Історія с. Юрів

Село ЮРІВ
До складу Юрівської сільської ради входять
села ЗАВАЛІВКА, КОПІЇВКА

Юрів - село, центр сільської ради. Розташоване за 10 км від районного центру та за 56 км від обласного. Найближча залізнична станція - Буян, за 30 км.
Площа населеного пункту складає 182,5 га, кількість дворів - 185.
Кількість населення - 347 осіб.

Ряд істориків схильні вважати, що Юрів є стародавнім селом Іровом Олевської волості, яке згадується у листі Євставія Дашкевича 15 червня 1515 р. Борис Тишкевич віддав його під заклад Богдану Глинському в 100 кіп грошей литовських.
Станіслав Сабанський продав Юрів та Копіївку в 1849 р. Е.Т. Єремєєву, чиновнику для особливих доручень при генерал-губернаторові Бібікові. Після нього Юровом почав володіти Орест Юрійович Соколовський. У цей час там проживали 320 осіб.
У 1920 р. було створено ревком та комнезам.
У 1930 р. в Юрові діяв колгосп ім. Леніна.
У період репресій був заарештований і розстріляний С.П. Мангер.
Коли почалася Велика Вітчизняна війна, більше сотні юрівчан пішли на фронт. 65 із них загинули. В центрі села встановлено пам'ятник, на ньому - прізвища воїнів, що визволяли Юрів, та прізвища односельчан, які загинули в бою.
На території сільської ради працюють два ФАПи, два сільських клуби, бібліотека, торговельні точки.

Завалівка - село, розташоване за 2 км від центру сільської ради. Площа населеного пункту становить 111,8 га, кількість дворів - 131.
Кількість населення - 183 особи.

За легендою, село зветься Завалівкою тому, що на місці села були непрохідні хащі, а вздовж них тягнувся високий Змійовий вал, датований ще 230 р. З початку XVII ст. Завалівка входила до складу с. Ситняки, вона вважалася хутором. Пізніше була викуплена макарівським власником Ксаверієм Павшою. Потім власниками були: капітанша Л.А. Шульгіна, майор А.Л. Карпович, пан Красовський, поміщик Олександр Олександрович Кіх до революції 1917 р.
10 липня 1941 р. село було частково окуповане фашистами, а 17 липня - повністю ними захвачене. Визволення села відбулося 8 листопада 1943 р.

Копіївка - село, розташоване за 1 км від центру сільської ради.
Площа населеного пункту становить 113,45 га, кількість дворів - 119. Кількість населення - 151 осіб.
На фронтах ВВВ загинуло 40 жителів села.