Потрійна компенсація за «теплими кредитами» та 50% економії на опаленні – реальний досвід комплексної термомодернізації ОСББ в Чернігові

За даними Держенергоефективності, ОСББ «Доценка, 23» (м. Чернігів) залучало «теплі кредити»:
- у 2017 р. – для встановлення ІТП та заміни вікон;
- у 2018 р. – для утеплення фасаду та підвалу.
Загальна сума кредитів склала 1,4 млн грн, із яких:
- держава відшкодувала 700 тис. грн;
- місто – 500 тис. грн;
- а область – 10% річних щомісячно із 2018 року.
Після усіх компенсацій фактична вартість проекту для ОСББ – 200 тис грн, а для 1-ї родини – 170 грн/місяць.
Завдяки цілому комплексу енергоефективних заходів витрати на опалення  зменшилися майже на понад 50%: із 37 грн/м2 до 9-18 грн/м2 у різні місяці.
При цьому, вартість квартир підвищилася на 30 відсотків.
«Шановні голови ОСББ, переймайте такий досвід та поспішайте скористатися перевагами співфінансування «теплих кредитів» із різних джерел у поточному році!», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю