До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років

e-mail Друк PDF

1932-1933 роках Україна потерпала від голодомору — геноциду української нації, який навмисне був створений сталінським тоталітарним режимом.
В Україні стало можливим говорити про голодомор після грудня 1987 року. І тільки через дев’ять років, 26 листопада 1998 року, Указом Президента України було встановлено День пам’яті жертв голодомору (кожна четверта субота листопада). У травні 2003 року Верховна Рада України в офіційному зверненні до народу України визнала голодомор 1932 – 1933 років актом геноциду. Але це рішення пройшло з мінімальним результатом – 226 голосів. Генеральна Асамблея ООН 2003 року поширила заяву, у якій визнала Голодомор 1932 – 1933 років «національною трагедією українського народу». Факт геноциду українців сталінським режимом у 1932 – 1933 роках було офіційно визнано 11 урядами країн світу, серед яких Австралія, Угорщина, Ватикан, Литва, Сполучені Штати Америки.
4 листопада 2005 року Президент України В. А. Ющенко в Указі «Про вшанування жертв і постраждалих від голодоморів в Україні» назвав голодомори 1921 – 1923, 1932 – 1933 та 1946 – 1947 років геноцидом українського народу.
За поданням Президента Верховна Рада України 28 листопада 2006 року ухвалила Закон «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні», у якому голодомор 1932 – 1933 років, відповідно до Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, кваліфіковано як акт геноциду українського народу (згідно зі ст. 2 Конвенції, під дефініцією «геноцид» мається на увазі „будь-яке з діянь, які вчиняються з наміром знищити повністю або частково яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку»).
23 листопада, напередодні 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років, в обрядовій залі Макарівського районного Будинку культури пройшов виставково - тематичний захід “Людської пам'яті мости” з виставкою книг та відкриттям виставки архівних документів “Краще б мені ніколи не бачити цього...”, про події 1932-1933 років на Макарівщині (спільний проект Державного архіву Київської області, Всеукраїнської кампанії “Пам'ять Нації” та Макарівського районного Будинку культури).
Перед учасниками заходу виступили заступник голови Макарівської районної ради О.Цисаренко, начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Г.Невмержицький та директор Державного архіву Київської області С.Каменєва.
“Сьогодні відбудеться презентація в цифровому вигляді документів періоду років голодомору 30-х років, які зберігаються в Державному архіві Київської області.
В Державному архіві налічується 40 тисяч документів, пов'язаних з трагічними подіями Голодомору, в основному це радянські партійні документи та книги реєстрації актів цивільного стану періоду 1919-1941 років. Скільки в роки Голодомору загинуло українців достеменно встановити не вдається адже книги реєстрації актів цивільного стану 1933 року погано збереглися, проте з 7 областей, які на той період існували в України Київська та Харківська зазнали найбільших втрат. По Київській цифра коливається від 700 тис. до 1 млн. осіб. Майже 60 років радянська влада замовчувала реалії 1932-1933 років.
Дуже важливо, що на заході присутня молодь, тому, що саме вона повинна стати в подальшому носієм нашої історичної правди, нашого минулого. Безумовно, ця пам'ять крає наші душі і серця, але саме вона констатує факт витривалості та незламності нашого народу, який зміг відродитися після численних нелюдських випробувань та відкрити правду геноциду світові, - С.Каменєва.
З відео-презентацією архівних документів “Голодомор 1932-1933 років у документах Державного архіву Київської області” виступила головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області Р.Коваленко.
“Початок 30-х років ознаменувався — як період суцільної колективізації. Станом на 1 липня 1932 року в Київській області було колективізовано 60,6% всіх господарств. Першість у цьому брав Яготинський район, на його території було колективізовано 98,6% господарств. Натомість Полісся мало лише 32,7%. Друге явище, яке передувало голодомору та призвело до масових жертв — це масове розкуркулення. Розкуркуленню підлягали навіть ті люди, які не мали статків, але були родичами, тих хто був кваліфікований як куркуль, маючи землю, реманент та сільськогосподарське збіжжя.
З документів видно, що окрім худоби та збіжжя вилучали навіть одяг і меблі. Після чого все вилучене продавалось, а кошти передавались до колгоспу. Станом на березень 1930 року у Переяслав-Хмельницькому районі було розкуркулено — 376 господарств, у Березанському — 274, Кагарлицькому — 247.
Непомірними були і плани хлібозаготівель, станом на 11 липня 1932 року по Київській області план становив — 31 млн. 160 тис. пудів зерна. Такі цифри були поза реальністю. Тому вилученню підлягало все збіжжя і майно, включаючи, отримане за трудодні відпрацьовані у колгоспі. А далі йшло вилучення посівного матеріалу”, - Р.Коваленко.
Захід завершився покладанням квітів до пам'ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій в Україні та екскурсом по виставці архівних матеріалів про жорстоку реальність Голодомору 1932-1933 років на Макарівщині, який провів кандидат історичних наук, директор Макарівського районного історико - крєзнавчого музею В.Ґедзь.

В тексті використаний матеріал з сайту https://www.unian.ua

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 листопада 2018, 19:24
 

Зустріч з начальником Державного архіву Київської області

e-mail Друк PDF

23 листопада в. о. голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінська провела зустріч з директором Державного архіву Київської області С.Каменєвою та начальником архівного відділу Макарівської райдержадміністрації Ю.Кравець.
Під час зустрічі мова йшла про необхідність у додатковій площі для зберігання архівних документів, ступінь упорядкування документів сільських, селищних рад району, а також перспектив з переведення архівних документів у цифровий формат, у зв'язку з потребами сьогодення.

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 листопада 2018, 17:41
 

Моніторинговий візит представників служби у справах дітей та сім'ї Київської облдержадміністрації

e-mail Друк PDF

23 листопада в. о. голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінська за участю начальника служби у справах дітей та сім'ї Макарівської райдержадміністрації Т.Морозюк провела зустріч із заступником начальника служби у справах дітей та сім'ї Київської облдержадміністрації Н.Шандро та головним спеціалістом відділу у справах сім'ї та дітей служби у справах дітей та сім'ї Київської облдержадміністрації Н.Рахманюк, з приводу моніторингу стану адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання — Дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї тощо.
Після обговорення тематики зустрічі були здійснені моніторингові візити до КЗ Макарівський районний Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Промінь надії”, Дитячих будинків сімейного типу сім'ї Крушельницьких (смт Макарів) та сім'ї Кульчицьких (с. Маковище).

 

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЛА ПРОДОВЖЕННЯ РЕФОРМ УРЯДУ

e-mail Друк PDF

Затвердження міністра одного з ключових міністерств дозволить пришвидшити важливі реформи, що дасть додаткові стимули для розвитку вітчизняної економіки
22 листопада Верховна Рада підтримала пропозицію Прем’єр-міністра України  і призначила на посаду міністра фінансів Оксану Маркарову. За це рішення віддали свої голоси 242 депутати, що свідчить про підтримку парламентом кадрової політики Уряду.

Вчасно ухвалений бюджет
Завдяки професійній роботі Уряду і Міністерства фінансів в бюджетному процесі Верховна Рада вчасно ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Детальніше...
 

Повідомляємо про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Філії «МАКАРІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА» ПНВК «Інтербізнес»

e-mail Друк PDF

Філія «МАКАРІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА» ПНВК «Інтербізнес» заявила про намір отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин від стаціонарних джерел виробничого майданчика, розташованого за адресою: смт Макарів, вул. Першотравнева, 68, корпус Ф.
Підприємство повідомляє про те, що в процесі діяльності від вентиляції пташників, дезбар’єрів та дезинфікуючих килимків, при роботі дизельного генератора і твердопаливного котла, під час завантаження пташиного посліду на автотранспорт та при зварюванні металу в атмосферне повітря потрапляють наступні забруднюючі речовини:
оксид вуглецю (0,0286 т/рік); вуглецю діоксид (21,758 т/рік); речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (1,27347 т/рік); оксид азоту (0,105 т/рік); метан (18,7003 т/рік); заліза оксид (0,00081 т/рік); манган та його сполуки (0,000089 т/рік); ізопропанол (0,091 т/рік), азоту (1) оксид (N2O) (0,0003 т/рік); аміак (0,112 т/рік); дим етил сульфід (0,0265 т/рік); метил меркаптан (газ) (0,003 т/рік); діоксид сірки – 0,011 т/рік; сірководень – 0,031 т/рік; диметиламін – 0,0615 т/рік; альдегід пропіоновий – 0,0155 т/рік; альдегід глутаровий – 0,065 т/рік; кислота капронова – 0,0175 т/рік; скипидар – 0,015 т/рік; фенол – 0,003 т/рік.

Детальніше...
 

Відбулася робоча нарада з керівниками закладів освіти району

e-mail Друк PDF

22 листопада в приміщенні центру творчості дітей та юнацтва ім. Д. Туптала начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації В. Тарнавський провів робочу нараду з керівниками закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Під час засідання було розглянуто питання про стан організації позакласної роботи та дозвілля учнів під час навчання та в канікулярний час у закладах освіти району, охоплення позашкільною освітою дітей у спортивних секціях дитячо-юнацької спортивної школи в 2018/2019 навчальному році та результати роботи позашкільного закладу в 2017/2018 навчальному році, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів». Окрім питань порядку денного також було обговорено питання енергозбереження та енергоефективності, підготовки до замовлення випускної документації для випускників 2019 року, організацію екскурсійних поїздок школярів у канікулярний період, проведення районного етапу предметних олімпіад, здійснення профілактичних заходів із попередження суїцидальних проявів серед учнівської молоді тощо.

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 листопада 2018, 15:24
 

Дайджест новин Уряду від 22 листопада 2018 року

e-mail Друк PDF

В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Міжнародного форуму до 85-х роковин Голодомору

Маємо забезпечити 30-хвилинну доступність українців до адміністративних послуг, - Геннадій Зубко

Мінрегіон пропонує для людей з порушеннями слуху дублювати текстом важливу звукову інформацію в громадських місцях

Павло Розенко: Підвищення заробітних плат – це послідовна політика Президента, Уряду і Парламенту

Відносини України і Німеччини завжди будуть близькими і партнерськими, адже засновані на спільних цінностях, – Володимир Гройсман в інтерв’ю DieZeit

Рада підтримала кадрові пропозиції Глави Уряду щодо міністрів - фінансів та у справах ветеранів

Уряд підтримуватиме впровадження ефективних стартапів в Україні, – Геннадій Зубко

Реабілітація військовослужбовців та допомога членам їхніх сімей є обов’язком держави, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Володимир Бондаренко: Уряд змінює підходи, багато чого робить вперше

Департамент інформації
та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Новини Макарівської ЦРЛ в період з 15по 22листопада2018 року

e-mail Друк PDF

За даними пологового відділення Макарівської ЦРЛ в період із 15 по 22 листопада 2018 року народилось 6дітей (2 хлопчики та 4 дівчинки). Колектив лікарні вітає новонароджених та їх батьків і бажає їм міцного здоров’я.


Макарівська ЦРЛ запрошує на роботу лікарів за спеціальністю:
- Рентгенолог;
- Невролог;
- Неонатолог;
- Лікар-інфекціоніст.

 

Дайджест новин Уряду від 21 листопада 2018 р.

e-mail Друк PDF

Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які мають інвалідність, матимуть можливість проживати у прийомних сім'ях та ДБСТ до 23 років

Глава Уряду ініціює створення програми додаткового захисту дітей – учасників дорожнього руху

26 міст обласного значення мають можливість стати ОТГ, - Геннадій Зубко

Геннадій Зубко назвав ключові інвестиційно привабливі сфери для бізнесу

Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала всі органи влади мобілізуватися задля виконання Річної національної програми Україна – НАТО

Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем Гідності та Свободи

Глава Уряду на щорічних зборах ЄБА: Якщо успіх реформ примножувати успіхом кожного підприємця, отримаємо сильну країну

25 найкращих молодих учених зможуть щороку отримувати державні стипендії на честь Героїв Небесної Сотні, – постанова Уряду

Уряд схвалив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем

Прем'єр-міністр пропонує Парламенту затвердити Оксану Маркарову на посаді Міністра фінансів України і призначити Ірину Фріз на посаду Міністра України у справах ветеранів

Я ціную, наскільки народ Великої Британії бажає допомогти нашій країні. І ця допомога має важливе значення, - Степан Полторак

ProZorro. Продажі запускає аукціони з оренди землі

МВС закликає водіїв нерозмитнених ТЗ проводити акції протесту в рамках правового поля, не порушуючи прав інших громадян

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що водії, які перекрили автошляхи, вже перейшли допустимі рамки правового поля. Їхні дії обмежують можливості інших громадян.

Департамент інформації
та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Нарада-семінар з розпорядниками та отримувачами бюджетних коштів

e-mail Друк PDF

21 листопада, в приміщенні Макрівської районної державної адміністрації, під головуванням начальника управління Державної казначейської служби України у Макарівському районі Київської області О.Лагодного відбулася нарада-семінар з розпорядниками та отримувачами бюджетних коштів, які обслуговуються в управлінні Казначейства. В нараді також прийняла участь начальник управління фінансів Макарівської районної державної адміністрації С.Дідківська.
Розглянуті питання: впровадження системи дистанційного обслуговування клієнтів «Клієнт Казначейства-Казначейство» в УДКСУ у Макарівському районі Київської області, основні зміни, які відбулися в законодавстві, проблеми, які виникають в процесі обслуговування державного та місцевих бюджетів, порядок укладення господарський договорів, закриття та початок бюджетного року, результати проведення інвентаризації рахунків відкритих в управлінні Казначейства, подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів в АС «Є-Звітність», про запровадження централізованої моделі казначейського обслуговування розпорядників, одерджувачів коштів місцевих бюджетів.
Питання особливості формування місцевих бюджетів на 2019 рік висвітила заступник начальника - начальник бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Логвіна Тетяна Володимирівна.
По завершенню заходу головуючий наради О.Лагодний подякував виступаючим та присутнім за конструктивний діалог та підвів підсумки наради.

 Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.