Триває обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

e-mail Друк PDF

Минулого тижня Бишівська сільська рада приймала делегації з прилеглих сіл Опачичі, Мостище, Бишів, Пашківка, Новосілки, Соснівка, Яблунівка. Ясногородка, Фасова та Людвинівка, які взяли участь у черговому виїзному засіданні кущового “круглого столу”, з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.
Розпочав засідання Бишівський сільський голова Олег Мірошкін, вітаючи всіх учасників засідання, адже захід такого формату відбувався на теренах села вперше. Далі з роз’ясненнями  законопроекту України “Про внесення змін до Конституції України” щодо децентралізації державної влади виступив голова Макарівської державної адміністрації Микола Швидкий, наголосивши на тому  що децентралізація  являє  собою розширення можливостей і збільшення ресурсів громади – села, селища, міста, розвиток територій та добробут їх мешканців.
Також до слова були запрошені  голова Макарівської районної ради Олександр Шутун, який зауважив про перспективи, які чекають на місцеве  самоврядування з часом впровадження системи децентралізації державної влади, заступник голови громадської ради при Макарівській райдержадміністрації Наталя Шумник-Кучак. доповівши про кроки, які б доцільно було б зробити в районі, щоб процес децентралізації відповідав  цінностям та принципам громади Макарівщини та  представник районної громадської організації  «Культура і дозвілля» Олександр Сніжко стосовно європейського досвіду організації місцевого самоврядування.
Напрацюваннями зустрічі за «круглим столом» стали декілька пропозицій:
- передача більшості повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад сіл;
- чітке розмежування повноважень як між різними органами місцевого самоврядування, так і між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцем і державою тощо.

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.