З днем народження «Клуб друзів»!

Згідно пропозиції Президента України 2016 рік буде проголошено Роком англійської мови. Учні Лишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Макарівського району вже зробили перший крок до початку його реалізації. 25 вересня 2015 року відбулася зустріч школярів із Монікою Гуссен, котра прилетіла з Нідерландів, щоб поспілкуватися з учнями англійською, розповісти про свою країну, допомогти дітям подолати мовний бар`єр, стати більш комунікабельними. Учні отримали переконливий аргумент, що знання англійської мови в наш час – це дуже важлива та відповідальна справа не тільки для сільської школи, але й для всієї держави. Цього дня у с.Лишня започаткував свою роботу «Клуб друзів».
Діти не тільки опановували розмовну англійську мову завдяки Моніці, але й знайомили її зі звичаями та традиціями українського народу, його культурою. Учні та вчителі продемонстрували Моніці майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, одного з оберегів українського народу, та з виготовленню одного із символів нашого народу – маківки. Гостя також відвідала «Свято вишиванки», завдяки якому Моніка більше дізналася про символи України, а також отримала майстер-клас із вишивки від однієї з майстринь села Ісакової А. Я. А ще вона відвідала справжню українську хату з вишитими рушниками та подушками, де Керусенко С. П. поділилась спогадами про історію двох вишитих рушників, візерунку одного з яких понад 200 років, а візерунок іншого було знято з рушника, на котрому ще в 1917 році стояла і вінчалася ще бабуся господині.
Гості поталанило також побачити обряд справжнього українського весілля, який продемонстрували учасники сільського гурту «Сік землі» (керівник Керусенко С.П.) та вчителі й учні Лишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, супроводжуючи дійство народними піснями і танцями. Не забули мешканці села пригостити іноземну гостю смачними українськими стравами.
Протягом насиченого дня всі: і діти, і Моніка, - отримали від спілкування неабияке задоволення: і мову вдосконалили, і Україну відкрили. На завершення зустрічі друзі домовилися найближчим часом знову зустрітися у новоствореному клубі.

Головний спеціаліст відділу освіти
Л.М. Султанова