Триває обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

Минулого тижня Бишівська сільська рада приймала делегації з прилеглих сіл Опачичі, Мостище, Бишів, Пашківка, Новосілки, Соснівка, Яблунівка. Ясногородка, Фасова та Людвинівка, які взяли участь у черговому виїзному засіданні кущового “круглого столу”, з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.
Розпочав засідання Бишівський сільський голова Олег Мірошкін, вітаючи всіх учасників засідання, адже захід такого формату відбувався на теренах села вперше. Далі з роз’ясненнями  законопроекту України “Про внесення змін до Конституції України” щодо децентралізації державної влади виступив голова Макарівської державної адміністрації Микола Швидкий, наголосивши на тому  що децентралізація  являє  собою розширення можливостей і збільшення ресурсів громади – села, селища, міста, розвиток територій та добробут їх мешканців.
Також до слова були запрошені  голова Макарівської районної ради Олександр Шутун, який зауважив про перспективи, які чекають на місцеве  самоврядування з часом впровадження системи децентралізації державної влади, заступник голови громадської ради при Макарівській райдержадміністрації Наталя Шумник-Кучак. доповівши про кроки, які б доцільно було б зробити в районі, щоб процес децентралізації відповідав  цінностям та принципам громади Макарівщини та  представник районної громадської організації  «Культура і дозвілля» Олександр Сніжко стосовно європейського досвіду організації місцевого самоврядування.
Напрацюваннями зустрічі за «круглим столом» стали декілька пропозицій:
- передача більшості повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад сіл;
- чітке розмежування повноважень як між різними органами місцевого самоврядування, так і між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцем і державою тощо.