Історія с. Нові Опачичі

e-mail Друк PDF

село НОВІ ОПАЧИЧІ

Нові Опачичі - село, розташоване за 35 км від районного центру Макарів та за 50 км від обласного центру.
Найближча залізнична станція - Фастів, за 30 км.
Площа населеного пункту - 40 га, кількість дворів - 221. Населення станом на 01.01.2007 - 403 особи.

Про назву Опачичі існує такий переказ: колись давно цією місцевістю пролягав шлях, яким монахи ходили до Києва і, стомившись, зупинялися тут відпочити - опочити. Нібито відтоді це місце в народі почали називати Опачичами.
Сучасне село побудовано в 1986 р. на землях Козичанської сільської ради для переселенців із 30-кілометрової зони Чорнобильської АЕС. У вересні 1986 р. сюди переселилися жителі сіл Опачичі, Плитовище, Кам'янка і частково сіл Куповате, Оташів, Чистогаловка, Залісся - загальною чисельністю 756 осіб.
Разом із населенням повністю було евакуйовано Опачицьку сільську раду, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, колгосп їм. Першого травня, який розмістився в с. Козичанка Макарівського району зі своєю технікою та спеціалістами (назву господарства було збережено). За успіхи в розвитку сільського господарства п'ять колгоспників нагороджені орденом і медалями СРСР. Очолював колгосп понад тридцять років Ф.П. Самусенко.
Село проектував інститут "Волиньагро-проект". Будували його понад 2000 осіб 31 організації та підприємств Волинської області. Село має дев'ять вулиць. Здаючи його, будівельники дали йому назву "Волинське". Проте така назва не прижилась, і в 1991 р. за побажанням жителів зберегти назву села рішенням сесій Опачицької сільської ради, Макарівської районної ради, Київської обласної ради та Указом Президії Верховної Ради УРСР від 10 липня 1991 р. за підписом голови Верховної Ради Л. Кравчука новозбудованому населеному пункту Макарівського району затверджено назву Нові Опачичі.
У роки ВВв в районі с. Опачичі діяв партизанський загін ім. Чапаєва. 72 односельці-воїни Радянської армії та партизани удостоєні урядових нагород.
З 1987 р. сільську раду очолює Віра Петрівна Дишлюк, яка, завдяки своєму життєвому і професійному досвіду, вміло робить свою справу.
У населеному пункті розташовано сільську раду, ФАП, бібліотеку, магазин. Село має 8 км доріг з твердим покриттям. У 1993 р. село газифіковано, всі будинки заселено.

Останнє оновлення на Понеділок, 16 травня 2011, 10:25  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.