До відома громадян!

e-mail Друк PDF

Повідомляємо, що триває опитування громадськості щодо діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади у Київській області за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFpEbuuYQme0ZahURG85qX0kxYAm_6FdQwyhWntvrUOkWNRw/viewform?usp=sf_link

Опитування триватиме до 06 жовтня 2019 року.

 

В Макарівському районі відкрився “Університет третього віку”

e-mail Друк PDF

Що робити людині, яка вийшла на пенсію? Кожен самостійно шукає відповідь на це питання, кожен намагається знайти заняття для душі або ж зовсім не займається такими пошуками. Але більшість людей все-таки не зупиняються на досягнутому і підкорюють нові вершини.
Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров'я Україна займає перше місце в світі по розповсюдженню депресії, особливо серед людей пенсійного віку. На думку експертів, навчання — ефективний засіб профілактики депресії у людей похилого віку. Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам'ять, розвивати інтелект, розширити коло спілкування та обміну досвідом.
“Університет третього віку” є саме таким навчальним закладом, що реалізує принцип навчання людей старшого віку впродовж життя.
04 жовтня відбулося відкриття “Університету третього віку” Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Цей заклад є безкоштовним та розрахований для навчання людей пенсійного віку та людей з інвалідністю.
Привітали з відкриттям Університету в. о. голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінська та начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Г.Невмержицький.
“Це досить цікава ідея, яку Ольга Іванівна виношувала вже давно, і сьогодні її мрія здійснилася, втілившись в Університет третього віку. Я гадаю, що навчання було б цікавим не лише людям пенсійного, але й передпенсійного віку і тим, хто залишився сам і почувається одиноко, адже цей заклад дасть можливість живого спілкування, обміну власним досвідом та знаннями. Період, коли всі були зайняті та переймалися домашніми і робочими клопотами, не давав можливості думати про свій розвиток, а тепер є така можливість дізнатися та навчитися щось нового і корисного для життя.
Я бажаю Університету процвітання, а студентам і викладачам міцного здоров'я, натхнення та здобутків”, - І.Багінська.
У свою чергу директор Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) О.Доценко пообіцяла майбутнім слухачам “Університету”, що вони будуть не лише навчатись, а й подорожуватимуть цікавими місцями та відвідуватимуть вистави та концерти.
Загалом студентам пропонується для навчання 3 факультети на вибір:
- факультет основ органічного землеробства;
- факультет основ медицини, психології та здорового способу життя;
- факультет декоративно-прикладного та художнього мистецтва.
Також з часом в університеті плануються заняття з опанування комп'ютера.
До вступу до “Університету” потрібно подати заяву на вступ на ім'я директора територіального центру та подати копію пенсійного посвідчення.
Навчальний курс триватиме з 01.10.2019 по 30.04.2020. Тривалість заняття 1год. 40 хв. (два заняття по 40 хв. З перервою на 20 хв.) кожного тижня.

Примітка: інформація використана у матеріалі надана Макарівським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Останнє оновлення на П'ятниця, 04 жовтня 2019, 14:22
 

Комплексна термомодернізація ОСББ за «теплими кредитами» дозволяє зменшити на 50% і більше комунальні платежі

e-mail Друк PDF

На прес-конференції 3 жовтня в ІА «УНІАН» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, директор Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні Марсель Рьотігіз експертами та головами ОСББ презентували:
- результати оцінки «теплих кредитів», проведеної Держенергоефективності, Фондом ім. Ф. Еберта та Українським центром соціальних реформ;
- успішні історії ОСББ, які після комплексної термомодернізації заощаджують 40-50% і більше на комунальних рахунках.
«Так, ми вже втретє аналізуємо ефективність використання бюджетних коштів програми із точки зору досягнення економії енергоресурсів. Спочатку ще у 2016 р. таку експертизу провели із USAID, потім – із GIZ, тепер - із Фондом ім. Ф. Еберта (Німеччина)», - повідомив Сергій Савчук.

Детальніше...
 

Найстарша жителька Макарівського району відсвяткувала своє 105-річчя

e-mail Друк PDF

03 жовтня найстарша жителька Макарівщини відсвяткувала у колі найрідніших людей, а саме — онуків, яких у неї 5, своє 105-річчя від Дня народження.
Софія Йосипівна Корженська, народилася у с. Яблунівка Макарівського району, де й провела свої роки дитинства, юності та зрілості, а вже  у старшому віці стала жителькою ще одного села нашого району - с. Копіївка Юрівської сільської ради.
Складний життєвий шлях має ювілярка: непрості роки голодомору, після втрати чоловіка на війні у 44-му році, сама була змушена виховувати двох дітей: дочку та сина, давати раду домашньому господарству, тримаючи корову та ще й поросят, яких власноруч забивала. Працювала в колгоспі дояркою і телятницею, у післявоєнний час - їздовою, а після виходу на пенсію, у їдальні радгоспу під час сезонного збору врожаю.

Детальніше...
 

Новини Макарівської ЦРЛ в період з 26 по 03 жовтня 2019 року

e-mail Друк PDF

За даними пологового відділення Макарівської ЦРЛ в період із 26 по 03 жовтня 2019 року народилось 5 дітей (1 хлопчик та 4 дівчинки). Колектив лікарні вітає новонароджених та їх батьків і бажаємо їм міцного здоров’я.


Макарівська ЦРЛ запрошує на роботу лікарів за спеціальністю:
- Неонатолог
- Педіатр ( педіатр перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку)
- Дитячий невролог
- Невролог
- Лікар-інфекціоніст ( лікар-інфекціоніст перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку)
- Рентгенолог
- Лікар невідкладних станів (приймальне відділення).
(з перспективою отримання житла)

 

Порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги у грошовій формі, що застосовується з 01 жовтня 2019 року

e-mail Друк PDF

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 з жовтня місяця 2019 року запроваджується новий порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги громадянам, які мають на них право.
Пільги у грошовій формі будуть надаватися на оплату житлово-комунальних послуг, а саме:
-    послуги з управління багатоквартирним будинком;
-    послуги газопостачання;
-    послуги електропостачання;
-    централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
-    послуги з вивезення твердих побутових відходів.

Детальніше...
 

Педагоги району отримали вітання з нагоди прийдешнього професійного свята

e-mail Друк PDF

"У справжнього вчителя — найважче і найрадісніше життя, трепетно хвилююча і болісно складна твор­чість, незбагненно тонкі і вічновдосконалювані інструменти, якими він діє на людську душу" (В.Сухомлинський).

"Справа вчителя найважча... Подивись, одна сильна людина перед вихованням однієї дитини виявляє слабкість. А він цілій групі дітей дає знання і виховує їх, що можна з цим зрівняти" (А.Навої)

02 жовтня, напередодні Дня працівників освіти, в Макарівському районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди професійного свята освітян.
Відкрили святковий захід своїми виступами вихованці дитячого колективу “Акварелі” разом з найменшою групою зразкового хореографічного колективу “Ясочка” Макарівського районного Будинку культури та учасники ансамблю скрипалів Макарівської дитячої школи мистецтв.
З вітальними словами перед педагогами виступили в. о. голова Макарівської райдержадміністрації І.Багінська та заступник голови Макарівської районної ради О.Цисаренко, відзначивши педагогів грамотами та побажавши всіляких гараздів на досить нелегкій освітянській ниві: “Своїми здобутками ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління її громадян, передаючи кожній дитині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни. Хай щедрою буде до вас доля, обминають життєві негаразди, а ваші серця зігріває людська довіра та любов”.
Вітання лунали і від керманича галузі в районі — начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністрації В.Тарнавського, який теж вручив грамоти своїм колегам.
Родзинкою свята став виступ колективу Макарівського НВК “Загальноосвітня школи І ступеня — районна гімназія”, які показали театралізовану сценку з невмерущої комедії українського драматурга М.Старицького “За двома зайцями”. Гра вчителів та працівників загальноосвітнього закладу однозначно вдалася, не поступаючись акторам знаних театрів.
Емоції присутніх перевтілювалися в гучні оплески, адже гумор завжди додає відчуття легкості та позитивної наповненості.

Останнє оновлення на Середа, 02 жовтня 2019, 16:24
 

1 жовтня у всьому світі щорічно відзначається Міжнародний день людей похилого віку

e-mail Друк PDF

1 жовтня    у  всьому  світі   щорічно   відзначається    Міжнародний  день  людей   похилого  віку.
За  даними  Держкомітету   України  кожен  п»ятий  мешканець-це  особа   похилого   віку, шоста  їх  частина - самотні  люди. Половині  із  самотніх  людей потрібна  стороння  допомога.  Таку  місію  в    нашому   районі   виконують   працівники   Макарівського районного  територіального    центру   соціального обслуговування  ( надання  соціальних  послуг)   у   складі  якого   функціонує   відділення   стаціонарного  догляду для  постійного  або   тимчасового перебування в с. Грузьке.
З  нагоди  відзначення  Міжнародного  дня  людей  похилого  віку у  відділенні   відбувся   святковий  концерт  за  участю  вокального   аматорського колективу  "Вербиченька" с.  Фасова  під керівництвом    Бабенко  Н.Б.,   учнів  Гружчанського НВО, та   працівників  Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування. Учасники  концертної   програми  створили  радісну   атмосферу,  подарувавши одиноким  громадянам свято та  безліч позитивних   емоцій.
З  побажанням  довгих і  щасливих  років, здоров"я,  миру,  оптимізму  виступила  директор  терцентру  Доценко  О.І.,  яка  наголосила  на   тому, що  праця  і  подвиг  людей  похилиго  віку - це  приклад  для   наслідування  сучасній  молоді.
З   нагоди  свята  щиро  привітали  людей  похилого  віку радник голови  Макарівської районної ради Цибенко  О.О.,   голова   Гружчанської  сільської ради Каран Л.Б. та представники КЗ "Макарівський багатопрофільний ліцей" Макарівської районної ради Київської області побажали здоров"я та благополуччя  і  вручили  подарунки.

Останнє оновлення на Середа, 02 жовтня 2019, 07:57
 

Щодо оздоровлення громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2019 році

e-mail Друк PDF

Управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації (далі – управління) інформує населення про те, що за бюджетною програмою, "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб у 2019 році кошторисними призначеннями передбачено 1 343 100,00 гривень, що дає змогу оздоровити 1 дитину з інвалідністю у супроводі одного із батьків (100% від потреби) та 182 особи 1 категорії  1 - (63,8% від потреби).
На разі управлінням соціального захисту населення укладено 182 угоди для забезпечення послугами із санаторно-курортного лікування зазначеної категорії осіб, відповідно до поданих ними заяв.
Станом на 27.09.2019 року отримали  санаторно-курортне лікування 139 постраждалих категорії 1 та 1 дитина з інвалідністю, яка пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Детальніше...
 

Новини архівного відділу Макарівської райдержадміністрації з 23.09.2019 по 27.09.2019

e-mail Друк PDF

В архівному відділі протягом тижня з 23.09.2019 по 27.09.2019 виконано 13 запитів, у тому числі соціально-правового характеру – 2, тематичних – 11. Прийнято на особистому прийомі та проконсультовано з питань надання архівних довідок 6 громадян. В читальному залі відділу працював 1 користувач, якому видано в користування 8 справ. Надано методичну допомогу Фасівській сільській раді зі складання описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення для знищення справ, про нестачу справ, історичної довідки. Складено та надіслано Борівській, Гавронщинській, Людвинівській та Наливайківській сільським радам, Макарівському навчально-виховному комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – районна гімназія» чергові нагадування про порушення ними графіків науково-технічного опрацювання та передавання документів установ району на зберігання в архівний відділ. Розпочато планове перевіряння наявності та фізичного стану архівного фонду  «Відділ статистики у Макарівському районі»: перевірено 1943 справи за 1944 – 2001 роки. Експертною комісією відділу схвалено описи справ постійного зберігання та з особового складу, акт про вилучення для знищення справ Фасівської сільської ради та Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 91.

 Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.