Район в цифрах і фактах

e-mail Друк PDF

ПІДСУМКИ
економічного, соціального та культурного розвитку
Макарівського району за січень-вересень 2017 року

Соціальна сфера

Молодіжна політика
Одними із важливих заходів, які вживалися в районі щодо негативних явищ у молодіжному середовищі є профілактика, а саме (наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, правопорушень, ВІЛ/СНІДу). Проводилась профілактична робота передусім серед неповнолітніх та молоді. Особлива увага приділялась схильним до адиктивної поведінки, неповнолітнім, які перебувають на обліку у кримінальний міліції. В районному будинку культури проведено акцію «Молодь – за здоровий спосіб життя» та розповсюджено інформаційно рекламні листівки профілактичного спрямування. В районній бібліотеці для дорослих було проведено лекцію для студентів медичного коледжу присвячена питанням профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, соціальної підтримки молоді адекватної поведінки. Під час лекцій використовуються профілактичні програми вітчизняних та закордонних авторів.
На даний час основним завданням є громадське, національно - патріотичне та творче виховання молоді, їх залучення до соціально-політичних, економічних перетворень, мистецьких зрушень, процесу інтеграції до світової спільноти. Обдарована молодь району заявляє про себе на різноманітних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, пленерах. Так учень Макарівської дитячої  школи мистецтв. Мар’ян Гушта (клас баяну) прийняв участь у міжнародному 42 конкурсі баяністів-акордеоністів (м. Кастельфідардо, Італія), який із 17 заявників –зайняв 13 місце, на конкурсі баяністів-акордеоністів «26 Премія» (м. Ланчано, Італія) та отримав Гран-Прі (1 місце). В червні місяці вихованці дитячої школи мистецв прийняли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Граймо разом” (м.Київ).
Польська громада відзначала свято - День Конституції Речі Посполитої. У зв'язку з чим, в українському фонді культури м. Києва на честь річниці польської Конституції відбулося свято участь у цьому дійстві брав ансамбль скрипалів Макарівської дитячої школи мистецтв «Рондо».
Для молоді району до Дня закоханих в закладах культури проведено святкові заходи, вечори відпочинку, тематичні дискотеки. На сцені Макарівського РБК до Дня Святого Валентина пройшов концерт Павла Склярова «Коханій».
Протягом І півріччя студенти КВНЗ КОР “Макарівський медичний коледж” підготували та провели:
- День студента.
- КВК.
- Святковий концерт до 8 березня.
- концерт до Дня працівників охорони здоров’я.
24 червня на сцені Макарівського РБК відбувся випускний вечір КВНЗ КОР “Макарівський медичний коледж”
В районній бібліотеці проведено круглий стіл на тему «Європейська інтеграція України: роль молоді». Також по даній тематиці оформлено відповідні виставки.

Зайнятість населення

Станом на 01.10.2017 року рівень зареєстрованого безробіття становить 1,6% від працездатного населення в працездатному віці, що на 0,6% менше ніж в аналогічному періоді минулого року. Із 285 безробітних 50,1% це жінки, 167 осіб - це люди які проживають в сільській місцевості. З усієї кількості безробітних 106 осіб, це люди до 35 років, що становить 37,2% від загальної чисельності безробітних. За соціальним становищем: 42,5% це особи які мають робітничі спеціальності; 47% - службовці, 10,5% - особи які займали робочі місця, що не потребують професії, спеціальності.
Впродовж звітного періоду працевлаштовані 200 безробітних, залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 83 особи, 9 осіб пройшли професійне навчання. Одному безробітному виплачено одноразова допомога по безробіттю для започаткування власної справи в сумі 10981.
Серед безробітних найбільшу суму допомоги по безробіттю, а це сума 6736 грн. отримує 12 осіб, найменшу 544 грн. 34 особи.
Заходами районної Програми зайнятості населення до 2017 року поточному році в районі заплановано створити 850 нових робочих місць. Завдяки цьому в районі очікується підвищення рівня зайнятості населення та зниження рівня безробіття для працездатних осіб. Протягом січня-серпня 2017 року створено 563 нових робочих місця, що становить 66,2 % до запланованого показника.

Заробітна плата, пенсії, соціальні виплати

Реалізація в районі державної соціальної політики щодо збільшення грошових доходів населення є одним з найважливіших чинників, які впливають на розвиток виробництва, відтворення робочої сили та розв’язання соціально-економічних проблем. За даними Головного управління статистики в Київській області районний показник середньомісячної номінальної заробітної плати одного працівника за               I півріччя 2017 року становить 9670, 0 грн.
Забезпечено постійний моніторинг щодо своєчасної виплати заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях району та виплати її не нижче встановленого мінімального рівня. За січень-вересень 2017 року проведено 9 спільних засідань тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації та зайнятості населення.
Результатами роботи є відсутність заборгованості з виплати заробітної плати у економічно активних підприємствах району та сплата підприємствами – боржниками, фізичними особами – підприємцями прострочених платежів в розмірі 183 884 грн.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області       31 березня 2017 року реорганізовано шляхом злиття в Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області.
Територіально пенсіонерів та громадян Макарівського району на даний час обслуговують два відділи Києво-Святошинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.
Макарівський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій та відділ обслуговування громадян, які обслуговують 13227 пенсіонера, з них більшість – 70,3 % (9293) становлять учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілі.
Середній розмір пенсії на 01.10.2017 року складає 1758,15 грн., що на 141,63 грн. більше ніж на відповідну дату минулого року.
За 9 місяців 2017 року загальна сума видатків на пенсійні виплати склала 210,6 млн. грн. Середньомісячна потреба коштів на виплату пенсій становить 23,4 млн. грн.
Забезпеченість власними коштами в районі на виплату пенсій складає 30 %.
Протягом січня-вересня 2017 року до Пенсійного фонду надійшло 61885,9 тис. грн., в тому числі:
- за даними Державної фіскальної служби надійшло єдиного соціального внеску, розподіленого на пенсійне страхування – 61746,8 тис. грн., що на 20676,6 тис. грн. або на 49,8 % більше ніж за аналогічний період минулого року;
- коштів (страхових внесків), надходження яких адмініструє Пенсійний фонд надійшло139,1тис. грн.
Загальна сума заборгованості по платежах по Макарівському району до Пенсійного фонду на 01.10.2017 року становить 836,00 тис. грн., в тому числі:
163,7 тис. грн. – борг підприємств, у яких відсутні активи для її погашення (безнадійний борг), або 20 % від загального боргу;
672,3 тис. грн. – борг економічно-активних підприємств, або 80,3 % від загального боргу.
Станом на 01.10.2017 року вказана заборгованість повністю охвачена претензійно - позовною роботою.
Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області забезпечило в повному обсязі фінансування пенсійних виплат у встановлені терміни.
В червні 2017 року розпочав роботу пункт обслуговування громадян в с. Бишів Макарівського району. Пункт обслуговування знаходиться в приміщенні Бишівської сільської ради де громадяни зможуть отримати консультацію та допомогу у вирішенні питань, що стосуються пенсійного забезпечення мешканців сіл Бишів, Лишня, Ясногородка, Соснівка, Яблунівка, Мостище, Вільно, Чорногородка, Новосілки, Пашківка, Грузьке.
Для забезпечення виконання завдань державної соціальної політики спеціалістами управління соціального захисту населення ( далі – управління) протягом січня – вересня 2017 року призначено пільг, допомог, субсидій, компенсацій на загальну суму 163 млн. 102 тис. 23 грн., зокрема:
- прийнято розрахунки на відшкодування наданих пільг щомісяця в середньому 7 300 особам. Надано пільг на житлово-комунальні послуги на загальну суму 10 613,12 тис. грн., відшкодовано  10 409,27 тис. грн., існує заборгованість в сумі 203,85 тис. грн. Виплачено компенсацію на придбання твердого палива і скрапленого газу 40,59 тис. грн., нараховано 67,89 тис. грн.
- призначено та виплачено 14 видів соціальних допомог, компенсацій  та субсидій в середньому 9 250 одержувачам щомісячно, де найбільшими статтями витрат є:
допомога при народженні дитини, яку щомісячно одержують в середньому 1 677 осіб. Нараховано та виплачено в загальній сумі 19 533,2  тис. грн.;
допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 401 особам на загальну суму 5 750,4 тис. грн.;
допомога на дітей одиноким матерям – 329 особам на загальну суму 5 959,2 тис. грн.;
допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 65 особам на загальну суму 2 344,5  тис. грн.;
допомога малозабезпеченим сім’ям – 173 особам на загальну суму 4 529,2 тис. грн.;
допомога на дітей-сиріт, в тому числі виплата грошового забезпечення батькам-вихователям на загальну суму 687,2 тис. грн.;
субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги: призначені  на загальну суму 51 млн. 184,3  тис. грн.;
субсидії на тверде паливо та скраплений газ готівкою: призначені в сумі 763,7 тис. грн. 232 домогосподарствам;
- виплачено компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорій 1 та 2) 3 285 особам на загальну суму 7 584, 837 тис. грн., існує заборгованість в сумі 92, 113 тис. грн.;
- здійснено компенсацію виплати додаткових відпусток 16 календарних днів на рік 241 особам в сумі 546,740 тис. грн., заборгованість — 215,460 тис. грн.;
- виплачено компенсацій за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомогу на оздоровлення  2 710 особам на суму 327, 656 тис. грн.;
- оздоровлено 108 громадян, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, категорії 1 на суму 555,546 тис.грн.
- виплачено адресну щомісячну допомогу на проживання, в тому числі на житлово-комунальні послуги  337 внутрішньо переміщеним особам  (192 сім’ям) на загальну суму 2 104,8 тис. грн.;
- виплачено одноразову грошову допомогу членам сімей осіб, які загинули або особам, які брали участь в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час Революції гідності згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2017 № 35, 4 особам  на загальну суму 835,60 тис. грн. та замовлено кошти на виплату 1 особі, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час Революції гідності в сумі 64,0 тис. грн. Всім учасникам антитерористичної операції  при зверненні до управління пропонується стати на облік для отримання санаторно-курортної путівки. На даний час на обліку для отримання путівки перебувають 20 учасників бойових дій,  3 особи  отримали санаторно-курортні путівки. 2-ом  учасникам АТО безпосередньо надано допомогу на суму 3000 грн., 2-ом учасникам АТО на лікування дітей на суму 13 000 грн., 1-му учаснику АТО в зв’язку з пожежею надано матеріальну допомогу на суму 12 000 грн. 2 учасники АТО проходять професійне навчання на водіїв автотранспортних засобів категорії «С».
Призначено та виплачено в повному обсязі компенсацію дочці загиблого військовослужбовця, який брав участь в антитерористичній операції, на придбання житла в сумі 444,34 тис. грн.
На заходи районної комплексної програми «Турбота» передбачено 945,0 тис.грн. для надання соціальної матеріальної допомоги учасникам «Революції гідності», малозабезпеченим громадянам, громадянам потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи, пенсіонерам, громадянам, що постраждали від стихійних лих, тяжкохворим громадянам, інвалідам, дітям-інвалідам, учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та іншим жителям району. З початку звітного періоду зазначена категорія громадян вже отримала допомогу в розмірі 469,67 тис.грн.

Будівельна діяльність

За даними Головного управління статистики в Київській області будівельними підприємствами району, які працювали у січні-серпні 2017 року, виконано будівельних робіт на суму 31,314 млн..грн, що становить 1,0% до загально обласного показника.
Протягом січня — червня поточного року введено в експлуатацію житла за рахунок всіх джерел фінансування 11149 м² загальної площі, що становить 1,3 % до загально обласного показника. Протягом І півріччя 2017 року прийнято в експлуатацію 73 будинки на 77 квартир. Середній розмір квартири становив 144,8 м² загальної площі. Крім того,  у січні-червні 2017 року у районі прийнято в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 3500 м².
Для реалізації проектів розвитку громад на 2017 рік, які фінансуються по Програмі будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2017-2018 роки, проводяться капітальні ремонти комунальних доріг населених пунктів району, зокрема: Андріївки, Червоної гірки, Наливайківки, Бишева. Капітальний ремонт вулиці Соборна в селі Соснівка завершено.

Містобудівна діяльність

До сектору містобудування та архітектури Макарівської райдержадміністрації в І півріччі поточного року подано 4 рішення про затвердження генеральних планів сіл Небелиця, Королівка, Новомирівка, Ферма. Макарівської райдержадміністрацією прийнято 14 розпоряджень про розробку детальних планів території в межах Кодрянської селищної ради, Плахтянської, Великокарашинської, Бишівської, Королівської, Наливайківської, Мотижинської, Лювинівської сільських рад.
Макарівської райдержадміністрацією прийнято 10 розпорядження про затвердження детального плану території в межах Кодрянської селищної ради, Соснівської, Небелицької, Лишнянської, Мостищанської та Бишівської сільських рад.
З початку 2017 року сектором містобудування та архітектури надано 230 будівельних паспорти, 6 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, 4 паспорт прив’язки розміщення тимчасових споруд.

Формування спроможних громад

На території Макарівського району попередньо формується три громади: Бишівська, Макарівська та Березівська.
На даний час розроблено проекти паспортів спроможних територіальних громад  про що повідомлено мешканців Макарівського району шляхом висвітлення вказаних проектів паспортів в засобах масової інформації місцевого рівня, а саме в газеті «Макарівські вісті» від 09.10.2015 № 39.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 266-р “Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" затверджено перспективний план щодо формування громад у Київській області, в який увійшла Бишівська громада.

Житлово-комунальне господарство

Про двомісячник весняного благоустрою
В цілому в районі, за результатами проведення акції «День довкілля» ліквідовано 11 несанкціонованих сміттєзвалищ, прибрано 12 кілометрів придорожніх смуг, очищено від сміття 17 кілометрів берегів водойм, впорядковано спортивні та дитячі майданчики, 16 скверів, 7 парків. В ході акції “Посади дерево”  висаджено 374 дерева та 205 кущів.
За підсумками проведення в Макарівському районі двомісячника благоустрою виконано такий обсяг робіт:
1) ліквідовано 78 стихійних сміттєзвалища на територіях населених пунктів, лісосмуг, з них у межах смуг вулиць та доріг населених пунктів – 44, на пустирях в межах населених пунктів - 34;
2) прибрано та приведено в належний санітарний стан 495,9 тис. м2 прибудинкових територій, 8 парків площею 536,8 тис. м2, 24 сквери площею 180,1 тис. м2, 13 дитячих майданчиків, 68 спортивних площадок, 78 кладовищ площею 171,7 га, 68 пам’ятників та братських могил, 16 меморіальних комплексів;
3) впорядковано 3109,1 тис. м2 вулиць та доріг населених пунктів, 46,0 тис. м2 тротуарів, 253 зупинки громадського транспорту;
4) висаджено 1600 дерев та 740 кущів;
5) на заходи з благоустрою витрачено 1891 тис. грн. (1655 тис. грн. – з місцевих бюджетів, 236 тис. грн. – залучені кошти).

Підготовка до нового опалювального сезону 2017/2018 року
Підготовка до нового опалювального сезону в районі здійснювалась згідно розпорядження голови Макарівської районної державної адміністрації від 18 травня 2017 року № 263 «Про підготовку господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Макарівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 року», яким було утворено районний штаб з питань підготовки і забезпечення сталого функціонування господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Макарівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 року та затверджено відповідні заходи, які необхідно виконати протягом підготовчого періоду.
Станом на 01.10.2017 заклади соціально-культурного призначення, в тому числі дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні школи, заклади охорони здоров'я, установи соціального захисту населення, будинки культури, бібліотеки підготовку до стабільної роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2017/2018 років завершили.
Для належного утримання дорожнього господарство району в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, філією Макарівського райДУ проведено ліквідацію ямковості на дорогах загального користування, зокрема:
- на автодорозі державного значення Т-10-19 Феневичі-Бородянка-Макарів-Бишів загальною площею 3269,64 м² дорожнього покриття, що становить 80,7% до запланованого показника;
- на дорогах місцевого-обласного значення загальною площею 482,2 м² дорожнього покриття, що становить 7,6% до запланованого показника;
- на сільських дорогах місцевого значення загальною площею 282,0 м² дорожнього покриття, що становить 12,2% до запланованого показника.
Готується до роботи в зимовий період снігоприбиральна техніка - із 12 одиниць спец. техніки вже 8 одиниць техніки відремонтовано. З необхідних 2 тисяч 800 тон протиожеледного матеріалу в наявності 572 тон (8,2%). Паливно-мастильних матеріалів в наявності 8,5 % від потреби.

Енергозбереження та енергоефективність
У 2017 році розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.02.2017 № 80 схвалено проект Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки та затверджено рішенням сесії районної ради від 24.02.2017 № 186-14-VII “Програму енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки” .
З метою виконання заходів Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Макарівському районі на 2017 - 2018 роки щодо запровадження системи енергомоніторингу було проведено роботу зі збору інформації щодо спожитих енергетичних ресурсів в динаміці 2014-2016 років у 163 приміщеннях та будівлях, які перебувають на балансі районної ради, відділу освіти, фізичної культури та спорту, сектору культури, національностей та релігій, управління фінансів, управління соціального захисту населення, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.
Здійснено заходи з термомодернізації Маковищанського НВО ЗОШ I-II ступенів-дитячий садок відповідно до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Київській області на 2017-2020 років шляхом капітального ремонту та заміни вікон на загальну суму 428,1 тис.грн.
З метою забезпечення заходів з енергозбереження здійснено заміну віконних блоків у ОЗНЗ Червонослобідській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Копилівській, Пашківській, Новосілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Соснівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Комарівському, Лишнянському, Ніжиловицькому та Яблунівському НВО.
Здійснено енергоаудит будівлі Колонщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за кошти місцевого бюджету на загальну суму 12,0 тис.грн.
Здійснено енергоаудит у Вільнянській загальноосвітній школі І-ІІ ступеня за кошти місцевого бюджету та виготовляється проектно-кошторисна документація на заміну вікон загальноосвітнього закладу.

Гуманітарна сфера

Заходи, що вживалися Макарівською райдержадміністрацією щодо забезпечення стабільного функціонування закладів

Охорона здоров’я
Медичну допомогу жителям району надають 46 лікувально-профілактичних закладів в т.ч. – центральна районна лікарня, КЗ «Макарівський центр ПМСД» до складу якого входять 11 медичних амбулаторій ЗПСМ, 34 фельдшерсько-акушерських пунктів, денний стаціонар на 30 ліжок. Стаціонарна медична допомога надається в центральній районній лікарні в 8 відділеннях, кількість ліжок стаціонару 175. Потужність поліклініки 275 відвідувань в зміну.
Наявний потенціал дає можливість в повному об’ємі забезпечувати населення у медичній допомозі.
З метою покращення медичного нагляду за дітьми у віці до року, диспансерного нагляду за вагітними, організовано виїзди на села району дитячої та жіночої консультацій. Нагляд за ними проводиться в установлений термін.
Протягом січня-вересня поточного року розроблено та реалізується ряд цільових програм, спрямованих на подолання епідемій туберкульозу, профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, ВІЛ-інфекції, СНІДу, профілактики невиробничого травматизму.
Проводиться певна робота, щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» та розпорядження Київської обласної державної адміністрації №148 від 03.04.2017 п.4 «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».
Укладено договори за заявами суб’єктів господарювання про відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань населення, яке страждає на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму, між КЗ «Макарівський центр ПМСД» та Макарівською районною аптекою №10 (договір №2 від 21.04.2017) та аптекою ФОП Хорошун О.О (договір №3 від 21.04.2017).
Забезпечено контроль за безоплатним відпуском лікарських засобів для лікування окремих захворювань населення, яке страждає на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» станом на 01.10.2017 проведено відшкодування по 7032 рецептах. З початку дії програми використано коштів в сумі 387,1 тис.грн.
На виконання розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2017 №219 з 21.04.2017 проводиться безоплатний відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування населення Макарівського району, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. Станом на 01.10.2017 отоварено 4870 рецептів на суму 788,5 тис.грн. Середня вартість одного рецепта складає 161,09грн.
Активно проводиться робота щодо запровадження сімейної медицини, ведеться підготовка лікарів та середніх медичних працівників на курсах по сімейній медицині. На даний час працює 22 сімейних лікарів та 50 медичних сестер загальної практики сімейної медицини.
За 9 місяців 2017 року проведено значний обсяг роботи по укріпленню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів, як первинної ланки охорони здоров’я, так і центральної районної лікарні, зокрема:
- придбано медикаментів на суму 2060,4 тис.грн.;
- придбання обладнання і предметів довгострокового користування» на суму 429,4 тис. грн.;
- придбано предмети, матеріали обладнання та інвентар – 2398,8 тис.грн;
- капітальний ремонт інших об’єктів на суму 847,2 тис.грн. в т.ч. проведено капітальний ремонт ФАПу с.Борівка – на суму 262,2 тис.грн.; капітальний ремонт поліклініки – на суму 256,0 тис.грн.
- отримано благодійну допомогу на придбання медичного обладнання             МА ЗПСМ с.Грузьке на суму 217,8 тис.грн.;
- проведений диспансерний огляд учасників АТО за 9 місяців: 197 оглянутих, з них госпіталізовано в стаціонарні відділення ЦРЛ 18 чол.. Забезпечено лікарськими засобами безкоштовно на суму 220089,15грн. по 1640 рецептах.
Утримання 1 ліжко-дня за 9 місяців 2017 року становить:
• забезпечення медикаментами в розмірі 23,11грн. проти 5,13грн. за аналогічний період 2016 року;
• забезпечення харчування –12,15грн., проти 3,07грн. за аналогічний період 2016 року.
Середня місячна заробітна плата працівників охорони здоров’я за 9 місяців 2017 року склала:
• ЦРЛ – 4465,00грн.. що на 1162,76грн. більше ніж за 9 місяців 2016 року;
• КЗ «Макарівський центр ПМСД» - 3967,51грн., що на 1411,27грн. більше ніж за 9 місяців 2016 року.

Освіта та наука
На початок 2017/2018 навчального року мережу закладів освіти району складає 35 дошкільних навчальних закладів (із них, 16 у складі навчально-виховних об’єднань «загальноосвітня школа – дитячий садок»), 32 загальноосвітні навчальні заклади та 3 позашкільні установи.
Всього в районі нараховується 3151 дитина віком від  0 до 6 років, із них виховуються у дошкільних установах – 1665. При загальноосвітніх школах у селах Грузьке, Фасова та Чорногородка, де відсутні дошкільні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування, в яких здійснюється підготовка до школи 16 дітей 5-річного віку.
Згідно перспективного плану та з метою задоволення потреб у дошкільній освіті здійснюються заходи щодо розширення мережі дошкільних груп та закладів: у січні 2017 року відкрито другу дошкільну групу в Ніжиловицькому НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок», що дозволило забезпечити право на дошкільну освіту 20 дітям. Із 01 вересня поточного року відкрито дошкільну групу проектною потужністю 20 дітей у Ситняківському НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Здійснюються підготовчі заходи щодо відкриття додаткових груп у Маковищанському НВО «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок», Кодрянському НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» та Плахтянському НВО «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок», а також відкриття дошкільної групи в Гружчанському НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок».
Згідно рішень сесії Макарівської районної ради від 24.02.2017 №201-14-VІІ, від 26.07.2017 №280-16-VІІ та №281-16-VІІ реорганізовано в навчально-виховні об’єднання «загальноосвітня школа – дитячий садок» Лишнянську, Мар’янівську ЗОШ І-ІІІ ступенів та Небелицьку ЗОШ І ступеня шляхом об’єднання зазначених загальноосвітніх шкіл із  діючими на території населених пунктів дитячими садками. Вказані заклади освіти в статусі навчально-виховних об’єднань функціонують із         01 вересня 2017 року.
Враховуючи потреби населення, в районі функціонує група з цілодобовим перебуванням дітей у Калинівському ДНЗ «Веселка».
У районі нараховується 32 загальноосвітні навчальні заклади. У зазначених навчальних закладах загальну середню освіту в 2017/2018 навчальному році здобуває 4368 учнів.
Із метою стимулювання обдарованих учнів та педагогів, що підготували переможців та призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних дисциплін, конкурсів та змагань різних рівнів, згідно розпорядження голови районної державної адміністрації у вересня 2017 року здійснено виплату одноразової грошової винагороди учням і вчителям закладів освіти району на загальну суму 103,6 тис.грн.
З метою надання якісних освітніх послуг дітям із особливими освітніми потребами розширено мережу закладів із інклюзивним навчанням. У 2017/2018 навчальному році інклюзивні класи функціонують на базі 9 загальноосвітніх навчальних закладів для 14 дітей. У минулому навчальному році такі класи працювали на базі 4 шкіл для 7 дітей. Також із початку нового навчального року відкрито інклюзивні групи для дітей із особливостями розвитку у Макарівському ДНЗ «Теремок» та Калинівському ДНЗ «Веселка».
На базі Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» працює логопедичний пункт, де здійснюється корекційна робота з 63 дітьми, що мають вади мовлення. Із початку нового 2017/2018 навчального року відкрито ще один логопедичний пункт на базі опорного загальноосвітнього навчального закладу Бишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де створено умови для корекції мовлення дітям із вадами.
До початку 2017/2018 навчального року реорганізовано Червонослобідську ЗОШ І-ІІІ ступенів у опорний загальноосвітній навчальний заклад. Здійснюються заходи щодо забезпечення роботи Небелицького НВО «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок» у статусі філії опорного закладу. Окрім цього відповідно до Плану оптимізації мережі навчальних закладів на 2016-2018 роки в поточному році відбулася реорганізація в навчально-виховні об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Гружчанської та Ситняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У 2017/2018 навчальному році продовжують свою роботу позашкільні навчальні заклади: дитячо-юнацька спортивна школа, центр творчості дітей та юнацтва ім.Д.Туптала та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
У Макарівській дитячо-юнацькій спортивній школі в поточному навчальному році зросла кількість груп і дітей, що займаються у спортивних секціях на базі ДЮСШ. На початок поточного навчального року у 23 групах спортом займається 360 дітей. Діти працюють у секціях із футболу, легкої атлетики, боксу та тхеквондо. Окрім споршколи для занять спортом використовуються приміщення ОЗНЗ Бишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Королівської та Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» та Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей», де працюють секції дитячо-юнацької спортивної школи. Навчальний процес забезпечує 9 тренерів. Влітку цього року за кошти місцевого бюджету в сумі 199,2 тис.грн. було оздоровлено 39 вихованців дитячо-юнацької спортивної школи за межами України.
У Макарівському ЦТДЮ ім.Д.Туптала у 2017/2018 навчальному році у 82 групах і творчих об’єднаннях позашкільною освітою охоплено 1640 дітей, що становить 37,5% від загальної кількості школярів. На кінець 2016/2017 навчального року показник охопленості дітей і підлітків позашкіллям у центрі творчості становив 32,3%.
Міжшкільний навчально-виробничий комбінат у 2017/2018 навчальному році здійснив набір на до професійну підготовку 80 дітей за спеціальностями візажист, швейна справа, оператор комп’ютерного набору. Також заклад отримав акредитацію для надання освітніх послуг за спеціальністю водій транспортних засобів категорії «В» і здійснює набір старшокласників на навчання за вказаною спеціальністю.
За 9 місяців 2017 року на покращення матеріально-технічного забезпечення та оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів району з місцевого бюджету було виділено та використано 4218,3 тис.грн.   
Упродовж 2017 року за кошти місцевого бюджету здійснюється харчування школярів. Із 01 вересня 2017 року забезпечено харчування 2036 учнів 1-4 класів та 288 учнів 5-11 класів із числа пільгових категорій населення. За 9 місяців поточного року на харчування дітей у загальноосвітніх школах та дошкільних групах навчально-виховних об’єднань із місцевого бюджету використано 2169,2 тис.грн. (вартість харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах, у тому числі, в навчально-виховних об’єднаннях «загальноосвітня школа – дитячий садок»: для учнів –  складає до 15 грн. на одну дитину в день, для вихованців дошкільних груп – до 18 грн.). До кінця 2017 року на забезпечення харчування дітей у закладах освіти з місцевого бюджету додатково виділено 726,6 тис.грн., загальна сума на рік становить 4774,8 тис.грн.
У 2017/2018 навчальному році шкільними автобусами забезпечено підвезення 795 учнів, що проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання. Автобусний парк відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації  нараховує 12 одиниць техніки, із них шкільних автобусів – 10. З метою забезпечення безперебійного підвезення школярів до навчальних закладів до початку 2017/2018 навчального року здійснено ремонт та технічний огляд автотранспортних засобів на суму 98,5 тис.грн.
Середньомісячна заробітна плата в галузі освіти за січень-вересень 2017 року склала – 3868,5 грн.

Націонал-патріотичне виховання
Відповідно до Указу Президента України «Про Стратегію національно - патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», «Районної програми національно-патріотичного виховання учнів на період 2014-2018 рр.» та з метою виховання громадянина-патріота України, захисника, який сьогодні відстоює суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією у Макарівському районі протягом 2017 року були здійснені відповідні заходи з організації та проведення для педагогічної громадськості району науково-практичних конференцій, тренінгів, нарад, круглих столів, вебінарів, семінарів-практикумів, зустрічей, майстер-класи, презентації з національно-патріотичного виховання: «Формування особистості учня – свідомого громадянина-патріота», «Формування у школярів високої громадянської активності та національної свідомості», «Роль педагога - організатора щодо національно-патріотичного виховання, формування громадянської активності школярів», «Здійснення національного виховання на основі народних традицій, звичаїв та ремесел», «Організація впровадження сучасних інноваційних технологій в систему національно-патріотичного виховання школярів».  Учні шкіл району систематично долучаються до акції «Допоможи воїнам АТО».
Постійно здійснюється інформаційне наповнення рубрик «Патріотичне виховання юного покоління» на сайтах закладів освіти.
Учнівські команди загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у І (районному) та ІІ (обласному) етапах Всеукраїнської дитячої військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Постійно проводяться тематичні екскурсії в музеях: Міні-музеї ДНЗ, Макарівський історико-краєзнавчий музей; Музеї навчальних та позашкільних закладів району; Національний музей історії України (м.Київ); Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник (м.Київ); Національний заповідник «Софія Київська» (м.Київ); Національний музей Тараса Шевченка (м.Київ); Національного музею народної архітектури та побуту України (м.Київ).
Розміщуються методичні матеріали патріотичного змісту (конспектів занять та уроків, виховних справ, програм виховної та гурткової роботи, проектів тощо), розроблених педагогами району, на сайтах навчальних закладів, РМК.

Культура та туризм
З початку 2017 року мережа закладів культури в порівнянні з 2016 роком не скоротилась.
Клубні заклади району надають платні послуги за рахунок :оренди приміщення, проведення дискотек, прокат костюмів, платні концерти, а саме: за І півріччя 2017року зароблено коштів на суму – 366,5 тис. грн.
Протягом звітного періоду пріоритетними напрямками роботи закладів культури району були: організація змістовного дозвілля молоді, підлітків та дітей; пропаганда здорового способу життя, формування національної свідомості; збереження і відродження звичаїв, традицій та обрядів українського народу; створення умов для самодіяльної художньої творчості, самореалізації підростаючого покоління, зокрема:
- проведення 14 урочистих заходів з відзначення загальнодержавних свят та визначних дат;
- відбулось святкування 26 народних свят та обрядів;
- проведено 15 заходів та дійств за участю вчителів та вихованців Макарівської дитячої школи мистецтв;
- участь 4 колективів художньої самодіяльності району у обласному заході з присвоєння та підтвердження “народного” у м. Вишгород.
Трьом колективам нашого району присвоєно звання народний аматорський -вокальному ансамблю «Зоряниця»Макарівського РБК, фольклорному колективу «Сік землі» Лишнянського БК, фольклорному автентичному гурту «Барвінок» Фасівського сільського клубу згідно постанови колегії управління культури,національностей та релігій Київської облдержадміністрації від 06 липня 2017 року № 45/01-09.
Народні колективи та окремі виконавці приймали участь в районних, обласних, Всеукраїнських, Міжнарожних конкурсах, які проходили в м. Київ, м. Переяслав-Хмельницький, м. Васильків та інші. Народний фольклорний колектив «Любисток» Бишівського Будинку культури представляв наш район на святкуванні волості Йыегево (Eстонія), а чоловічій гурт «Козацькі джерела» Макарівського районного Будинку культури в заходах з нагоди відкриття пам’ятника козацькому отаману І.Сірку в м.Дюнкер (Франція).
Сектором культури, молоді, національностей та релігій започатковано щорічно проводити огляди конкурси колективів художньої самодіяльності. Такі огляди пройшли в 4– х селах району : Пашківка, Колонщина, Лишня, Небелиця. Де взяли участь майже всі заклади культури району. Кращі колективи та окремі виконавці беруть участь у районних заходах які проходять в районному Будинку культури та на плої селища.
Район має цікаве представництво відомих майстрів слова, музики і пензля. На Макарівщині жили і працювали письменники і поети ХХ століття: Віталій Кулаковський (Мостище, Лишня), Віктор Малик (Новосілки), Олександр Підсуха (Ніжиловичі), Микола Олійник (Бишів), Іван Куштенко (Чорногородка), Гнат Майстренко (Забуяння), Петро Сиченко (Мостище, Ясногородка). Родом з Макарова Народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Анатолій Паламаренко. На початку нового століття в Макарові народжуються музичні твори композитора Віктора Степурка і твори майстра декоративного розпису Людмили Вітковської, в селі Козичанка – художні полотна Заслуженого художника України Анатолія Марчука відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
З 28 червня по 11 липня 2017 року працював ХV Київський літній Богословський інститут (КЛБІ) тема в цьому році «Свобода. Авторитет.Служіння» КЛБІ - це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою працею та відпочинком. У мальовничому селі Лишня за 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу (Америка, Франція, Нідерланди, Грузія та інші).

Профілактика та протидія злочинності

Макарівською районною державною адміністрацією спільно з Макарівським відділенням поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області розроблено Програму профілактики злочинності та забезпечення публічної безпеки на 2016-2019 роки. Програму затверджено. рішенням Макарівської районної ради від 26 лютого 2016 року №46 - 06 – VII.
Програмою передбачені заходи, спрямовані на:
- удосконалення і подальший розвиток єдиної системи профілактики злочинності і правопорушень в районі;
- удосконалення і підвищення ефективності упереджувально-профілактичної роботи конкретних державних органів та недержавних організацій в цій сфері, широке використання ініціативи громадськості;
- забезпечення життєво важливих інтересів населення, а також об’єктів господарювання, підприємств, установ, організацій району незалежно від форм власності;
- ефективне вирішення завдань із забезпечення правопорядку і громадської безпеки та оперативне реагування на зміни в оперативній обстановці в населених пунктах району;
- інформаційне забезпечення населення, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій з питань профілактики і боротьби зі злочинністю та правопорушеннями;
- зменшення адміністративного тиску на населення в питаннях примусового притягнення до відповідальності найменш захищених верств населення, заміну його профілактично - упереджувальними мірами.
Макарівською райдержадміністрацією спільно з Макарівським відділенням поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області здійснюється постійний моніторинг криміногенної ситуації по кожному населеному пункту району в розрізі суспільної небезпечності вчинених правопорушень.

Цивільний захист населення і територій

Зусилля органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в період з січня по вересень 2017 року були зосередженні на запобіганні виникненню техногенної загрози, та мінімізації втрат від надзвичайних ситуацій природного характеру, забезпеченні готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного проведення рятувальних та відновлюваних робіт, відновленні нормальної життєдіяльності населення, та створення безпечних умов для цього, суттєвому зниженні рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, поліпшенні ефективності оперативного реагування на них, зменшенні матеріальних збитків і втрат в разі їх виникнення.
Розпорядженням голови райдержадміністрації від 24.03.2017 № 153 затверджено План основних заходів цивільного захисту Макарівського району на 2017 рік.
Система оповіщення Макарівського району включає апаратуру системи оповіщення пульту П-164У Макарівського ВП Ірпінського ВНП Київської області у технічно справному стані, опечатана печаткою № 208, в системі оповіщення задіяне СЦВ (підключено 10 абонентів, сільських АРТВ – 21).
В районі існує 7 захисних споруд, які за своїми технічними характеристиками частково відповідають вимогам будівельних норм та обмежено готові до використання за призначенням. В даний час проводиться технічна інвентаризація захисної споруди, що знаходиться у комунальній власності району ПРУ 158024.
З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій райдержадміністрацією переглянуто номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву, визначено місця його зберігання. Розпорядженням голови адміністрації від 10.04.20178 № 177 затверджено Порядок створення та використання місцевого матеріального резерву, номенклатуру та обсяги, місця розміщення та річний графік накопичення.
Рішенням Макарівської районної ради VІІ скликання від 28.04.2017 затверджено Програму створення, накопичення, використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації НС на території Макарівського району та забезпечення життєдіяльності підрозділів, залучених до ліквідації НС на 2017-2020 роки. Станом на 01.10.2017 до місцевого матеріального резерву закуплено 1 бензопилу STIHL MS 170, 2 обприскувачі STIHL SR430, 1 бензиновий генератор потужність 5 кВт, 1 мотопомпу WB 30 XT та 2 намети УСТ-56 на загальну суму 94 430,0 тис. грн., забезпечено належне зберігання засобів та їх облік згідно Порядку.
З початку 2017 року з районного резерву матеріально-технічні засоби не використовувались. З резервного фонду районного бюджету кошти не використовувались.
З метою покращення діяльності Макарівського РС ГУ ДСНС та зміцнення матеріально-технічної бази підрозділу внесено зміни до районної цільової Програми запобігання виникненню лісових і торф'яних пожеж, пожеж в природних екосистемах та забезпечення їх ефективного гасіння на період 2016-2017 років, якою передбачено на 2017 рік виділення коштів з районного бюджету у сумі 4 200,00 тис. грн. на закупівлю двох пожежних автомобілів підвищеної прохідності, що працюють на дизельному паливі та двох мотопомп. Станом на 01.10.2017 придбано 2 мотопомпи на суму 199,032 тис.грн. та проводяться процедури з закупівель пожежних автомобілів. Крім того, за кошти місцевого бюджету Макарівської селищної ради придбано 30 пар черевиків на суму 33,0 тис. грн.

Підприємницька діяльність

Протягом звітного періоду підтримка підприємництва в районі здійснювалася відповідно до заходів районної програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва.
Рішенням сесії районної ради від 24.02.2017 №185-14-УІІ було схвалено та затверджено “Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки”. Основні напрямки роботи органів місцевої виконавчої влади спрямовувались на удосконалення регуляторних процесів, створення сприятливого інвестиційного клімату, забезпечення стабільних умов для створення та функціонування суб’єктів підприємництва, вирішення проблем підприємництва, спрощення процедури надання адміністративних послуг, у тому числі видачі документів дозвільного характеру тощо.
Станом на 01.10.2017 року в районі зареєстровано 2666 суб’єктів малого підприємництва; з них 1817 - фізичні особи-підприємці, 849 – юридичні особи. За звітний період зареєстровано фізичних осіб-підприємців -170, юридичних осіб – 44, припинено діяльність 415 фізичних осіб – підприємців та 5 юридичних осіб.
Кількість малих підприємств на 10 тис. чоловік наявного населення становить 112 одиниць. Середньорічна кількість найманих працівників становить 4134 особи.
В районі діють 2 кредитні спілки: “Господар” та “Українська провідна”, які надають кредити фізичним особам. Кредитною спілкою “Господар” за січень-вересень 2017 року було видано 252 кредити на суму 3546,3 тис. грн., кредитною спілкою “Українська провідна” – 271 кредити на — 2864,2 тис. грн.
Для надання оперативної інформаційно-консультаційної допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці головного меню створено розділ “Підприємницька діяльність”, на якому підприємці можуть розміщувати інформацію стосовно своєї діяльності, а також постійно розміщується та поновлюється актуальна інформація з питань розвитку підприємництва.

Адміністративні послуги

За січень-вересень 2017 року до відділу адміністративних та дозвільних процедур Макарівської райдержадміністрації надійшло 5697 заяв від суб’єктів звернень щодо отримання адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є відділ у Макарівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області, видано 5269 (кількість позитивних – 4625, негативних – 644) результатів-відповідей, в тому числі 102 (позитивних – 99, негативних – 3) документи дозвільного характеру. За зазначений період суб’єктам звернення надано 1156 усних консультацій щодо надання адміністративних послуг (земельних питань, з питань державної реєстрації), а також надано 99 консультацій щодо видачі документів дозвільного характеру.
На офіційному веб-сайті Макарівської райдержадміністрації створено розділ «Центр надання адміністративних послуг», на якому розміщується вся необхідна інформація щодо діяльності Центру.

Реєстраційні послуги

Відповідно до розпорядження голови Макарівської районної державної адміністрації від 04.03.2016 № 108 “Про внесення змін до структури Макарівської районної державної адміністрації” утворено відділ з питань державної реєстрації Макарівської районної державної адміністрації. Протягом січня-вересня 2017 року відділом було вчинено 1433 реєстраційних дій з питань речового права та 516 дій з питань реєстрації та припинення суб'єктів господарювання.

Інвестиційна діяльність

Враховуючи інвестиційні можливості підприємств, організацій, а також бюджетів усіх рівнів району за січень-червень 2017 року по Макарівському району освоєно за рахунок усіх джерел фінансування інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень), на суму 80,138 млн. грн. Обсяги вказаних інвестицій у розрахунку на одну особу становлять 2212,3 грн. Головним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій.
Макарівський район, маючи великий економічний потенціал, достатній рівень розвитку ринкової інфраструктури, високий рівень забезпечення кваліфікованими кадрами, залишається привабливим регіоном для іноземних інвесторів.
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в Макарівський район з початку інвестування, на 01 липня 2017 склав 50116,2 тис. дол. США (3,2% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область), що на 4,8 % більше обсягу прямих інвестицій на початок 2017р. та в розрахунку на одну особу населення становив 1349,6 дол. США. Основними країнами - інвесторами були Фінляндія, Беліз, Швеція, Віргінські Острови (Брит.) та Кіпр. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості, з оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів,  мистецтво, спорт, розваги та відпочинок, будівництво.
Крім того, відповідно до Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року до обласної Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2017-2018 роки, яка фінансуються з обласного бюджету включені проекти будівництва та реконструкції районних об’єктів, зокрема:
– інфракструктури (ремонт та будівництво доріг) – 5 проектів на загальну суму  5,450 млн.грн;
– освіти – 1 проект на суму 700,0 тис. грн.;
– культури – 1 проект на суму 336,1 тис. грн.
У 2017 році продовжено роботу направлену на розроблення проектно-кошторисної документації з пріоритетних завдань у будівництві, реконструкції та ремонту з метою участі в конкурсному відборі проектів розвитку інфраструктури за кошти Фонду державного та регіонального розвитку.

Реальний сектор економіки

Промисловість
За січень-серпень 2017 року промисловими підприємствами району, що включені до основного кола звітності, реалізовано продукції на суму 1020740,3 тис. грн., що становить 1,7% до загально обласного показника, та на 112859,5 тис. грн. більше у порівнянні з відповідним минулорічним показником, що становить 112,4 % до аналогічного показника минулого року.

Сільське господарство
Згідно уточненої структури посівних площ по сільськогосподарських підприємствах вся посівна площа становить 30881,99 га, в т. ч. під посів зернових культур  використано 52,1 % площі, технічних – 43,6 %, картоплі та овочів – 1,0 %, кормових культур – 3,3 %.
За оперативною інформацією сільськогосподарських підприємств на полях загальною площею 7,3 тис. га намолочено зернових культур 19,411 тис. тонн збіжжя, з середньою урожайністю 26,6 ц/га, з них :
- озимої пшениці з 5480 га -14446 тонн з урожайністю 26,4  ц/га;
- озимого жита  з 822 га – 2092 тонн  з урожайністю 25,5  ц/га;
- озимого ячменю з 84 га – 143 тонн з урожайністю  17,0 ц/га;
- ярого ячменю з 187 га – 499 тонн з урожайністю 26,7 ц/га;
- ярої пшениці з 295,30 га –1121 тонн з врожайністю 38,0 ц/га;
- вівса  з 436,15 га- 1110,27 тонн з врожайністю 25,5 ц/га.
Крім того, озимого ріпаку з 470 га - 1164 тонн з врожайністю 24,8 ц/га. Через низькій рівень весняних опадів цього року середня врожайність зернових ранньої групи по району становить 26,6 ц/га проти 38,1  ц/га у 2016 році.
Зібрано зернобобових культур з них:
-гречки з 110 га – 110 тонн з врожайністю 10 ц/га;
-чечевиці з 0,18 га- 200 кг з врожайністю 11,0 ц/га;
-нуту з 0,30 га – 200 кг з врожайністю 6,6 ц/га.
Зібрано соняшнику з площі 6328,09 га, та намолочено 11839 тонн, з врожайністю 18,7 ц/га; соя з площі 946 га намолочено 1756 тонн, з врожайністю 18,6 ц/га.
Крім того, зібрано картоплі 6600 тонн на площі 220 га.
Площа посівів кормових складає 1015 га, з них кукурудзи на силос 556 га, багаторічних трав 259 га, однорічних трав 100 га та інших кормових 100 га.
Під урожай 2018 року проведено посів озимої пшениці на площі 3451 га, озимого жита – 320 га. Посіяно озимого ріпаку на площі 661  га.
Підготовку ґрунту під посів озимих культур проведено на площі 6856 га.
Згідно форми 24-сг станом на 01.10.2017 по сільськогосподарських підприємствах району поголів’я великої рогатої худоби всього становить 3060 голів, що на 178 голів більше  до відповідного періоду 2016 року, в тому числі  корів – 1187 голів, що на 74 голови більше, свиней 5249 голів, що на 2467 голів більше до відповідного періоду минулого року. Всього птиці налічується 157076 голів, середнє поголів’я курей-несучок 157 тис. голів.
Валовий надій молока становить 5736 тонн, що складає 105% до відповідного періоду минулого року, надій молока на корову становить 5889 кг, що на 265кг більше (105%).
Реалізовано м’яса (в живій вазі) 823 тонни, що на 208 тонн більше (134%), ніж за аналогічний період минулого року, в тому числі яловичини – 183 тонни  (більше на 60тонн), свинини – 390 тонн (менше на 35тонн), м’яса птиці – 250 тонн (більше на 183тонни).
Валовий збір яєць складає 25787,7 тис. штук.

Споживчий ринок
Торгівельна мережа району складається з 143 продовольчих магазинів, 118 непродовольчих, 92 змішаних, 3 ринки, в тому числі 2 - споживчої кооперації,      62 заклади громадського харчування, в тому числі 8 ресторанів, 54 кафе та закусочні. Наявна торгівельна мережа задовольняє потреби населення в забезпеченні продовольчими та промисловими товарами.
На території району працюють 88 стаціонарних об’єктів побуту, в тому числі: 10 - перукарень, 3 - салони краси, 4 - косметологічний кабінет, 4 – надають послуги з ремонту взуття, 1 - цех по в’язанню трикотажних виробів, 13- пошиття та ремонт швейних виробів, 4 – фотопослуги, 21 - станцій технічного обслуговування транспортних засобів, 5 – ремонт та обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки, 3 - ремонт та технічне обслуговування побутових виробів та предметів, 3 – виготовлення та ремонт меблів та інші послуги. 29 об’єкти розташовані в сільській місцевості, що становить 32,9 % від загальної кількості об’єктів, що надають побутові послуги населенню.

Зовнішньоекономічна діяльність

У 2017 році в районі продовжувалась робота щодо формування експортної політики, зокрема щодо розширення ринків збуту продукції, удосконалення структури експорту та імпорту.
Обсяг експорту товарів у І півріччі 2017р. становив 5290,5 тис.дол. США
(0,6% від загального обсягу експорту товарів області), імпорту – 21297,5 тис.дол.
(1,3% від загального обсягу імпорту товарів області). Порівняно з І півріччям 2016р. експорт зменшився 31,0%, імпорт зріс на 49,6%. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 16007,0 тис.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,25.
Обсяг експорту послуг становив 865,9 тис.дол. США (0,8% від загального обсягу експорту послуг області), імпорту – 295,1 тис.дол. (0,5% від загального обсягу імпорту послуг області). Порівняно з І півріччям 2016р. експорт зменшився на 43,3%, імпорт зріс на 3,8%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 570,8 тис.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 2,93.
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в Макарівський район з початку інвестування, на 1 липня 2017р. склав
50116,2 тис.дол. США (3,2% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область), що на 4,8% більше обсягу прямих інвестицій на початок 2017р. та в розрахунку на одну особу населення становив 1349,6 дол. США. Основними країнами–інвесторами були Фінляндія, Беліз, Швеція, Вірґінські Острови (Брит.) та Кіпр. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості, з оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок, будівництво.

Фінанси

За підсумками роботи за 9 місяців 2017 року до загального фонду зведеного бюджету Макарівського району надійшло податків, зборів та обов’язкових платежів на суму 136 029,3 тис. грн. при планових показниках 101 247,9 тис. грн., що склало 134,4% виконання планових завдань. Перевиконання затвердженого плану склало 34 781,4 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (117 001,4 тис.грн.) надходження зросли на 19 780,0 тис.грн.
Основним джерелом надходжень зведеного бюджету Макарівського району є податок та збір на доходи фізичних осіб, доля якого в загальній сумі доходів становить 61,2 %.
Так за звітний період надійшло цього податку в сумі 83 263,3 тис. грн. при плані 66 896,0 тис. грн, тобто виконання планових надходжень становить 124,5%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (65 501,8 тис.грн.) надходження зросли на 17 761,5 тис.грн.
Поступлення від рентної плати та плати за використання лісових ресурсів зведеним бюджетом становлять 845,9 тис. грн, при планових показниках 1 109,0 тис. грн., виконання 76,3%. Зведеним бюджетом недоотримано 259,1 тис.грн.
Надходження від акцизного податку становлять 17 711,4 тис. грн. при плані      11 004,2 тис. грн. та фактичних надходженнях минулого року 23 484,5 тис.грн. Виконання планових показників по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становить 283,5%, при плановому показнику 553,0 тис.грн, надходженнях минулого року 879,5 тис.грн, фактичні надходження склали 1 568,0 тис.грн.
Виконання планових показників по земельному податку становить 148,4%, при плані 9 646,1 тис. грн, фактичні надходження склали 14 317,0 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (12 828,4 тис.грн) надходження зросли на 1 488,6 тис.грн.
Поступлення від Єдиного податку виконано на 146,5%, при планових показниках 10 197,3 тис. грн, надходженнях відповідного періоду минулого року          9 742,3 тис.грн, фактично надійшло 14 937,9 тис. грн.
По інших податках і надходженнях виконуються: податок на прибуток підприємств комунальної власності: 132,3%, плата за надання адміністративних послуг 192,5%, адміністративні штрафи 190,7%, державне мито – 148,9%.
Не виконуються планові показники надходжень частини чистого прибутку комунальних установ, що вилучається до місцевих бюджетів – 96,9%. При планових показниках 12,0 тис.грн, фактичні надходження склали 11,6 тис.грн.
Видатки зведеного бюджету за 9 місяців 2017 року профінансовані в сумі       364 595,4 тис. грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 339 707,1 тис. грн., що складає 89,8 відсотка до кошторисних призначень (377 884,3 тис. грн.) на відповідний період з урахуванням внесених змін та по спеціальному фонду в сумі 24 888,3 тис. грн., що складає 48,0 відсотка до кошторисних призначень на рік з урахуванням змін (51 766,4 тис. грн.).
На фінансування закладів соціально-культурної сфери направлено 152 622,3 тис. грн. (без врахування трансфертів), з них на освіту – 97098,1 тис. грн., охорону здоров’я – 38 030,3 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 6 984,4 тис. грн., культуру – 9 041,2 тис. грн. та фізичну культуру і спорт – 1 468,3 тис. грн. Питома вага цих видатків в бюджеті району (без врахування трансфертів з державного бюджету) складає 82,6 відсотка. 
Із загальної суми видатків направлено 134 032,6 тис. грн. на виплату заробітної плати з нарахуваннями, що становить 72,5 відсотка обсягу всіх видатків (без врахування трансфертів). На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 18 343,1 тис. грн., або 9,9 відсотка; медикаментів – 2 171,2 тис. грн. або 1,1 відсотка та на оплату продуктів харчування направлено 4 271,8 тис. грн. або 2,3 відсотка до обсягу видатків.

...ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗА 2016 РІК ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО, СОЦІАЛЬНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ МАКАРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2016 РІК

 

Останнє оновлення на Вівторок, 21 листопада 2017, 16:40  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.