З днем народження «Клуб друзів»!

e-mail Друк PDF

Згідно пропозиції Президента України 2016 рік буде проголошено Роком англійської мови. Учні Лишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Макарівського району вже зробили перший крок до початку його реалізації. 25 вересня 2015 року відбулася зустріч школярів із Монікою Гуссен, котра прилетіла з Нідерландів, щоб поспілкуватися з учнями англійською, розповісти про свою країну, допомогти дітям подолати мовний бар`єр, стати більш комунікабельними. Учні отримали переконливий аргумент, що знання англійської мови в наш час – це дуже важлива та відповідальна справа не тільки для сільської школи, але й для всієї держави. Цього дня у с.Лишня започаткував свою роботу «Клуб друзів».
Діти не тільки опановували розмовну англійську мову завдяки Моніці, але й знайомили її зі звичаями та традиціями українського народу, його культурою. Учні та вчителі продемонстрували Моніці майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, одного з оберегів українського народу, та з виготовленню одного із символів нашого народу – маківки. Гостя також відвідала «Свято вишиванки», завдяки якому Моніка більше дізналася про символи України, а також отримала майстер-клас із вишивки від однієї з майстринь села Ісакової А. Я. А ще вона відвідала справжню українську хату з вишитими рушниками та подушками, де Керусенко С. П. поділилась спогадами про історію двох вишитих рушників, візерунку одного з яких понад 200 років, а візерунок іншого було знято з рушника, на котрому ще в 1917 році стояла і вінчалася ще бабуся господині.
Гості поталанило також побачити обряд справжнього українського весілля, який продемонстрували учасники сільського гурту «Сік землі» (керівник Керусенко С.П.) та вчителі й учні Лишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, супроводжуючи дійство народними піснями і танцями. Не забули мешканці села пригостити іноземну гостю смачними українськими стравами.
Протягом насиченого дня всі: і діти, і Моніка, - отримали від спілкування неабияке задоволення: і мову вдосконалили, і Україну відкрили. На завершення зустрічі друзі домовилися найближчим часом знову зустрітися у новоствореному клубі.

Головний спеціаліст відділу освіти
Л.М. Султанова

Останнє оновлення на Понеділок, 28 вересня 2015, 09:40  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.