Громади за право користування власними коштами на місцях, проте за підтримку держави у питаннях, які самотужки не вирішать

У зв'язку з проведенням обговорень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, 12 серпня в читальному залі бібліотеки-філії с. Наливайківка пройшла зустріч за “круглим столом” представників органів місцевого самоврядування з сіл Борівка, Комарівка, Ситняки, Наливайківка, Ніжиловичі, Небелиця, членів ініціативної групи громадської ради при Макарівській райдержадміністрації. Також у заході взяв участь представник народного депутата України Руслана Сольвара Роман Бельмега, який у свою чергу зазначив, що необхідність вказаних змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо, а вони собою передбачають:
- запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
- передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
- розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності
і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
- чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
- ліквідацію державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Після роз'яснення суті децентралізації присутні почали дискутувати на тематику перерозподілу функцій, повноважень та фінансування, у ході такого обговорення були виокремлені основні пропозиції та зауваження до майбутнього нововведення:
- необхідності створення громадських організацій, які б працювали з  громадою села;
- створення проектів для можливості залучення коштів щодо їх використання на розвиток сільських територій;
- залишення повноважень сільської ради у сфері проведення оцінки будівель та споруд;
- скасування дозвільної системи на будівництво;
- повернення дорожнього управління під керівництво держави;
- 75% прибутку залишати на місцях;
- щоб зміна цільового призначення землі залишалася за громадою села;
- відновлення колективізації;
- проведення повної люстрації влади;
- надання права громадян проведення референдумів всіх рівнів;
- об’єднання казначейської, податкової та фінансової структур в одну фінансову установу;
- повернення стратегічних об’єктів до державної власності;
- зняття депутатської недоторканості тощо.
У свою чергу Наливайківський сільський голова Марина Радченко поділилася досвідом міста-побратима Воложина Республіки Білорусь, в якому нещодавно побувала на чолі делегації від Макарівського району, щодо системи децентралізації, яка в цій країні пройшла вже давно, і які наслідки як саме населення так і вся державна структура Білорусії має від цього.

Останнє оновлення на Середа, 13 серпня 2014, 14:04