Історія с. Наливайківка

село НАЛИВАЙКІВКА
До Наливайківської сільської ради входить село ПОЧЕПИН

Наливайківка - село, центр сільської ради. Розташоване за 6 км від районного центру та за 61 км від обласного. Найближча залізнична станція - Бородянка, за 28 км.
Площа населеного пункту складає 459 га, кількість дворів - 735. Кількість населення - 805 осіб.
День села - 19 грудня.

Точних відомостей про час заснування і походження назви Наливайківка не виявлено. Відомо тільки, що в XIII ст. територію, де знаходиться село, спустошили монголо-татарські орди, які в 1240 р. захопили Київ і пішли через село на Волинь. Село огортають ліси, де з Володимирової доби простягаються Змієві вали, що збереглися і до сьогодні.
У середині XIV ст. територія села потрапила під владу литовських князів. За Люблінською унією 1569 р. поселення відійшло до Польщі.
Назва села походить від прізвища дворян Наливайків, з яких вийшов відомий гетьман Северин Наливайко. Наливайко зі своїми козаками належав до Білоцерківського полку, що охоплював землі південно-західної частини Макарівщини, де і знаходиться територія села. Наприкінці 1595 р. під впливом народних хвилювань, викликаних утиском православної віри, Северин Наливайко з козаками стали на оборону своєї християнської віри.
У 1848 р. в Наливайківці відбулися селянські заворушення, викликані введенням інвентарних правил.
До Жовтневої революції в селі був поміщик А.З. Кіх. Селяни займалися сільським господарством та працювали на спиртовому заводі.
Була побудована одна з найкращих церков району, яку зруйнували в 1960 р.
Перше колективне господарство - комуна - було організоване в 1919 р. на базі маєтку поміщика Кіха.
У 1929-1930 рр. більшовиками проведеш репресії проти селянства, було заарештовано 8 мешканців села, розкуркулені і вивезеш заможні сім'ї. У 1933 р. від штучного голодомору в селі помер кожний третій житель села.
Коли почалася Велика Вітчизняна війна, 600 жителів села боролися на фронтах та 18 в партизанських загонах. 194 особи полягли смертю хоробрих. 8 листопада 1943 р. село було визволене від ворога. За мужність і героїзм, виявлені в боях, 161 наливайківець нагороджений орденами і медалями.
У 1947 р. жителі села пережили страшний голодомор.
У 1948 р. три колгоспи села були об'єднані в одне господарство, яке з 1955 р. називалося "Родина". Напрями господарства - м'ясо-молочно-картопляно-льонарський та садівництво, городництво, птахівництво.
У 1981 р. була побудована нова школа.
В селі діють фельдшерсько-акушерський пункт, сільський клуб; працює аеродром сільськогосподарського призначення; заасфальтовано дороги, проведено центральний водопровід, газ.
Славиться  Наливайківка своїми  знаними людьми, які відзначені урядовими нагородами: це СІ. Соломенко, Н.М. Соломенко, Н.Л. Волощенко, М.С. Швед, С.О. Доба, Х.О. Нищенко, М.К. Соломенко, С.М. Колісна, Г.М. Булах.
У квітні 2001 р. загальними зборами колгоспу затверджена реорганізація КСП "Родина" у СТОВ. Жителі села отримали майнові паї та державні акти на землю. Землею користується орендатор.
У селі працює кооператив "Джерельце" з обслуговування населення села водою та сільськогосподарськими послугами.
З 2005 р. у Наливайківці діє завод "ІКС-Техно" з виробництва комплектуючих приладів до комп'ютерів. Сільська рада здає в оренду аеродром ТОВ "Аеропракт" з перспективою побудови мікрозаводу з будівництва малих літаків.
З 2006 р. біля села будується центральна електроенергетична система ЕП 750/350 кВ "Київська".
У центрі села стоїть пам'ятний знак заснування села: "Село Наливайківка засноване гетьманом Северином Наливайком в 1595 році".

Почепин - село, розташоване за 3 км від центру сільської ради.
Площа населеного пункту складає 81 га, кількість дворів - 72. Кількість населення - 23 осіб.
За часи Великої Вітчизняної війни загинуло 33 мешканці села.

Останнє оновлення на Середа, 23 березня 2011, 16:43