«Київщина лідирує за показниками житлового будівництва, залучених інвестицій та рівнем зарплатні», - Володимир Шандра

Київська область посідає нині одну із провідних позицій серед українських регіонів по ряду економічних показників. Столичний регіон вирвався у лідери по рівню житлового будівництва, деяких промислових показниках, обсягах залучених інвестицій та рівню заробітної плати. На цьому наголосив голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра під час засідання колегії КОДА.
За його словами, Київщина упевнено утримує лідерство за обсягами житлового будівництва, що за І півріччя 2015 року склали понад 675,8 тис.кв.м загальної площі житла.
«По цьому показнику ми перші у країні і обійшли навіть місто Київ, який зазвичай утримував пальму першості по обсягу побудованого та зданого житла», - прокоментував голова КОДА.
У числі лідерів, а саме на третьому місці, столичний регіон опинився і за показником обсягу капітальних інвестицій. Попри економічну кризу, у першому півріччі цього року в області було освоєно 8,3 млрд.грн. капітальних інвестицій. Левова частка з них (понад 41,4%) була спрямована на реконструкцію та технічне переоснащення промислових підприємств, ще понад 24,2 - на житлове будівництво і близько по 14% - на розвиток агропромислового комплексу і на розвиток мережі об'єктів оптової і роздрібної торгівлі та сферу послуг.
«Незважаючи на високі економічні ризики і на фактор війни у країні, у першій половині цього року іноземні інвестори вклали в економіку області майже 28  млн. доларів прямих інвестицій. З початку 2015 року на території регіону реалізовано такі визначні проекти як ПрАТ "Біофарма" (м.Біла Церква), "ФЛК-Інвест" (м.Фастів) та ін.», - зазначив Володимир Шандра.
Також третьою область виявилася по обсягам сільськогосподарського виробництва. Частка області у загальному виробництві валової продукції сільського господарства в Україні за перше півріччя цього року склала 6,1%.
Щодо оплати праці, то за цим показником Київщина входить у п’ятірку найкращих. Середньомісячна номінальна зарплатня одного штатного працівника області становить 3794 грн., що на 13,5% більше, ніж у відповідному періоді 2014 року та у понад 3 рази перевищує рівень прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Окрім того, у першому півріччі обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств Київщини становив 31,2 мільярди гривень, що на 10,3 млрд. грн.  більше у порівнянні з першим півріччям минулого року. За цим показником регіон посів сьоме місце серед українських областей.
«Хочу додати, що ми сприяли залученню обласних підприємств до виконання оборонних замовлень, а також до участі у поставках продукції для будівництва інженерних захисних споруд у зоні АТО», - резюмував Володимир Шандра.

Останнє оновлення на Середа, 23 вересня 2015, 14:04