавець Олександр Савчук (Харків). Книжка розповідає про повернення підлітків-наркоманів до нормального життя у центрі «Непередбачуване», яке відбувається, передусім, через віру та любов.  Вона складається із життєрадісних, сповнених надії коротких історій «повернення додому» та педагогічних порад, як виліковувати, здавалося б, невиліковні душі із трагічними долями.
Усі, хто були причетні до харківських подій, –  давні друзі Макарівського району, які неодноразово відвідували щорічні міжнародні Київські літні богословські інститути та інші заходи духовно-просвітницького та соціального центру «Ковчег»  парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня. Театр дітей «Тимур» виступав у Лишні зі спектаклями на християнську тематику під керівництвом його покійного керівника Василя Сідіна, а підопічні «Емаусу»  – діти та підлітки з наслідками ДЦП харківської школи-інтернату №8 – кілька років поспіль брали участь у літніх поселеннях у «Ковчезі» разом з вихователями та викладачами.

Останнє оновлення на Середа, 12 листопада 2014, 16:40