Історія с. Бишів

село БИШІВ
ДО СКЛАДУ БИШІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВХОДЯТЬ
села ГОРОБІЇВКА, ЛУБСЬКЕ, ФЕРМА

Бишів – село, центр сільської ради. Розташоване за 25 км від районного центру та за 54 км від обласного. Найближча залізнична станція – Фастів, за 25 км.
Площа населеного пункту становить 806,4 га, кількість дворів – 1085.
Кількість населення – 2831 особа. День села – 14 жовтня.
Виникнення поселення на місці сучасного Бишева припадає на час спорудження Ірпінсько-Здвижівської оборонної системи Київської Русі. Після Переяславської ради 1654 р. російські вельможі приймали присягу жителів сіл та містечок Білоцерківського полку на вірність московському царю. Серед них значиться і Бишів.
У 1702-1704 рр. селяни, очолювані Палієм і Самусем, підняли велике повстання проти панування шляхти. В часи великого антифеодального повстання 1768 р. - Коліївщини - у Бишів вступив із загоном один із її відомих вожаків Іван Бондаренко.
Містечко у власності Харлінських залишалося до 1843 р.
До початку XX ст. у Бишеві діяла церковно-приходська школа, відкрита ще в 1858 р.
З початком Першої світової війни 1914 р. становище селян стало погіршуватися, основну масу працездатних чоловіків було мобілізовано на фронт. Багато бишівчан брали участь у битвах на Східному російському фронті, зокрема в Галичині, Карпатах.
У 1921 р. відбулися перші вибори до сільської ради, було утворено волосний виконавчий комітет. 7 березня 1923 р. Бишів став районним центром, до його складу входили 76 населених пунктів з кількістю населення 28 098 осіб. А в результаті територіально-адміністративної реформи в 1959 р. Бишівський район було розформовано.
У Бишеві в 1923 р. народився відомий український письменник М.Я. Олійник. У місцевій школі навчався дитячий письменник Борис Чалий. Серед уродженців села - художники Борис Бойко та Віктор Клименко.

Горобіївка – село, що межує з центром сільської ради. Площа населеного пункту становить 159 га, кількість дворів – 81.
Кількість населення – 205 осіб

Лубське – село, розташоване за 7 км від центру сільської ради. Площа населеного пункту становить 51,3 га, кількість дворів – 132.
Кількість населення – 35 осіб..

Ферма – село, розташоване за 9 км від центру сільської ради. Площа населеного пункту становить 83,7 га, кількість дворів – 18.
Кількість населення – 9 осіб.

Останнє оновлення на Понеділок, 04 квітня 2011, 09:25