З 1 січня 2019 року військові пенсії зростуть в середньому ще на 738 гривень. Підвищені пенсії отримають майже 498 тис. колишніх військовослужбовців і міліціонерів

e-mail Друк PDF

В наступному році продовжиться ініційоване Урядом підвищення пенсій колишнім військовослужбовцям. Починаючи з 1 січня цього року було виплачено 50 % суми підвищення пенсії. З 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року буде виплачуватися 75 % від суми підвищення; з 1 січня 2020 року – 100 %.
Перерахунок пенсій військовослужбовцям та деяким іншим особам проводиться з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року: окладів за посадою та військовим (спеціальним) званням, а також відсоткової надбавки за вислугу років.

Останнє оновлення на Вівторок, 02 жовтня 2018, 07:56 Детальніше...
 

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення

e-mail Друк PDF

День усиновлення ми відзначаємо разом з великим християнським святом Віри, Надії, Любові та їх матері Софії – біблійним прикладом високої моральності, сімейної злагоди, любові і вірності.
28 вересня в усіх містах, селищах України пройшла Всеукраїнська акція-флешмоб «Усиновлення – це любов назавжди». Служба у справах дітей та сім’ї Макарівської райдержадміністрації спільно з КЗ МЦ «Промінь надії» підтримали акцію-флешмоб за участю вихованців центру.
Кожна дитина має право на виховання в сім’ї, потребує родинного тепла і турботи. Усиновити дитину-сироту — означає проявити милосердя. Усиновлення заслуговує на повагу та пошану оточуючих.Висловлюємо велику вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Нехай разом з прекрасним моментом усиновлення у ваших сім’ях назавжди поселиться щастя, добробут та родинне благополуччя!

 

Переваги електронного пенсійного посвідчення

e-mail Друк PDF

Новації Пенсійного фонду України впроваджуються з блискавичними темпами. Відтак, з листопада 2017 року в дію введено електронне пенсійне посвідчення (далі ЕПП).
Документ, який поєднує в собі одночасно функції як пенсійного посвідчення, так і банківської платіжної картки, що надає чимало переваг для його власника.
З його допомогою можна не лише отримати пенсію, а й, наприклад, просто і швидко сплатити за комунальні послуги через інтернет, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому як пенсіонерові.
Крім того, це надійний ключ для повноцінного користування всіма державними електронними сервісами. ЕПП містить електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично дистанційно підтверджує особу і може подавати заяви та запити до органів Пенсійного фонду України, не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу інтернет.
Зокрема, особа може отримати доступ до власної пенсійної справи, даних про стаж та заробітну плату, користуватися іншими онлайн-сервісами.

Детальніше...
 

Новини архівного відділу Макарівської райдержадміністрації з 24.09.2018 по 28.09.2018

e-mail Друк PDF

В архівному відділі протягом тижня з 24.09.2018 по 28.09.2018 виконано 15 тематичних запитів, що надійшли від громадян і установ. Прийнято на особистому прийомі та проконсультовано з питань надання архівних довідок 7 громадян. В читальному залі працював 1 користувач, якому видано в користування 8 справ. Надано методичну допомогу Мостищанській сільській раді з питань складання опису справ постійного зберігання. Складено та надіслано Наливайківській сільській раді чергове нагадування про необхідність подання в архівний відділ на схвалення номенклатури справ. Експертною комісією відділу схвалено номенклатуру справ Макарівської райдержадміністрації, опис справ з кадрових питань ПП «Компанія «Манускрипт», с. Новосілки. Складено, систематизовано та введено в електронний каталог 216 карток предметного каталогу з питань землекористування фізичних та юридичних осіб на території Макарівської селищної ради. Прийнято на зберігання від Плахтянської сільської виборчої комісії виборчі бюлетені та списки виборців з проміжних виборів депутата Плахтянської сільської ради, що відбулися 09.09.2018, 27 справ постійного зберігання Новосілківської, 25 справ – Пашківської, 24 справи – Яблунівської сільських рад за 2015-2017 роки, 5 справ Мостищанської сільської ради за 2011 рік.

 
 
 

Шановні бібліотекарі!

e-mail Друк PDF

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури. З давніх часів бібліотеки були храмами книги, збирачами історичної і культурної спадщини, а їх працівники - лікарями людських душ. З книгою пов’язане все наше життя. З книгою ми вчимося, працюємо, відпочиваємо.
Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій, життя не уявляється без книги, яка допомагає перетворювати людину в особистість, виховуючи в ній прекрасні духовні якості.
Професія бібліотекаря надзвичайно важлива. Адже, від Вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави та її успішний розвиток.
Бажаю Вам, шановні працівники бібліотек, міцного здоров'я, щастя, добра, творчої наснаги і нових успіхів та звершень у Вашій благородній просвітницькій справі.

Голова Макарівської райдержадміністрації Тетяна Семенова

 

29 вересня в смт Макарів відбулося свято “Обжинки"

e-mail Друк PDF

Обжинки – старовинний народний звичай святкування закінчення жнив, що покликаний забезпечити майбутній багатий урожай. В останній день жнив женці збираються гуртом і під обжинкові пісні в'яжуть останній сніп. У цьому снопі зібрана вся життєдайна сила поля, він має назву дідух. Його прикрашають калиною, квітами, перев'язують стрічками й урочисто заносять до хати. Кожна господиня намагалася зробити його особливо гарним та пишним. На Новий рік його ставлять на покуті, а виходячи в поле для першого засіву, домішують до насіння вимолочені з нього зерна. Так через символічну естафету хліба для українців замикалося річне коло аграрного календаря.
2018 рік дав високий результат по збору ранніх зернових культур на Макарівщині — пшениці, жита та ячменю. Станом на 01 вересня намолочено 23440 тонн.
Значної популяризації набуває садівнича галузь, а саме ягідництво. Загальна площа плодово-ягідних насаджень становить 250 га. Чого тільки не вирощують наші садівники — суницю, малину, лохину, смородину, полуницю.
Галузь тваринництва налічує майже три тисячі поголів'я великої рогатої худоби та більше двохсот тисяч голів птиці. Валовий надій молода становить 5,5 тис. тонн, у цьому році вже реалізовано 450 тонн м'яса.
І всі вказані досягнення є результатом наполегливої праці. Нам є чим і ким гордитися. На території району зареєстровано 38 сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, в обробітку яких перебуває 31 тис. га.
Під час заходу діяв ярмарок, на якому можна було придбати: молочні продукти, хлібо-булочні вироби, рибу, м'ясну продукцію, продукти бджільництва, саджанці дерев, кущі полуниці, овочі та фрукти, а також верхній одяг до осінньої пори.
З вітальним словом до свята виступили Герой України, генеральний директор ТОВ “Агро-холдинг МС” Ю.Карасик, голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова, директор департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації С.Шупик та відзначили грамотами працівників аграрної сфери району.
А, яке ж свято без пісні. Тому свої пісенні композиції дарували народний аматорський вокальний колектив “Зоряниця” (Макарівський РБК), вокальний ансамбль “Калиновий гай” (с. Осикове), дует “Пшеничне перевесло” (с. Лишня), вокальний ансамбль “Маків цвіт” (с. Вільно), виконавці з села Маковище, народний аматорський фольклорний ансамбль “Чебреці”, народний вокальний колектив “Ясен-цвіт” (с. Ясногородка), вокальний ансамбль “Полісяночка” (с. Андріївка), вокальний колектив “Горлиця” (с. Пашківка), вокальний ансамбль “Джерело” (с. Колонщина) та народний фольклорний ансамбль “Берегиня”, народний аматорський чоловічий гурт “Козацькі джерела”.
Ще одним подарунком для глядачів став виступ Поліського академічного ансамблю пісні і танцю “Льонок” (ансамбль «Льонок» засновано у 1958 році при Житомирській філармонії).
Також на святі розігрувалася безпрограшна лотерея з головним призом — польотом на повітряній кулі, а ще серед призів було ягня, яблука, картопля, часник, кущі декоративних рослин та частували короваєм і пирогома з яблуками.

Під час створення тексту були використані матеріали Макарівського районного Будинку культури та сайту tsn.ua.

Останнє оновлення на Субота, 29 вересня 2018, 18:02
 

30 - вересня день усиновлення

e-mail Друк PDF

День усиновлення – свято України, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково. Святий обов’язок  дорослих – зробити все можливе, щоб кожна  дитина зростала в сім’ї, любовідостатку.
Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківського піклування. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок суспільства, держави.

Детальніше...
 

5 ПОПУЛЯРНИХ ЗАПИТАНЬ ПРО СУБСИДІЇ

e-mail Друк PDF

Напередодні нового опалювального сезону тема субсидій є однією з найактуальніших в країні. Міністр соціальної політики України Андрій Рева у форматі відеороз’яснення відповів на найбільш популярні серед населення питання.

1. Чи мають право у субсидії відмовити усно?
«Усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною. Згідно із законом «Про звернення громадян» та Положенням про порядок призначення житлових субсидій орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – призначена чи непризначена йому субсидія із обґрунтуванням такого рішення.
На допомогу від держави можуть розраховувати ті українські родини, чиї доходи не дозволяють в повному обсязі сплачувати житлово-комунальні послуги. Для оформлення субсидії необхідно звернутися у найближче управління соціального захисту населення виключно із Заявою і Декларацією про доходи.
https://teplo.gov.ua/video/146.html

Детальніше...
 Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.