Безпритульні тварини матимуть прихист у “Ноєвому ковчезі”

Сьогодні тема щодо безпритульності тварин у всіх на вустах, вона є однією із найактуальніших соціальних проблем сьогодення. У нашій країні, а зокрема й у Макарівському районі, це питання є досить занедбаним. Україна знаходиться тільки на початковій стадії до його вирішення. На території нашої країни зовсім мала кількість притулків, а ті які є - утримаються не за рахунок держави, а на пожертви громадян та мають дуже примітивні умови реабілітації і утримання тварин. У нашому районі основну масу безпритульних тварин складають собаки. Досить часто це несе загрозу для життя та здоров’я пересічних громадян, оскільки бездоглядні тварини, як правило, являються  носіями інфекційних захворювань. Безпритульники можуть переносити такі захворювання як: сказ, короста, лептоспіроз, токсоплазмоз, бартонелізом і усі вони є небезпечними для людини. Навіть слина вуличного собаки, зараженої на сказ, небезпечніша, ніж укус домашнього собаки. В місті вірогідність бути укушеним скаженим собакою менша, ніж в сільській місцевості, де домашні тварини можуть контактувати з тваринами лісовими
Тому роблячи висновки з ситуації, яка склалась члени громадської організації «Ноєв ковчег» в співпраці з інвесторами за підтримки керівництва Макарівського району та сільського голови с. Фасова  Івана Онищенка організували будівництво притулку для тварин. Притулок розрахований прийняти в майбутньому до 500 тварин на реабілітацію і утримання. На сьогоднішній день активно ведеться будівництво, але вже є можливість прийому тварин, а також і можливість взяти собі домашнього улюбленця з притулку.
Також щодо будівництва даного об'єкту була проведена зустріч голови Макарівської райдержадміністрації Миколи Швидкого, депутата Макарівської районної ради Лідії Расюк та організатора і засновника притулку Галини Онопрієнко з виїздом безпосередньо на місце.
З 01 жовтня кожен житель району можете зателефонувати та повідомити про безпритульну тварину, яку приїдуть волонтери і заберуть на реабілітацію, а також домовитись, приїхати та вибрати собі домашню тваринку (067) 504-52-79.