Підсумки розгляду звернень громадян у Макарівській райдержадміністрації

e-mail Друк PDF

ДОВІДКА
про підсумки розгляду звернень громадян у Макарівській райдержадміністрації за
12 місяців 2018 року та виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”

Протягом 12 місяців 2018 року Макарівська райдержадміністрація проводила цілеспрямовану роботу щодо реалізації вимог Закону України “Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, відповідних розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації.
На виконання пункту 3 Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 за 12 місяців 2018 року відбулося 12 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при Макарівській районній державній адміністрації. За підсумками проведення постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, сільським (селищним) головам головою та заступником голови комісії надано відповідні доручення для вирішення піднятих питань.
Відповідно до Закону України від 2 липня 2015 року №577- VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» в Макарівській райдержадміністрації забезпечена можливість подання громадянами до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування письмового звернення з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронного звернення).
Відповідно до Графіку перевірок додержання законодавства про звернення громадян у сільських (селищних) радах Макарівського району та управліннях, відділах, інших структурних підрозділах Макарівської райдержадміністрації на 2018 рік та Графіку проведення «Дня контролю» у сільських (селищних) радах Макарівського району на 2018 рік проводяться перевірки не рідше двох разів на рік. На виконання п. 6 Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 в райдержадміністрації також затверджено графіки проведення особистих та особистих виїзних прийомів громадян (проведення особистого прийому громадян не рідше чотирьох разів на місяць, в тому числі двох особистих виїзних прийомів громадян).
Відділ роботи зі зверненнями громадян та правового забезпечення апарату Макарівської райдержадміністрації здійснює роботу з діловодства за зверненнями громадян відповідно до вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації. Також Макарівська районна державна адміністрація постійно надає практичну та методичну допомогу органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам райдержадміністрації, установам та організаціям району у поліпшенні роботи зі зверненнями громадян, проводить семінари з працівниками, які безпосередньо забезпечують розгляд заяв громадян.
Згідно з планом роботи райдержадміністрації на 2018 рік відділ роботи зі зверненнями громадян та правового забезпечення апарату адміністрації проаналізував підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації за 12 місяців 2018 року.
Встановлено, що протягом 12 місяців 2018 року на адресу райдержадміністрації надійшло 1145 звернень громадян, що на 553 звернення більше ніж за відповідний період 2017 року.
Із загальної кількості заяв і скарг на особистому прийомі у голови адміністрації, першого заступника голови адміністрації, заступника голови адміністрації та керівника апарату адміністрації отримано 781 звернення, що на 247 звернень більше ніж за відповідний період минулого року, поштою надійшло 364, що на 306 звернень більше, ніж за відповідний період 2017 року (з них - 280 звернень, запитів, питань, з якими звернулися мешканці району на Урядову «гарячу» лінію і це на 82 звернення більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року). Колективних звернень одержано 49, що на 6 звернень більше ніж за відповідний період 2017 року. Повторних звернень одержано 42, що на 11 звернень більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Макарівська райдержадміністрація постійно здійснює моніторинг кількості та якості повторних звернень, в ході якого вивчаються причини їх виникнення. Причиною повторних звернень є невдоволення заявників попередньою відповіддю, яка надана їм згідно з чинним законодавством.
Переважна кількість заяв та скарг надійшла безпосередньо до райдержадміністрації – 1039 (на 502 звернення більше в порівнянні зі звітним періодом минулого року), через вищестоящі органи та пресу – 106 звернень (на 51 звернення більше). У своїх зверненнях до вищестоящих органів громадяни порушили наступні питання: землекористування в сільській місцевості (питання виділення земельної ділянки для ОЖБ в Макарівському районі, повернення земельної ділянки в межах населеного пункту Ситняки), питання комунального господарства (ремонту доріг, руху великовагового транспорту по вулиці Київська в селі Лишня та як наслідок їх постійного руху, руйнування асфальтного покриття дороги, підключення до електромережі житлового будинку, встановлення знаку «пішохідний перехід» в с. Вільно, питання ліквідацій стихійних сміттєзвалищ, питання ремонту даху в приватному будинку), питання транспортного сполучення та пільгового проїзду, соціальні питання (надання матеріальної допомоги на оперативне лікування, надання матеріальної допомоги для відновлення будинку після пожежі), питання освіти (підвозу дітей до школи), питання повернення приміщення військового комісаріату.
Слід також відзначити, що відділом роботи зі зверненнями громадян та правового забезпечення апарату райдержадміністрації за 12 місяців 2018 року опрацьовано 280 звернень, запитів, питань, з якими звернулися мешканці району на Урядову «гарячу» лінію (на 82 звернення більше). У зверненнях на Урядову «гарячу» лінію переважна більшість громадян порушили питання соціального захисту населення (перерахунок субсидії, призначення і виплата соціальної допомоги одиноким матерям), комунального господарства та питання транспортних перевезень.
У розрізі населених пунктів району найбільше звернень до райдержадміністрації надійшло від мешканців смт Макарів (селищний голова – Токар В.Я.) – 62 (0,54% від загальної кількості населення), сіл Бишів (сільський голова - Мірошкін О.О.) – 31 (0,96% від загальної кількості населення), Грузьке (сільський голова – Каран Л.Б.) – 29 (2,61% від загальної кількості населення), Пашківка (сільський голова – Кравчук О.М.) – 28 (2,42% від загальної кількості населення). З м. Києва за 12 місяців 2018 року надійшло 252 звернення.
За звітний період до Макарівської райдержадміністрації звернулися: 42 – учасників бойових дій, 4 – учасника війни, 32 – багатодітних сімей, одиноких матерів, 9 – Дитини війни, 6 – інвалідів війни, 43 – ветеранів праці, 39 – осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи, 50 – пенсіонерів, 7 – працівників бюджетної сфери, 2 – державних службовців, 27 - військовослужбовців.
За підсумками розгляду заяв та скарг за 12 місяців 2018 року питання аграрної політики та земельних відносин залишаються найбільш актуальними (623 звернення проти 426 звернень за відповідний період минулого року). Актуальним питання землекористування є для мешканців сіл Пашківка, Грузьке, Забуяння, Мар’янівка та Бишів.
На другому місці за кількістю звернень є питання соціального захисту населення, які порушувалися 123 рази, що на 108 звернень більше в порівнянні з 2017 роком.
Також актуальними є питання транспорту та зв’язку і комунального господарства, які порушувалися 39 раз і 36 раз, що на 7 та на 16 звернень більше відповідно, ніж за відповідний період 2017 року. В основному це питання пільгового проїзду учасників АТО – учасників бойових дій, учнів району до школи та до школи мистецтв, питання поведінки водіїв та дотримання графіків руху транспорту.
Стан роботи зі зверненнями громадян і організація їх прийому розглядаються щоп’ятниці на апаратних нарадах, які проводить керівник апарату адміністрації, та щомісяця на розширених нарадах при голові райдержадміністрації за участю заступників голови адміністрації, керівника апарату адміністрації, керівників підрозділів адміністрації, щокварталу дане питання розглядається на засіданні колегії райдержадміністрації.
Ефективною формою роботи зі зверненнями громадян є проведення виїзних прийомів громадян за місцем проживання головою адміністрації, першим заступником голови адміністрації та заступником голови адміністрації згідно з графіком.
Також важливим напрямком роботи в райдержадміністрації із зверненнями громадян є проведення “Прямого телефонного зв'язку”, так, за 12 місяців 2018 року було проведено 12 ліній “Прямого телефонного зв'язку” з населенням району за участю начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту адміністрації Тарнавського В.М., начальника загального відділу апарату адміністрації Луценко В.І., завідувача сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи, запобігання та боротьби з корупцією апарату адміністрації Єзгор В.А., завідувача сектору містобудування та архітектури адміністрації Головатенко С.А., начальника відділу роботи зі зверненнями громадян та правового забезпечення апарату адміністрації Галузи Н.В., начальника служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Морозюк Т.Л., начальника управління соціального захисту населення адміністрації Невмержицького Г.І., першого заступника голови адміністрації Багінської І.А., начальника архівного відділу адміністрації Кравець Ю.В., керівника апарату адміністрації Фоки О.В., начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату адміністрації Біленчук О.І., начальника відділу економічного розвитку, інфраструктури, житлово-комунального господарства, будівництва, торгівлі та промисловості адміністрації Сальвенчук О.М., завдяки чому значна кількість громадян змогла отримати безпосередньо від керівників відповіді на нагальні питання діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, а також подати свої звернення і пропозиції щодо прискорення розв’язання соціально-економічних проблем району.
Протягом 12 місяців, згідно із затвердженим головою райдержадміністрації графіком, відбулося особисте звітування перед головою райдержадміністрації 13 сільських голів району, а саме: Соснівського сільського голови Йовенко О.В. та Ясногродського сільського голови Кононенка С.А., Маковищанського сільського голови Живаги Б.В., Бишівського сільського голови Мірошкіна О.О., Андріївського сільського голови Кибукевича А.М., Ніжиловицького сільського голови Поливач О.І., Великокарашинського сільського голови Волошина П.С., Забуянського сільського голови ГерасименкаМ.Ю., Людвинівського сільського голови Суліми Т.М., Чорногородського сільського голови Логвиненка В.Г., Червонослобідського сільського голови Панової В.М., Новосілківського сільського голови Кияниці О.М. та начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту адміністрації Тарнавського В.М., начальника управління соціального захисту населення адміністрації Невмержицького Г.І.
В райдержадміністрації систематично аналізуються і узагальнюються звернення громадян, що надходять на розгляд, виявляються та вживаються заходи для усунення причин, що викликають скарги громадян, а також найбільш гострих суспільно значущих проблем, які потребують негайного вирішення. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідами, ветеранами війни і праці, одинокими престарілими, багатодітними сім’ями, постраждалими від аварії на Чорнобильській АЕС, особами, які мають особливі заслуги перед Україною, учасниками АТО та учасниками бойових дій і іншими громадянами, які потребують соціального захисту та підтримки.
В Макарівській райдержадміністрації цілодобово функціонує телефонна «гаряча» лінія (телефон: 5-14-44) та у відділі роботи зі зверненнями громадян та правового забезпечення апарату райдержадміністрації у робочі дні працює «телефон довіри» (телефон: 5-35-55, понеділок-четвер з 08.00 до 17.00, у п’ятницю – з 08.00 до 15.45). Тому в райдержадміністрації здійснюється постійний моніторинг питань, що порушують громадяни під час дзвінків на «прямі» та «гарячі» телефонні лінії, «телефони довіри», підсумки оприлюднюються в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті.
Аналіз роботи із зверненнями громадян за 12 місяців 2018 року свідчить про необхідність посилення уваги управлінь, відділів інших структурних підрозділів райдержадміністрації до виконання вимог Закону України “Про звернення громадян”, Указів Президента України з цих питань.

Останнє оновлення на Четвер, 31 січня 2019, 16:04  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.