Ігор Самойлов: «Запровадження електронної системи державних закупівель забезпечить економію коштів та дозволить унеможливити недобросовісну конкуренцію»

e-mail Друк PDF

У приміщенні Київської ОДА відбувся семінар-тренінг щодо запровадження на Київщині електронної системи державних закупівель у системі «ProZorro». Ініціатором у проведенні цього заходу виступили представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації. Засідання відбулося під керівництвом директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ігоря Самойлова. Учасниками заходу виступили представники від Міністерства економічного розвитку і торгівлі, громадських об’єднань, які започаткували «ProZorro», представників електронних платформ, а також основних розпорядників державних коштів Київської області.
На сьогоднішній день законодавча база у сфері державних закупівель за своїм змістом виступає лише регулятором нормативо-правових відносин у цій галузі, але водночас не може гарантувати проведення чесних та прозорих торгів. За словами директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ігоря Самойлова, запровадження нововведень у сфері державних закупівель на Київщині, допоможе в подальшому повністю викорінити системну корупцію та, водночас, сприятиме покращенню загального стану справ соціально-економічної галузі області.
«Запровадження електронної системи державних закупівель забезпечить економію коштів та дозволить унеможливити недобросовісну конкуренцію. Держава втрачає на проведенні процедури закупівель від 10 до 15 % своїх коштів на день, у грошовому еквіваленті ця сума становить близько 55 мільйонів гривень. І основна проблема цієї ситуації криється у відсутності прозорої системи, яка б чесно та відкрито регулювала відносини всіх учасників конкурсу», - висловив своє точку зору Ігор Самойлов.
Зараз за такими новітніми стандартами щодо впровадження системи електронних закупівель працюють не лише країни ЄС, але й максимально долучаються інші держави світової спільноти. Досвід доводить, що вже у перший же рік запровадження електронної системи державних закупівель результати виправдовують очікування щодо покращення процедури проведення.
Ідея про створення системи державних закупівель «ProZorro» виникла у минулому році. Система була створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Сьогодні це пілотний проект, до якого підключено 6 комерційних майданчиків (веб-сайтів), які працюють у сфері держзакупівель.
Особливість реалізації проекту у тому, що «ProZorro» не передбачає використання державних коштів, а фінансування проекту відбувається за рахунок компаній-комерційних майданчиків (веб-сайтів) та донорів у переважній більшості міжнародних. Основний принцип роботи за задумом організаторів – максимальна публічність. Після реєстрації на сайті можна безперешкодно переглядати інформацію про компанії, яка знаходиться у відкритому доступі.
«Всі держустанови подають заяви про держзакупівлі на безкоштовній основі, а для бізнесу ми пропонуємо відкриту конкуренцію та знижені ціни. Зараз на сайті присутня вся статистика про кожне зареєстроване підприємство. На сьогодні у системі присутні вже більше 800 держзамовників», - поінформував керівник проекту «Держзакупівлі.онлайн» Самвел Акобян.
На даний час вже є окреме протокольне доручення Президента України, відповідно до якого основні розпорядники державних коштів повинні перейти на електронну систему державних закупівель. Окремим розпорядженням голови Київської ОДА Володимира Шандри, відповідальність у справі організаційного забезпечення реалізації на Київщині електронної системи державних закупівель товарів, робіт і послуг покладено на Департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації. Контроль за виконанням доручення здійснюватиме директор Департаменту Ігор Самойлов.
«Основна мета нашої зустрічі полягає у тому, щоб максимально роз’яснити розпорядникам державних коштів методику та характер здійснення процедури електронної системи закупівель. Адже вже сьогодні необхідно обговорювати найбільш важливі моменти роботи переходу від паперових до електронних систем, задля успішного старту у цій сфері вже завтра», - повідомив Ігор Самойлов.
З наступного 2016 року, а саме 1 січня Київщина планує повністю долучитися до реформи та перейти на електронну систему закупівель.
У процесі обговорення проблематики питання із зазначеної теми, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ігор Самойлов розповів присутнім про своє бачення переваг від впровадження реформи у системі держзакупівель.
«Зараз, на превеликий жаль, все ще спостерігається недовіра до проведення тендерних закупівель. Переваги електронної система в тому, що вона дає можливість долучитися до процесу якомога більшій кількості учасників, а також сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва. Переконаний обравши такий шлях, ми зуміємо стимулювати підняття економіки нашої держави та області», - висловив своє переконання Ігор Самойлов.

Останнє оновлення на Середа, 23 вересня 2015, 21:20  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.