Район в цифрах і фактах

e-mail Друк PDF

ПІДСУМКИ
економічного, соціального та культурного розвитку
Макарівського району у січні-грудні 2017 року
(у порівнянні з показниками січня - грудня 2016 року)

Соціальна сфера

Молодіжна політика
Одними із важливих заходів, які вживалися в районі щодо негативних явищ у молодіжному середовищі є профілактика, а саме (наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, правопорушень, ВІЛ/СНІДу). Проводилась профілактична робота передусім серед неповнолітніх та молоді. Особлива увага приділялась схильним до адиктивної поведінки, неповнолітнім, які перебувають на обліку у кримінальний міліції. В районному будинку культури проведено акцію «Молодь – за здоровий спосіб життя» та розповсюджено інформаційно рекламні листівки профілактичного спрямування. В районній бібліотеці для дорослих було проведено лекцію для студентів медичного коледжу присвячена питанням профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, соціальної підтримки молоді адекватної поведінки. Під час лекцій використовуються профілактичні програми вітчизняних та закордонних авторів.
На даний час основним завданням є громадське, національно - патріотичне та творче виховання молоді, їх залучення до соціально-політичних, економічних перетворень, мистецьких зрушень, процесу інтеграції до світової спільноти. Обдарована молодь району заявляє про себе на різноманітних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, пленерах. Так учень Макарівської дитячої школи мистецтв. Мар’ян Гушта (клас баяну) прийняв участь у міжнародному 42 конкурсі баяністів-акордеоністів (м. Кастельфідардо, Італія), який із 17 заявників –зайняв 13 місце, на конкурсі баяністів-акордеоністів «26 Премія» (м. Ланчано, Італія) та отримав Гран-Прі (1 місце). В червні місяці вихованці дитячої школи мистецв прийняли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Граймо разом” (м.Київ).
Польська громада відзначала свято - День Конституції Речі Посполитої. У зв'язку з чим, в українському фонді культури м. Києва на честь річниці польської Конституції відбулося свято участь у цьому дійстві брав ансамбль скрипалів Макарівської дитячої школи мистецтв «Рондо».
Макарівська дитяча школа мистецтв провела концерт «Парад юних лауреатів. Діти і музика», в святковому заході взяли участь кращі учні Макарівської ДШМ та Бородянської ДМШ, які стали переможцями на конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня. Їх досягнення - це історія не тільки Київщини, блискучої, важливої історії музично-естетичного виховання на теренах цілої України. Багато цікавих номерів музичної творчості містилося в концертній скриньці дитячих талантів.
В концерті присвяченому Католицькому Різдву в Посольстві Республіка Польща в Україні, м. Київ, який відбувся в культурно-просвітниціькому центрі «Кrynica» представили тематичний святковий виступ класу скрипки ансамбль скрипалів «Рондо» (керівник О.Кузьменко).
Для молоді району до Дня закоханих в закладах культури проведено святкові заходи, вечори відпочинку, тематичні дискотеки. На сцені Макарівського РБК до Дня Святого Валентина пройшов концерт Павла Склярова «Коханій».
Протягом І півріччя студенти КВНЗ КОР “Макарівський медичний коледж” підготували та провели:
- День студента.
- КВК.
- Святковий концерт до 8 березня.
- концерт до Дня працівників охорони здоров’я.
24 червня на сцені Макарівського РБК відбувся випускний вечір КВНЗ КОР “Макарівський медичний коледж”
03 листопада, за ініціативи управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації та сприяння сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації, в обрядовому залі Макарівського районного Будинку культури відбувся захід для молодіжних громадських організацій, студентів, представників територіальних громад, які працюють з молоддю, метою якого була презентація програм “Активні громадяни” та “Молодіжний працівник”. Молодіжний центр – це насамперед приміщення, вільний простір, де молодь може безкоштовно, цікаво й змістовно провести час.
В районній бібліотеці проведено круглий стіл на тему «Європейська інтеграція України: роль молоді». Також по даній тематиці оформлено відповідні виставки.

Зайнятість населення
Станом на 01.01.2018 року рівень зареєстрованого безробіття становить 1,7% від працездатного населення в працездатному віці, що на 0,7% менше ніж в аналогічному періоді минулого року. Із 275 безробітних 50,5% це жінки, 170осіб це люди які проживають в сільській місцевості. З усієї кількості безробітних 87осіб, це люди до 35 років, що становить 31,6% від загальної чисельності безробітних. За соціальним становищем: 41,9% це особи які мають робітничі спеціальності; 48% - службовці, 10,1% - особи які займали робочі місця, що не потребують професії, спеціальності.
Впродовж звітного періоду послугами служби зайнятості було охоплено 373 особи, з них працевлаштовано - 264 особи, проходили професійне навчання 15 осіб, брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру 94 особи. Одному безробітному була видана одноразова допомога по безробіттю для започаткування власної справи в сумі 10981.
Серед безробітних найбільшу суму допомоги по безробіттю, а це сума 7048 грн. отримує 9 осіб, найменшу 544 грн.31 осіб.
Заходами районної Програми зайнятості населення до 2017 року поточному році в районі заплановано створити 850 нових робочих місць. Завдяки цьому в районі очікується підвищення рівня зайнятості населення та зниження рівня безробіття для працездатних осіб. Протягом січня-грудня 2017 року створено 862 нових робочих місць, що становить 101,4 % до запланованого показника.

Заробітна плата, пенсії, соціальні виплати
Реалізація в районі державної соціальної політики щодо збільшення грошових доходів населення є одним з найважливіших чинників, які впливають на розвиток виробництва, відтворення робочої сили та розв’язання соціально-економічних проблем. За даними Головного управління статистики в Київській області районний показник середньомісячної номінальної заробітної плати одного працівника за 2017 рік становить 9 722,0 грн.
Забезпечено постійний моніторинг щодо своєчасної виплати заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях району та виплати її не нижче встановленого мінімального рівня. За 2017 рік проведено 12 спільних засідань тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації та зайнятості населення.
Результатами роботи є відсутність заборгованості з виплати заробітної плати у економічно активних підприємствах району та сплата підприємствами – боржниками, фізичними особами – підприємцями прострочених платежів в розмірі 380 015,0 грн.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області 31 березня 2017 року реорганізовано шляхом злиття в Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області.
Територіально пенсіонерів та громадян Макарівського району на даний час обслуговують два відділи Києво-Святошинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.
Макарівський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій та відділ обслуговування громадян, які обслуговують 13195 пенсіонера, з них більшість – 70,4 % (9293) становлять учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілі.
Середній розмір пенсій станом на 01.01.2018 року становить 2195,24 грн., що на 496,16 грн. більше ніж аналогічний період минулого року.
За 2017 року загальна сума видатків на пенсійні виплати склала 300,8 млн. грн. Середньомісячна потреба коштів на виплату пенсій становить 25,07 млн. грн. Забезпеченість власними коштами в районі на виплату пенсій складає 30 %.
Києво-Святошинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Київської області забезпечило в повному обсязі фінансування пенсійних виплат у встановлені терміни.
На даний час отримують пенсію по втраті годувальника за загинувшого учасника АТО – 10 осіб, учасники АТО по інвалідності, отриманої внаслідок бойових дій на сході України – 16 осіб.
Всього, станом на 01.01.2018 рік перебуває на обліку та проводиться виплата пенсій 178 особам з Донецької та 185 особам з Луганської областей, та 1 особі з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
В червні 2017 року розпочав роботу пункт обслуговування громадян в с. Бишів Макарівського району, де громадяни зможуть отримати консультацію та допомогу у вирішенні питань, що стосуються пенсійного забезпечення мешканців сіл Бишів, Лишня, Ясногородка, Соснівка, Яблунівка, Мостище, Вільно, Чорногородка, Новосілки, Пашківка, Грузьке.
Для забезпечення виконання завдань державної соціальної політики спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – управління) протягом 2017 року призначено пільг, допомог, субсидій, компенсацій на загальну суму 179,03 млн. грн., зокрема:
- прийнято розрахунки на відшкодування наданих пільг щомісяця в середньому 7 200 особам. Надано пільг на житлово-комунальні послуги на загальну суму 15265,83 тис. грн., відшкодовано 13005,80 тис. грн., існує заборгованість в сумі 2260,03 тис. грн. Виплачено компенсацію на придбання твердого палива і скрапленого газу 134,75 тис. грн., нараховано 193,64 тис. грн.;
- призначено та виплачено 14 видів соціальних допомог, компенсацій та субсидій в середньому 13907 одержувачам щомісячно, де найбільшими статтями витрат є:
допомога при народженні дитини, яку щомісячно одержують в середньому 1 655 осіб. Нараховано та виплачено в загальній сумі 25804,6 тис. грн.;
допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 403 особам на загальну суму 7916,4 тис. грн.;
допомога на дітей одиноким матерям – 347 особам на загальну суму 8109,7 тис. грн.;
допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 63 особам на загальну суму 3051,5 тис. грн.;
допомога малозабезпеченим сім’ям – 171 особам на загальну суму 5978,8 тис. грн.;
допомога на дітей-сиріт, в тому числі виплата грошового забезпечення батькам-вихователям на загальну суму 942,3 тис. грн.;
субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги за 2017 рік: призначені на загальну суму 87 млн. 358 тис. грн. в середньому 7 000 одержувачам;
субсидії на тверде паливо та скраплений газ готівкою: призначені в сумі 1 млн. 102 тис. грн. 344 домогосподарствам.
- виплачено компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорій 1 та 2) 3 285 особам на загальну суму 10138083,85 грн., заборгованості немає;
- виплачено компенсацій за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомогу на оздоровлення 3014 особам на суму 379939,23 грн.;
- оздоровлено 144 громадян, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, категорії 1 та 2 дитини-інваліда, інвалідність яких пов’язана з аварією на ЧАЕС на суму 765260,00 грн.
- виплачено адресну щомісячну допомогу на проживання, в тому числі на житлово-комунальні послуги 337 внутрішньо переміщеним особам (194 сім’ям) на загальну суму 2825,1 тис. грн.;
- виплачено одноразову грошову допомогу членам сімей осіб, які загинули або особам, які брали участь в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час Революції гідності згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2017 № 35 5 особам на загальну суму 1172,4 тис. грн. та 1 особі, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час Революції гідності в суму 64,0 тис. грн.
На заходи районної комплексної програми «Турбота» передбачено 1045,0 тис.грн та використано 1044,1 тис.грн. для надання соціальної матеріальної допомоги учасникам «Революції гідності», малозабезпеченим громадянам, громадянам потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи, пенсіонерам, громадянам, що постраждали від стихійних лих, тяжкохворим громадянам, інвалідам, дітям-інвалідам, учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та іншим жителям району.
За клопотаннями депутатів Макарівської районної ради за поданням голови районної ради з мотивацією потреби для надання соціальної матеріальної допомоги особам зареєстрованим у Макрівському районі надійшло звернень від 11 осіб (на лікування онкологічних захворювань, проведення хірургічних втручань, на коштовне тривале лікування, на лікування дітей-інвалідів) та надано соціальну матеріальну допомогу на лікування на суму 81,5 тис.грн
Загалом за особистим звернення громадян та за клопотанням депутатів районної ради надано соціальної матеріальної допомоги на суму 687 600,00 грн.
Виплачено кошти за безплатний проїзд один раз рік до будь-якого пункту України і назад 69 особам на суму 24312 грн. 94 коп. постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1 та 2).

Будівельна діяльність

За даними Головного управління статистики в Київській області будівельними підприємствами району, які працювали у січні-грудні 2017 року, виконано будівельних робіт на суму 51,3 млн. грн, що становить 0,9% до загально обласного показника. Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 90,5% від загального обсягу виконаних робіт по району, капітальний і поточний ремонти – 5,9% та 3,6% відповідно.
Протягом січня — грудня поточного року введено в експлуатацію житла за рахунок всіх джерел фінансування 25,4 тис. кв. метрів загальної площі, що більше у 2,0 рази обсягу січня–грудня 2016 року та посідає 12 місце серед адміністративних територій Київщини з питомою вагою 1,4% від загального обсягу прийнятого в експлуатацію житла.
У сільській місцевості прийнято в експлуатацію 22,0 тис.м2 житла, що більше у 1,9 рази порівняно з січнем–груднем 2016 року.
У 2017 році прийнято в експлуатацію 165 будинків на 179 квартир. Середній розмір квартири становив 142,0 м2 загальної площі. Переважна більшість будинків одноквартирні.
Індивідуальними забудовниками прийнято в експлуатацію 25,4 тис.м2 житла.
Крім того, у 2017 році у Макарівському районі прийнято в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 9,5 тис.м2.
Протягом 2017 року сільськими та селищними радами району продовжувалась робота із замовлення та виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію, капітальний ремонт об'єктів інфраструктури, об'єктів соціально-культурної сфери, зокрема:
на проведення реконструкції, будівництва вулично-дорожньої мережі 21 населеного пункту району розроблено 28 проектів;
на проведення реконструкції, будівництва та впровадження енергозберігаючих заходів об'єктів соціальної інфраструктури в 5 населених пунктах району розроблено 7 проектів.
За рахунок фінансування з Державного бюджету розроблено проект реконструкція комплексу споруд каналізаційної насосної станції, напірного трубопроводу та полів фільтрації по вул. Щорса в селі Бишів.

Дорожнє господарство

З початку 2017 року проведено ряд заходів з будівництва, реконструкції, ремонту, експлуатаційного утримання комунальних доріг району, зокрема:
-    - проведено поточний ремонт доріг та вулиць населених пунктів району на загальну суму 8 862,3 тис. грн., з них 8 662,3 тис. грн. - кошти місцевого бюджету;
- за кошти місцевого бюджету проведено капітальний ремонт доріг та вулиць у чотирьох населених пунктах району на загальну суму 9 780, 8 тис.грн..
З метою реалізації проектів розвитку громад впродовж 2017 року здійснювалось фінансування заходів по Програмі будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2017-2018 роки капітальних видатків на ремонт комунальних доріг населених пунктів району, зокрема: Андріївки, Червоної гірки, Наливайківки, Бишева, Соснівки. Загальна вартість робіт склала 5450,15 тис.грн., в тому числі кошти співфінансування за рахунок місцевих бюджетів в сумі 817,5 тис.грн.
Загалом виконкомами сільських, селищних рад профінансовано заходи передбачені на капітальний та поточний ремонт доріг та вулиць населених пунктів району в сумі 19 млн. 460 тис. 563 грн, з них 19 260,563 тис. грн. кошти місцевих бюджетів.

Містобудівна діяльність

До сектору містобудування та архітектури Макарівської райдержадміністрації в 2017 році подано 4 рішення про затвердження генеральних планів сіл: Небелиця, Королівка, Новомирівка, Ферма. Макарівської райдержадміністрацією прийнято 19 розпоряджень про розробку детальних планів території в межах Кодрянської селищної ради, Плахтянської, Великокарашинської, Бишівської, Королівської, Наливайківської, Мотижинської, Лювинівської, Колонщинської, Забуянської, Небелицької сільських рад.
Макарівської райдержадміністрацією прийнято 10 розпоряджень про затвердження детальних планів територій в межах Кодрянської селищної ради, Соснівської, Небелицької, Лишнянської, Мостищанської та Бишівської сільських рад.
З початку 2017 року сектором містобудування та архітектури надано 295 будівельних паспортів, 8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, 6 паспортів прив’язки розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Формування спроможних громад

На території Макарівського району попередньо формується три громади: Бишівська, Макарівська та Березівська.
На даний час розроблено проекти паспортів спроможних територіальних громад про що повідомлено мешканців Макарівського району шляхом висвітлення вказаних проектів паспортів в засобах масової інформації місцевого рівня, а саме в газеті «Макарівські вісті» від 09.10.2015 № 39.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 266-р “Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" затверджено перспективний план щодо формування громад у Київській області, в який увійшла Бишівська громада.

Житлово-комунальне господарство

У сфері житлово-комунального господарства району протягом 2017 року здійснювалися заходи, спрямовані на забезпечення беззбиткового функціонування підприємств, які їх надають, здійснення технічного переоснащення об’єктів вказаної галузі:
– проведено ремонти та заходи з утримання об′єктів мережі вуличного освітлення в 26 населених пунктах району. На заходи витрачено 2 290,7 тис. грн з них 2172,8 тис. грн кошти місцевого бюджету;
- проведено капітальний ремонт паркану понад річкою Здвиж смт Макарів, облаштовано майданчик на березі ставка в с. Вільно, проведено ремонт містків в селах Лишня та Чорногородка, на заходи витрачено 888,5 тис. грн, із них 870,0 тис. грн. кошти місцевого бюджету;
- на ремонт, придбання, встановлення, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, парків, скверів витрачено 6435,1 тис. грн, з них 3382,0 кошти державного бюджету, які надійшли субвенцією місцевим бюджетам, 2971,1 тис.грн кошти місцевого бюджету, 82,0 тис. грн. спонсорські кошти. Загалом придбано та встановлено 18 дитячих та 15 спортивних майданчиків в населених пунктах району.
Проведено ряд заходів, спрямованих на покращення благоустрою населених пунктів району - утримання та благоустрій кладовищ, благоустрій населених пунктів, вивезення ТПВ, впорядкування пам’ятників (на заходи витрачено 3994,7 тис. грн із них 3752,3 тис. грн кошти місцевого бюджету).
Проведено ремонти систем водопостачання у 6 населених пунктах (на заходи витрачено 102,6 тис. грн, кошти місцевого бюджету.
Загалом виконкомами сільських, селищних рад профінансовано заходи, передбачені на утримання та розвиток житлово-комунальної сфери, в сумі 11 млн. 90 тис. грн, що становить 57,4% до запланованого показника 2017 року.

Енергозбереження та енергоефективність

З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах” із жовтня місяця 2017 року запрацювала автоматизована система енергомоніторингу “Київщина енергоефективна”.
В систему енергомоніторингу занесено та відображено інформацію по 166 об'єктам району, які відносяться до бюджетної сфери та утримуються за рахунок коштів районного та місцевого бюджетів.
У 2017 році розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.02.2017 № 80 схвалено проект Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки та затверджено рішенням сесії районної ради від 24.02.2017 № 186-14-VII “Програму енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки” .
Здійснено заходи з термомодернізації Маковищанського НВО ЗОШ I-II ступенів-дитячий садок відповідно до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) в Київській області на 2017-2020 років шляхом капітального ремонту та заміни вікон на загальну суму 428,1 тис.грн.
З метою забезпечення заходів з енергозбереження здійснено заміну віконних блоків у Ніжиловицькому навчально-виховному об’єднанні «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» за кошти Ніжиловицької сільської ради в сумі 69,6 тис.грн.
Здійснено енергоаудит будівлі Колонщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за кошти місцевого бюджету на загальну суму 12,0 тис.грн. За кошти місцевого бюджету здійснено заміну вікон у Лишнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 50,0 тис.грн. Вільнянською сільською радою виділено 12,5 тис.грн. та проведено енергоаудит в місцевій загальноосвітній школі.
В цілому проведені заходи виконкомами сільських, селищних рад з поліпшення мережі вуличного освітлення, заміни ламп на енергоефективні в загальній сумі 2290,1 тис. грн. зменшили споживання електроенергії однієї світлоточки на 35% в порівнянні з середнім показником споживання електроенергії однієї світлоточки 2016 року.

Гуманітарна сфера

Заходи, що вживалися Макарівською райдержадміністрацією щодо забезпечення стабільного функціонування закладів

Охорона здоров’я:
Медичну допомогу жителям району надають 46 лікувально-профілактичних закладів в т.ч. – центральна районна лікарня, КЗ «Макарівський центр ПМСД» до складу якого входять 11 медичних амбулаторій ЗПСМ, 34 фельдшерсько-акушерських пункти, денний стаціонар на 30 ліжок. Стаціонарна медична допомога надається в центральній районній лікарні в 8 відділеннях, кількість ліжок стаціонару 175. Потужність поліклініки 275 відвідувань в зміну.
Наявний потенціал дає можливість в повному об’ємі забезпечувати населення у медичній допомозі.
З метою покращення медичного нагляду за дітьми у віці до року, диспансерного нагляду за вагітними, організовано виїзди на села району дитячої та жіночої консультацій. Нагляд за ними проводиться в установлений термін.
Протягом 2017 року розроблено та реалізується ряд цільових програм, спрямованих на подолання епідемій туберкульозу, профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, ВІЛ-інфекції, СНІДу, профілактики невиробничого травматизму.
Проводилась певна робота, щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» та розпорядження Київської обласної державної адміністрації №148 від 03.04.2017 п.4 «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».
Укладено договори за заявами суб’єктів господарювання про відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань населення, яке страждає на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму, між КЗ «Макарівський центр ПМСД» та Макарівською районною аптекою №10 (договір №2 від 21.04.2017) та аптекою ФОП Хорошун О.О (договір №3 від 21.04.2017).
Забезпечено контроль за безоплатним відпуском лікарських засобів для лікування окремих захворювань населення, яке страждає на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму. З початку дії програми використано коштів в сумі 748,2 тис.грн., що складає 89,4% від запланованих.
На виконання розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 21.04.2017 №219 з 21.04.2017 проводився безоплатний відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування населення Макарівського району, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. За 2017 рік отоварено 9661 рецепт на суму 1553,9 тис.грн. Середня вартість одного рецепта складає 160,84грн.
На виконання постанови КМУ від 17.08.1998р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» із місцевого бюджету за окремою програмою було виділено коштів в сумі 320,0 тис.грн., які повністю використані.
Активно проводиться робота щодо запровадження сімейної медицини, ведеться підготовка лікарів та середніх медичних працівників на курсах по сімейній медицині. На даний час працює 21 сімейний лікар та 50 медичних сестер загальної практики сімейної медицини.
За 2017 рік проведено значний обсяг роботи по укріпленню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів, як первинної ланки охорони здоров’я, так і центральної районної лікарні, зокрема:
- придбано медикаментів на суму 5199,5 тис.грн.;
- придбання обладнання і предметів довгострокового користування» на суму 3873,3 тис. грн.;
- придбано предмети, матеріали обладнання та інвентар – 2989,3 тис.грн;
- проведено капітальний ремонт об’єктів медичного призначення (капремонт поліклініки ЦРЛ, перекриття криши ФАП с.Борівка, капремонт санвузла КЗ «Макарівський центр ПМСД») на загальну суму 1523,6 тис.грн.
- отримано благодійну допомогу на придбання медичного обладнання МА ЗПСМ с.Грузьке на суму 217,8 тис.грн.;
- проведений диспансерний огляд учасників АТО за 2017 рік: 401 оглянутий, з них госпіталізовано в стаціонарні відділення ЦРЛ 33 особи. Забезпечено безкоштовно лікарськими засобами на суму 247,9тис.грн.
Утримання 1 ліжко-дня за 2017 рік становить:
1. забезпечення медикаментами в розмірі 34,81грн. проти 29,75 грн. за 2016 рік;
2. забезпечення харчування –16,09 грн., проти 8,48 грн. за 2016 рік.
Середня місячна заробітна плата працівників охорони здоров’я за 2017 рік склала:
3. ЦРЛ – 4489,10грн., що на 1523,24 грн. більше ніж за 2016 рік;
4. КЗ «Макарівський центр ПМСД» - 3972,67грн., що на 1365,75грн. більше ніж за 2016 рік.
Загалом виконкомами сільських, селищних рад за рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано заходи передбачені на розвиток галузі охорони здоров’я в сумі 1598,3 тис.грн .

Освіта та наука:
На початок 2017/2018 навчального року мережу закладів освіти району складає 35 дошкільних навчальних закладів (із них, 16 у складі навчально-виховних об’єднань «загальноосвітня школа – дитячий садок»), 32 загальноосвітні навчальні заклади та 3 позашкільні установи.
Всього в районі нараховується 3151 дитина віком від 0 до 6 років, із них виховуються у дошкільних установах – 1678. При загальноосвітніх школах у селах Грузьке, Фасова та Чорногородка, де відсутні дошкільні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування, в яких здійснюється підготовка до школи 16 дітей 5-річного віку.
Згідно перспективного плану та з метою задоволення потреб у дошкільній освіті здійснюються заходи щодо розширення мережі дошкільних груп та закладів:
- у січні 2017 року відкрито другу дошкільну групу в Ніжиловицькому НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок», що дозволило забезпечити право на дошкільну освіту 20 дітям;
- з 01 вересня 2017 року відкрито дошкільну групу проектною потужністю 20 дітей у Ситняківському НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»;
- у листопаді 2017 року відкрито другу групу в Маковищанському НВО «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок», розраховану на 20 місць.
Тривають роботи щодо облаштування частини приміщення Кодрянського НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» та Плахтянському НВО «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» із метою відкриття другої групи в закладі. Також здійснюються ремонтні роботи частини приміщення Гружчанського НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» для відкриття новоствореної дошкільної групи в закладі. Із початку 2017 року відбулося вивільнення орендованих приміщень Макарівського ЦРД «Пролісок», що дозволить у подальшому розширити мережу груп дошкільного навчального закладу та скоротити чергу на влаштування дітей до дитячих садків селища.
Згідно рішень сесії Макарівської районної ради від 24.02.2017 №201-14-VІІ, від 26.07.2017 №280-16-VІІ та №281-16-VІІ реорганізовано в навчально-виховні об’єднання «загальноосвітня школа – дитячий садок» Лишнянську, Мар’янівську ЗОШ І-ІІІ ступенів та Небелицьку ЗОШ І ступеня шляхом об’єднання зазначених загальноосвітніх шкіл із діючими на території населених пунктів дитячими садками. Вказані заклади освіти в статусі навчально-виховних об’єднань функціонують із 01 вересня 2017 року.
Враховуючи потреби населення, в районі функціонує група з цілодобовим перебуванням дітей у Калинівському ДНЗ «Веселка».
У районі нараховується 32 загальноосвітні навчальні заклади. У зазначених навчальних закладах загальну середню освіту в 2017/2018 навчальному році здобуває 4368 учнів.
Із метою стимулювання обдарованих учнів та педагогів, що підготували переможців та призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних дисциплін, конкурсів та змагань різних рівнів, згідно розпорядження голови районної державної адміністрації у вересня 2017 року здійснено виплату одноразової грошової винагороди учням і вчителям закладів освіти району на загальну суму 103,6 тис. грн.
З метою надання якісних освітніх послуг дітям із особливими освітніми потребами розширено мережу закладів із інклюзивним навчанням. У 2017/2018 навчальному році інклюзивні класи функціонують на базі 9 загальноосвітніх навчальних закладів для 14 дітей. У минулому навчальному році такі класи працювали на базі 4 шкіл для 7 дітей. На початку нового навчального року відкрито інклюзивні групи для дітей із особливостями розвитку у Макарівському ДНЗ «Теремок» та Калинівському ДНЗ «Веселка».
До початку 2017/2018 навчального року реорганізовано Червонослобідську ЗОШ І-ІІІ ступенів у опорний загальноосвітній навчальний заклад. Здійснюються заходи щодо забезпечення роботи Небелицького НВО «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок» у статусі філії опорного закладу. Окрім цього відповідно до Плану оптимізації мережі навчальних закладів на 2016-2018 роки в поточному році відбулася реорганізація в навчально-виховні об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Гружчанської та Ситняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Через відсутність контингенту учнів старшої школи в Мар’янівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося пониження ступеня навчання зазначеного закладу та його реорганізація в навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок».
На кінець 2016/2017 навчального року за підсумками семестрового, річного оцінювання та державної підсумкової атестації у формі ЗНО 3 учні району нагороджені золотими медалями «За високі досягнення у навчанні», 3 – срібними медалями «За досягнення у навчанні».
У 2017 році заклади освіти району закінчило 348 випускників 9-х класів, 22 із яких за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації нагороджені свідоцтвами з відзнакою.
Протягом 2017 року на покращення матеріально-технічного забезпечення та оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів району з місцевого бюджету було виділено та використано 5 600,4 тис. грн.
Упродовж 2017 року за кошти місцевого бюджету здійснювалося харчування дітей: усіх учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів із числа пільгових категорій населення, а також вихованців дошкільних груп навчально-виховних об’єднань «загальноосвітня школа – дитячий садок». У цілому на харчування дітей у закладах освіти в 2017 році виділено та використано 4774,8 тис.грн
До початку нового 2017/2018 навчального року в усіх закладах вчасно завершено поточні та капітальні ремонти. Для забезпечення безперебійного проходження навчального процесу проведено підготовку паливно-енергетичних господарств загальноосвітніх навчальних закладів району до роботи в новому 2017/2018 навчальному році та в осінньо–зимовий період та використано кошти з місцевого бюджету в сумі 281,5 тис. грн. Переведено на альтернативне опалення Яблунівське НВО «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок». На сьогодні в районі нараховується 12 шкіл, що вже перейшли на альтернативне паливо.
Упродовж функціонування пришкільних таборів з денним перебуванням учнів на базі 33 загальноосвітніх навчальних закладів дозвіллям було охоплено 977 дітей. На забезпечення харчування дітей у таборах із районного бюджету використано 86,3 тис.грн.
Здійснюється підтримка навчальних закладів сільськими і селищними радами. З початку 2017 року Макарівською селищною радою виділено 500,0 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації для добудови нового корпусу початкової школи Макарівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей». На кінець звітного періоду здійснена оплата зазначеного виду робіт на суму 491,6 тис.грн. Також Макарівська селищна рада виділила 100,0 тис.грн., 98,4 тис.грн. із яких вже використано, для виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт спортивного залу, частини даху та заміну віконних блоків у Макарівському НВК «загальноосвітня школа І ступеня – районна гімназія». Оновлено меблі в дошкільній групі Яблунівського ННВ «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» за кошти Яблунівської сільської ради, яка виділила на придбання меблів 40,0 тис.грн. За кошти Копилівської сільської ради придбано спортивний інвентар для Копилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
З метою облаштування територій навчальних закладів із місцевого бюджету виділено 400,0 тис. грн. на капітальний ремонт покриття подвір’я шкіл селища Макарів (на укладання тротуарної плитки) по 200,0 тис. грн. відповідно на кожний навчально-виховний комплекс.
Здійснюються заходи щодо охоплення школярів позакласною освітою. Мережу позашкільних навчальних закладів складає центр творчості дітей та юнацтва ім..Д.Туптала, у 82 групах і творчих об’єднаннях позашкільною освітою охоплено 1640 дітей,; дитячо-юнацька спортивна школа, на базі якої працює у 23 групах спортом займається 360 дітей. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат у 2017/2018 навчальному році здійснив набір на до професійну підготовку 80 дітей за спеціальностями візажист, швейна справа, оператор комп’ютерного набору. Також заклад отримав акредитацію для надання освітніх послуг за спеціальністю водій транспортних засобів категорії «В» і здійснює набір старшокласників на навчання за вказаною спеціальністю.
У 2017/2018 навчальному році шкільними автобусами забезпечено підвезення 795 учнів, що проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання. Наприкінці 2017 року за кошти обласного бюджету для потреб району придбано ще один шкільний автобус. З метою забезпечення безперебійного підвезення школярів до навчальних закладів до початку 2017/2018 навчального року здійснено ремонт та технічний огляд автотранспортних засобів на суму 140,5 тис. грн.
Із метою створення безпечних умов для навчання та виховання учнів (вихованців) закладів освіти району за кошти районного бюджету встановлено кнопки тривожної сигналізації в 27 закладах загальної середньої освіти. На зазначені роботи виділено 199,0 тис.грн.
На підвищення заробітної плати з 01 січня 2017 року педагогічним працівникам освітніх установ, що фінансуються за рахунок місцевого бюджету, та спеціалістам відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації було додатково виділено 674,8 тис.грн.
Середньомісячна заробітна плата в галузі освіти за 2017 рік склала – 3650 грн.
Загалом виконкомами сільських, селищних рад за рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано заходи передбачені на розвиток освіти в районі в сумі 3854,4 тис.грн.

Націонал-патріотичне виховання
Відповідно до Указу Президента України «Про Стратегію національно - патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», «Районної програми національно-патріотичного виховання учнів на період 2014-2018 рр.» та з метою виховання громадянина-патріота України, захисника, який сьогодні відстоює суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією у Макарівському районі протягом 2017 року були здійснені відповідні заходи з організації та проведення для педагогічної громадськості району науково-практичних конференцій, тренінгів, нарад, круглих столів, вебінарів, семінарів-практикумів, зустрічей, майстер-класи, презентації з національно-патріотичного виховання: «Формування особистості учня – свідомого громадянина-патріота», «Формування у школярів високої громадянської активності та національної свідомості», «Роль педагога - організатора щодо національно-патріотичного виховання, формування громадянської активності школярів», «Здійснення національного виховання на основі народних традицій, звичаїв та ремесел», «Організація впровадження сучасних інноваційних технологій в систему національно-патріотичного виховання школярів». Учні шкіл району систематично долучаються до акції «Допоможи воїнам АТО».
Постійно здійснюється інформаційне наповнення рубрик «Патріотичне виховання юного покоління» на сайтах закладів освіти.
Учнівські команди загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у І (районному) та ІІ (обласному) етапах Всеукраїнської дитячої військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Постійно проводяться тематичні екскурсії в музеях: Міні-музеї ДНЗ, Макарівський історико-краєзнавчий музей; Музеї навчальних та позашкільних закладів району; Національний музей історії України (м.Київ); Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник (м.Київ); Національний заповідник «Софія Київська» (м.Київ); Національний музей Тараса Шевченка (м.Київ); Національного музею народної архітектури та побуту України (м.Київ).
До Дня Гідності та Свободи, пройшла історична година пам'яті вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, борців за незалежність у ХХІ столітті, воїнів, полеглих у боях за свободу та територіальну цілісність України і виховання патріотизму у підростаючого покоління. Перед присутніми у залі виступили учасники Революції Гідності (27 сотня оборони Майдану) - співголова Координаційної народної ради Макарівського району М.Оніщук та директор ПП “Авіс” Ю.Вареник. У ході заходу пройшла хвилина мовчання та були продемонстровані документальний короткометражний фільми про історичні події листопада 2013 - лютого 2014 року в столиці України та гуманітарні виїзди до зони АТО волонтерів району, створений ПП “Авіс”, та фільм режисера Л.Кантера “Добровольці божої чоти” про оборону міжнародного аеропорту “Донецьк”.
На виконання Указу Президента України від 26.11.2016 № 523/2016 “Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні — геноциду Українського народу”, в населених пунктах Макарівсього району відбулися мітинги-реквієми в пам'ять про померлих в голодні роки 1921-22, 1932-33 та 1946-47 роки .На мітингу-реквіємі учні Загальноосвітніх шкіл читали віршовані рядки, що відображали події Голодомору 1932-1933.На завершення заходу пройшла хвилина мовчання та покладання живих квітів до пам'ятних знаків жертвам голодоморів та політичних репресій.
Розміщуються методичні матеріали патріотичного змісту (конспектів занять та уроків, виховних справ, програм виховної та гурткової роботи, проектів тощо), розроблених педагогами району, на сайтах навчальних закладів, РМК.

Культура та туризм:
З початку 2017 року мережа закладів культури в порівнянні з 2016 роком не скоротилась.
Клубні заклади району надають платні послуги за рахунок: оренди приміщення, проведення дискотек, прокат костюмів, платні концерти, а саме: за 2017року зароблено коштів на суму – 300,7 тис. грн.
Протягом звітного періоду пріоритетними напрямками роботи закладів культури району були: організація змістовного дозвілля молоді, підлітків та дітей; пропаганда здорового способу життя, формування національної свідомості; збереження і відродження звичаїв, традицій та обрядів українського народу; створення умов для самодіяльної художньої творчості, самореалізації підростаючого покоління, зокрема:
1. проведення 19 урочистих заходів з відзначення загальнодержавних свят та визначних дат;
2. відбулось святкування 31 народних свят та обрядів;
3. проведено 23 заходи та дійства за участю вчителів та вихованців Макарівської дитячої школи мистецтв;
- участь 4 колективів художньої самодіяльності району у обласному заході з присвоєння та підтвердження “народного” у м. Вишгород.
Трьом колективам нашого району присвоєно звання народний аматорський -вокальному ансамблю «Зоряниця» Макарівського РБК, фольклорному колективу «Сік землі» Лишнянського БК, фольклорному автентичному гурту «Барвінок» Фасівського сільського клубу згідно постанови колегії управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації від 06 липня 2017 року № 45/01-09 та Народному аматорському фольклорному автентичному гурту «Ясен-Цвіт» Будинку культури с.Ясногородка (Згідно наказу № 89/01-07 від 11.12.2017 року)
Підтверджено звання «народний» та «зразковий» аматорський колектив – 8 колективам.
На даний час в закладах культури району діє 276 гуртків художньої самодіяльності в них учасників – 2403 особи, з них дітей та підлітків – 143 особи.
Народний фольклорний колектив «Любисток» Бишівського Будинку культури представляв наш район на святкуванні волості Йыегево (Eстонія), а чоловічій гурт «Козацькі джерела» Макарівського районного Будинку культури в заходах з нагоди відкриття пам’ятника козацькому отаману І.Сірку в м.Дюнкер (Франція).
З 28 червня по 11 липня 2017 року працював ХV Київський літній Богословський інститут (КЛБІ) тема в цьому році «Свобода. Авторитет. Служіння» КЛБІ - це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою працею та відпочинком. У мальовничому селі Лишня за 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу (Америка, Франція, Нідерланди, Грузія та інші).
У листопаді - грудні у РБК для відвідувачів була відкрита персональна виставка Заслуженого художника України Анатолія Марчука «Земля із небом гомонить».
У листопаді відбувся благодійний мистецький аукціон. На аукціон були представлені більше 30 робіт в техніках олійного живопису, акварелі, ліногравюри, офорту. Отримані кошти направлені на лікування поранень добровольців Макарівського району. Ініціатор аукціону - Заслужений художник України Анатолій Марчук, співорганізатор -, координатор Центру допомоги військовим у Макарівському районі Оксана Герасименко.
Загалом виконкомами сільських, селищних рад за рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано заходи передбачені на розвиток культури в сумі 992,1 тис.грн

Профілактика та протидія злочинності

В районі діє Програма матеріальної допомога військовослужбовцям, які підписали контракт на проходження військової служби на 2017 рік (зі змінами та доповненнями), якою передбачено розмір матеріальної допомоги в сумі 10000 гривень військовослужбовцям, які підписали контракт на проходження військової служби за рахунок коштів районного бюджету. В минулому році за Програмою виплачено матеріальну допомогу в загальній сумі 207,5 тис.грн.
Головою Макарівської райдержадміністрації на виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 24.05.2017 № 281 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади у Київській області (з внесеними змінами розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 07.06.2017 № 312 «Про внесення змін до розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 24.05.2017 № 281») спільно з керівниками Макарівського відділення поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області протягом 2017 року було проведено виїзні наради до сільських та селищних рад з питань стану криміногенної ситуації, дотримання законодавства та забезпечення громадського порядку. Під час виїзних нарад проводилося анонімне анкетування щодо діяльності дільничних офіцерів поліції. За результатами проведення виїзних нарад було розроблено плани спільних заходів щодо зниження рівня криміногенної обстановки по кожному населеному пункті, в яких проходили виїзні наради, які погоджено з Макарівським відділенням поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області.

Цивільний захист населення і територій

Зусилля органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у 2017 році були зосередженні на запобіганні виникненню техногенної загрози, та мінімізації втрат від надзвичайних ситуацій природного характеру, забезпеченні готовності органів управління, сил та засобів цивільного захисту до оперативного проведення рятувальних та відновлюваних робіт, суттєвому зниженні рівня ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, поліпшенні ефективності оперативного реагування на них, зменшенні матеріальних збитків і втрат в разі їх виникнення.
Розпорядженням голови адміністрації від 24.03.2017 № 153 затверджено План основних заходів цивільного захисту Макарівського району на 2017 рік.
У 2017 році проводились чотири комплексні технічні перевірки апаратури системи оповіщення цивільного захисту. Крім того, перевірка системи оповіщення відбулась під час проведення командно-штабного тренування з органами управління та силами Макарівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області під час якого система оповіщення спрацювала за схемою.
В районі налічується 7 захисних споруд цивільного захисту (протирадіаційні укриття), які за своїми технічними характеристиками частково відповідають вимогам будівельних норм та обмежено готові до використання за призначенням.
Рішенням Макарівської районної ради VІІ скликання від 28.04.2017 затверджено Програму створення, накопичення, використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації НС на території Макарівського району та забезпечення життєдіяльності підрозділів, залучених до ліквідації НС на 2017-2020 роки. Станом на 01.01.2018 до місцевого матеріального резерву закуплено 1 бензопилу STIHL MS 170, 2 обприскувачі STIHL SR430, 1 бензиновий генератор потужність 5 кВт, 1 мотопомпу WB 30 XT та 2 намети УСТ-56 на загальну суму 94 430,0 грн., забезпечено належне зберігання засобів та їх облік згідно Порядку.
З метою покращення діяльності Макарівського РС ГУ ДСНС та зміцнення матеріально-технічної бази підрозділу внесено зміни до районної цільової Програми запобігання виникненню лісових і торф'яних пожеж, пожеж в природних екосистемах та забезпечення їх ефективного гасіння на період 2016-2017 років, якою було передбачено у 2017 році виділення коштів з районного бюджету у сумі 4 200,00 тис. грн. на закупівлю двох пожежних автомобілів підвищеної прохідності, що працюють на дизельному паливі та двох мотопомп. Станом на 01.01.2018 придбано 2 мотопомпи на суму 199,032 тис. грн. та закуплено два пожежні автомобілі Урал на конверсійному шассі вартістю 3959,6 тис. грн. Також, за сприянням народного депутата Сольвара Р.М. через Головне управління ДСНС в Київській області наприкінці 2017 року отримано новий пожежний автомобіль МАЗ в повному укомплектуванні.

Підприємницька діяльність

Протягом звітного періоду підтримка підприємництва в районі здійснювалася відповідно до заходів районної програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва.
Рішенням сесії районної ради від 24.02.2017 №185-14-УІІ було схвалено та затверджено “Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки”. Основні напрямки роботи органів місцевої виконавчої влади спрямовувались на удосконалення регуляторних процесів, створення сприятливого інвестиційного клімату, забезпечення стабільних умов для створення та функціонування суб’єктів підприємництва, вирішення проблем підприємництва, спрощення процедури надання адміністративних послуг, у тому числі видачі документів дозвільного характеру тощо.
Станом на 01.01.2018 року в районі зареєстровано 2652 суб’єкти малого та середнього підприємництва; з них 1802 - фізичні особи-підприємці, 850 – юридичні особи. За звітний період зареєстровано фізичних осіб-підприємців -208, юридичних осіб – 50, припинено діяльність 468 фізичних осіб – підприємців та 10 юридичних осіб
В районі діють 2 кредитні спілки: “Господар” та “Українська провідна”, які надають кредити фізичним особам. Кредитною спілкою “Господар” за січень-грудень 2017 року було видано 311 кредитів на суму 4436,3 тис. грн., кредитною спілкою “Українська провідна” – 327 кредити на — 3735,0 тис. грн.
Для надання оперативної інформаційно-консультаційної допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці головного меню створено розділ “Підприємницька діяльність”, на якому підприємці можуть розміщувати інформацію стосовно своєї діяльності, а також іншу актуальну інформацію з питань розвитку підприємництва.

Адміністративні послуги

За січень-грудень 2017 року до відділу адміністративних та дозвільних процедур Макарівської райдержадміністрації надійшло 5697 заяв від суб’єктів звернень щодо отримання адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є відділ у Макарівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області, видано 7148 (кількість позитивних – 6236, негативних – 912) результатів-відповідей, в тому числі 121 (позитивних – 118, негативних – 3) документи дозвільного характеру. За зазначений період суб’єктам звернення надано 1656 усних консультацій щодо надання адміністративних послуг (земельних питань, з питань державної реєстрації), а також надано 120 консультацій щодо видачі документів дозвільного характеру.
На офіційному веб-сайті Макарівської райдержадміністрації створено розділ «Центр надання адміністративних послуг», на якому розміщується вся необхідна інформація щодо діяльності Центру.

Реєстраційні послуги

Відповідно до розпорядження голови Макарівської районної державної адміністрації від 04.03.2016 № 108 “Про внесення змін до структури Макарівської районної державної адміністрації” утворено відділ з питань державної реєстрації Макарівської районної державної адміністрації. Протягом звітного періоду відділом з питань державної реєстрації Макарівської районної державної адміністрації було вчинено 1433 реєстраційні дії з питань речового права суб’єктів права власності та 618 дії з питань реєстрації та припинення суб'єктів господарювання.

Інвестиційна діяльність

Враховуючи інвестиційні можливості підприємств, організацій, а також бюджетів усіх рівнів району за 2017 рік по Макарівському району освоєно за рахунок усіх джерел фінансування інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень), на суму 213,754 млн. грн., інвестиції використані в матеріальні активи становлять 212,9 млн грн., або 99,6 % до загального обсягу. Обсяги вказаних інвестицій у розрахунку на одну особу становлять 5921,6 грн. Основним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств і організацій (36,1%) та кошти населення на будівництво житла (47,5%).
Макарівський район, маючи великий економічний потенціал, достатній рівень розвитку ринкової інфраструктури, високий рівень забезпечення кваліфікованими кадрами, залишається привабливим регіоном для іноземних інвесторів.
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в Макарівський район з початку інвестування, на 31 грудня 2017р. склав 38395,8 тис.дол. США (2,5% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область), що на 19,7% менше обсягу прямих інвестицій на початок 2017р. та в розрахунку на одну особу населення становив 1044,2 дол. США. Основними країнами–інвесторами були Фінляндія, Швеція, Вірґінські Острови (Брит.), Кіпр та Швейцарія. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості, з оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок, будівництво, в організації, що здійснюють операції з нерухомим майном, діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.

Реальний сектор економіки

Промисловість
За січень-грудень 2017 року промисловими підприємствами району, що включені до основного кола звітності, реалізовано продукції на суму 1450723,8 тис. грн., що становить 1,5% до загально обласного показника, та на 143557 тис. грн. менше у порівнянні з відповідним минулорічним показником, що становить 91,0 % до аналогічного показника 2016 року.

Сільське господарство
Станом на 01.01.2018 в районі ведуть діяльність 25 сільськогосподарських підприємств, які займаються вирощуванням продукції рослинництва, тваринництва, птахівництва, грибів, фруктів та ягід.
Cтруктура посівних площ сільськогосподарських підприємств району становить 30881,99 га, в тому числі 52,1 % площ використано під посів зернових культур, 43,6 % площ під технічні культури, 1,0 % - під картоплю та овочі, під кормові культури задіяно 3,3 % площ.
В рослинництві за 2017 рік зернових та зернобобових у сільськогосподарських підприємствах району зібрано 71,08 тис. тонн, що на 38,12 тис. тонн менше до показника минулого року, з площі 14,48 тис. га при середній урожайності 26 ц/га проти 53,4 ц/га минулого року. На зниження показника середньої врожайності зернових та зернобобових культур вплинули погодні умови та низький рівень весняних опадів.
Найбільшу урожайність кукурудзи отримано у наступних сільськогосподарських підприємствах: ТОВ «АФ Київська» - 94,9 ц/га та ПП “Агробуд” - 90,7 ц/га.
За підсумками 2017 року зібрано технічних культур 26,8 тис. тонн з площі 12,9 тис. га при середній врожайності 20,1 ц/га.
Під урожай 2018 року проведено посів озимої пшениці на площі 5118,46 га, озимого жита – 416 га, озимого ячменю 96 га. Посіяно озимого ріпаку на площі 662, 29 га. Загальна площа під посів кормових культур складає 1015 га, з них кукурудза, багаторічні та однорічні трави, інші кормові.
В 2017 році підприємствами району, які займаються вирощуванням фруктів та ягід, зібрано яблук 961 тонну, що на 3039 тонн яблук менше до показника 2016 року, ягід - 46,8 тонн, що на 1543,2 тонн менше ніж показник 2016 року. Значні втрати врожаю в минулому році пов′язані з несприятливими погодними умовами для галузі садівництва, тому значною підтримкою для підприємств ТОВ «Артель №1», ТОВ «Вайсбері», ТОВ СГП «Ферро» стало відшкодування втрат понесених у 2017 році в сумі 4,9 млн. грн. завдяки дії постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства». Також, протягом листопада-грудня 2017 року за бюджетні кошти загального фонду «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» погашена в повному обсязі кредиторська заборгованість у сумі 5,7 млн. грн., яка виникла за попередні роки.
В тваринництві станом на 01.01.2018 у сільськогосподарських підприємствах району поголів’я великої рогатої худоби становить 2875 голови, в тому числі корів – 1216 голів, що на 11 голів більше минулорічного показника, свиней 4049 голів, що на 2197 голів більше, ніж на 01.01.2017. Всього птиці налічується 252025 голів.
Валовий надій молока становить 7763 тонни, що складає 108% до показника 2016 року, надій молока на корову становить 6442 кг, що на 12 кг більше показника 2016 року.
Обсяг реалізованого м’яса (в живій вазі) 1078 тонн, що на 71 тонну більше, за показник 2016 року. Валовий збір яєць складає 32965,7 тис. штук.
Тваринницький комплекс району поповнився новими сільськогосподарськими підприємствами ТОВ «Геозем Макарів» у с. Бишів, яке займається вирощуванням великої рогатої худоби та ТОВ “ВВ Світанок - агро” с. Грузьке – розведення вівців.

Споживчий ринок
Торгівельна мережа району складається з 359 магазинів роздрібної торгівлі загальною торгівельною площею 24597 квадратних метрів, в тому числі 115 продовольчих магазинів, 130 непродовольчих, 114 змішаних, 3 ринки, в тому числі 2 - споживчої кооперації, 64 заклади громадського харчування, в тому числі 8 ресторанів, 56 кафе та закусочні.
Наявна торгівельна мережа задовольняє потреби населення в забезпеченні продовольчими та промисловими товарами.
На території району працюють 91 стаціонарних об’єктів побуту, в тому числі: 11 - перукарень, 3 - салони краси, 4 - косметологічний кабінет, 4 – надають послуги з ремонту взуття, 1 - цех по в’язанню трикотажних виробів, 13- пошиття та ремонт швейних виробів, 3 – фотопослуги, 19 - станцій технічного обслуговування транспортних засобів, 7 – ремонт та обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки, 4- ремонт та технічне обслуговування побутових виробів та предметів, 5 – виготовлення та ремонт меблів та 16 інші послуги. 29 об’єктів розташовані в сільській місцевості, що становить 32,2 % від загальної кількості об’єктів, що надають побутові послуги населенню.
В 2017 році фізичними особами-підприємцями відкрито перукарню «ХеЛена» (смт Макарів), майстерню по ремонту побутових електроприладів та майстерню по ремонту сільськогосподарської побутової техніки (смт Макарів), також майстерню по виготовленню та ремонту ключів (смт Макарів).

Зовнішньоекономічна діяльність

У 2017 році в районі продовжувалась робота щодо формування експортної політики, зокрема щодо розширення ринків збуту продукції, удосконалення структури експорту та імпорту.
Обсяг експорту товарів у січні – вересні 2017р. становив 8176,8 тис.дол. США (0,6% від загального обсягу експорту товарів області), імпорту – 38849,7 тис.дол. (1,5% від загального обсягу імпорту товарів області). Порівняно з січнем – вереснем 2016р. експорт зменшився 17,8%, імпорт зріс на 72,7%. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 30672,9 тис. дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,21.
Обсяг експорту послуг становив 1118,7 тис.дол. США (0,6% від загального обсягу експорту послуг області), імпорту – 517,1 тис.дол. (0,4% від загального обсягу імпорту послуг області). Порівняно з січнем – вереснем 2016р. експорт зменшився на 40,3%, імпорт − на 4,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 601,6 тис.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 2,16.
Як і в попередні роки район експортує деревину і вироби з деревини (Державне підприємство Макарівське лісове господарство”), чорні метали та вироби з чорних металів (ТОВ «РУУККІ УКРАЇНА»), електронне обладнання (ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка- МЛТ»), пластмаси полімерні матеріали (ТОВ «Стіропласт») папiр та картон (ТОВ «Тріумф-Пак»), транспортні послуги (ТОВ «Алта», ТОВ «Лендтранс», ПП «Тріада», ТОВ «Алта-Транс»). Країнами контрагентами були: Китай, Румунія, Литва, Польща, Білорусь, Туреччина, Казахстан, Республіка Молдова, Грузія, Киргизстан, Нідерланди, Вірменія, Індія, Єгипет, Італія та ін.
Основна група імпортованих товарів складає: живі тварини (ТОВ „Слов’яни”), чорні метали та вироби з чорних металів (ТОВ «РУУККІ УКРАЇНА»), вироби з пластмаси, полімерні матеріали (ТОВ „Стіропласт”), засоби наземного транспорту (ТОВ «Техкомплект»), овочі (ТОВ «Фіно верде»). Продукцію імпортували із: Білорусь, Австрія, Бельгія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Фінляндія, Франція, Китай, Туреччина, США, Канади, Словаччини, Індонезії, Норвегії, Швеції та ін.

Фінанси

За підсумками роботи за 2017 рік до загального фонду зведеного бюджету Макарівського району надійшло податків, зборів та обов’язкових платежів на суму 200 901,2 тис. грн. при планових показниках 161 171,8 тис. грн., що склало 124,7% виконання планових завдань. Перевиконання затвердженого плану склало 39 72,4 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (161 920,0 тис.грн.) надходження зросли на 38 981,2 тис.грн.
Основним джерелом надходжень зведеного бюджету Макарівського району є податок та збір на доходи фізичних осіб, доля якого в загальній сумі доходів становить 57,3 %.
Так за звітний період надійшло цього податку в сумі 114 973,7 тис. грн при плані 102 351,1 тис. грн, тобто виконання планових надходжень становить 112,3%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (90 311,6 тис.грн.) надходження зросли на 24 662,1 тис.грн.
Поступлення від рентної плати та плати за використання лісових ресурсів зведеним бюджетом становлять 1 555,0 тис. грн, при планових показниках 1 690,2 тис. грн., виконання 92,0%. Зведеним бюджетом недоотримано 135,2 тис.грн.
Надходження від акцизного податку становлять 32 991,4 тис. грн. при плані 18 635,2 тис. грн. та фактичних надходженнях минулого року 32 227,4 тис.грн.
Виконання планових показників по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становить 196,3%, при плановому показнику 1 080,8 тис.грн, надходженнях минулого року 1 164,5 тис.грн, фактичні надходження склали 2 121,8 тис.грн.
Виконання планових показників по земельному податку становить 119,2%, при плані 15 930,2 тис. грн, фактичні надходження склали 18 991,1 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (16 366,5 тис.грн) надходження зросли на 2 624,6тис.грн.
Поступлення від Єдиного податку виконано на 124,8%, при планових показниках 18 436,8 тис. грн, надходженнях відповідного періоду минулого року 15 467,9 тис.грн, фактично надійшло 23 005,3 тис. грн.
По інших податках і надходженнях виконуються: податок на прибуток підприємств комунальної власності: 74,1%, плата за надання адміністративних послуг 149,2%, адміністративні штрафи 135,7%, державне мито – 127,4%, чистина прибутку комунальних установ, що вилучається до місцевих бюджетів – 154,9%.
Видатки зведеного бюджету за 2017 рік профінансовані в сумі 465 397,3 тис. грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 465 397,3 тис. грн., що складає 97,0 відсотка до кошторисних призначень (479 822,8 тис. грн.) на відповідний період з урахуванням внесених змін та по спеціальному фонду в сумі 59 562,9 тис. грн., що складає 83,4 відсотка до кошторисних призначень на рік з урахуванням змін (71 378,0 тис. грн.).
На фінансування закладів соціально-культурної сфери направлено 383 754,2 тис. грн., з них на освіту – 143 393,0 тис. грн., охорону здоров’я – 56 035,9 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 169 477,7 тис. грн., культуру – 12 839,0 тис. грн. та фізичну культуру і спорт – 2 008,6 тис. грн. Питома вага цих видатків в бюджеті району складає 82,4 відсотка.
Із загальної суми видатків направлено 185 988,0 тис. грн. на виплату заробітної плати з нарахуваннями, що становить 68,3 відсотка обсягу всіх видатків (без врахування трансфертів). На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 30 490,0 тис. грн., або 11,2 відсотка; медикаментів – 4 747,2 тис. грн. або 1,7 відсотка та на оплату продуктів харчування направлено 7 729,8 тис. грн. або 2,8 відсотка до обсягу видатків.
За 2017 рік проведено по спеціальному фонду (бюджету розвитку) капітальних видатків на суму 44 982,1 тис. грн., що на 7 968,6 тис. грн. за відповідний період минулого року (37 013,5 тис. грн.), з них:
- управління – 871,8 тис. грн. (районна рада – 195,3 тис. грн.);
- освіта – 6 249,4 тис. грн. (відділ освіти – 4 018,1 тис. грн.);
- охорона здоров’я – 5 777,2 тис. грн. (ЦРЛ – 2 322,6 тис. грн., Центр ПМСД – 3 454,6 тис. грн.);
- соціальний захист та соціальне забезпечення – 222,8 тис. грн. (територіальний центр);
- культура – 1 116,2 тис. грн. (районний бюджет – 453,4 тис. грн.);
- фізична культура і спорт – 183,5 тис. грн. (районний бюджет 36,5 тис. грн.);
- житлово-комунальне господарство – 7 905,3 тис. грн.;
- будівництво – 16 118,9 тис. грн.;
- дорожнє господарство – 113,3 тис. грн.;
- сільське господарство – 1 131,1 тис. грн. (районний бюджет – 555,6 тис. грн. проведення робіт для розробки технічної документації з проведення інвентаризації земель за межами населених пунктів Макарів, с. Мар’янівка Колонщинської с/р);
- субвенція з місцевого бюджету державному бюджету – 5 190,9 тис. грн. (районний бюджет – 5 114,9 тис. грн.);
- інші видатки – 101,6 тис. грн. (районний бюджет).

...ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗА 2017 РІК ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО, СОЦІАЛЬНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ МАКАРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2017 РІК

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 30 березня 2018, 08:28  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.