Захід до 202-ї річниці народження Т.Г.Шевченка

e-mail Друк PDF

“Здається - кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна…” - такими рядками проявляв Великий Кобзар свою безмежну любов до України, до землі, де він народився, до її природної краси.
Минуло вже 202 роки від тоді як народився Т.Шевченко та 155, як він пішов у вічність, але рядки, які він писав є актуальними ще й досі, а можливо навіть пророчими для його нащадків.
“Україно, Україно! Серце моє, ненько! Як згадаю твою долю, заплаче серденько!” - доля України, як і самого Кобзаря, не була ніколи райдужною, але син свого народу плекав надію, що “Ненька” буде вільною, незалежною та єдиною, а діти її стануть справжніми носіями українського етно-коду, а не малоросами. Та й в особистому житті Тарас сподівався, що прийде його час й “усміхнеться доля...”.
Ознайомленню з творчістю та життєвим шляхом Тараса Шевченка була присвячена інформаційно-літературна година в Макаріській районній дитячій бібліотеці, яка пройшла 10 березня, за участю учнів 3-А класу (кл. керівник К.Хоменко) Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — природничо-математичний ліцей”.
Діти прослухали розповідь директора бібліотеки Лариси Коваль про складні реалії Тарасового життя, вона також зупинилася на окремих висловах його колег по літературній ниві.
“Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!” - Остап Вишня.
“Огненне слово його наскрізь проймало серце не тільки тих, кому близьке було народне горе, а й тих, кому й байдуже було до того. Всі дивувалися красі та силі тієї простої мови, якою Шевченко виливав свої вірші. Увесь світ став прислухатися до його мови, а на Вкраїні вірші приймали як благовісне, пророче слово” - Панас Мирний.
Після лекційної частину заходу, діти прочитали вивчені ними вірші та уривки з творів Шевченка. А також, залюбки, переглянули відео-добірку про молоді роки геніального українського поета і художника першої половини ХІХ століття, яку для них продемонструвала бібліотекар Д.Мочернюк, та ознайомилися з тематичним книжковим фондом закладу і постійно діючими виставками “Чумацький шлях” та “Ми чуємо тебе, Кобзарю, через століття”.

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 березня 2016, 09:19  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.