Податкові канікули – стимул розвитку малого та середнього бізнесу

З метою стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу Податковим кодексом України запроваджено податкові канікули для групи платників податку на прибуток, за умови дотримання відповідних критеріїв, установлених п.154.6 ст. 154 ПКУ.
На період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року застосовується ставка 0 % для платників податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному з таких критеріїв: - утворені в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 року;
- діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше 3 років), щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;
- які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до набрання чинності цим Кодексом та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до одного мільйона гривень та середньооблікова кількість працівників становила до 50 осіб.
Для платників податку, які застосовують ставку податку 0%, кошти, вивільнені від оподаткування, мають цільове призначення та використовуються з урахуванням такого:
1. Суми коштів, що не перераховано до бюджету при застосуванні нульової ставки податку, спрямовуються на переоснащення матеріально-технічної бази, на повернення кредитів, використаних на  зазначені цілі, і сплату процентів за ними та поповнення власних обігових коштів;
2. Суми коштів, що не перераховано до бюджету від застосування нульової ставки, визнаються доходами одночасно з визнанням витрат, здійснених за рахунок цих коштів, у розмірі таких витрат.
У разі якщо суми коштів, що не перераховано до бюджету при застосуванні ставки податку 0%, використано не за цільовим призначенням, їх слід перерахувати до бюджету в І кварталі наступного звітного року.